Podzimní 25.sraz SKODAHOME v novém - 21.10.2017 v tradičním prostředí Triocampu Praha 8 / Více informací zde>>>
Breburda

Táhnutí auta na tyči

3 příspěvky k tomuto tématu

Dobrý den, chci koupit Škodu 105L s propadlou stk. Potřebuji ji převézt z Berouna do Kladna a majitel říkal že ji můžu táhnout na tyči. Na internetu jsem nenašel žádný článek o tom že by se to nesmělo, ale taky jsem nenašel nic o tom, že se to může. Nevyzná se někdo v tom a nemohl by mi říct jestli to teda táhnout můžu nebo ne?

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Nemůžeš, viz zákon č. 56/2001 Sb. § 38:

(1) Provozovatel silničního vozidla nesmí provozovat na pozemních komunikacích vozidlo,

...... e) které nemá platné osvědčení o technické způsobilosti vydané stanicí měření emisí a stanicí technické kontroly.

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jak psal kolega výše, táhnout auto bez STK nemůžeš, jediná možnost je to převézt na podvalu, případně odtahovce.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobné příspěvky

• Od zulk
      Zdravím, dostal jsem po babičce škodovku 105l a nechce mi nastartovat. S kamarádem jsme zkoušeli snad všechno. Svíčky nám jiskru hážou. Baterku jsme pořídli takřka novou. Karburátor jsme vyčistili. Když nastartujeme tak se řemen párkrát protočí a sem tam auto trošku prdne. Pokoušeli jsme se jí taky roztlačit na rychlost. Jedinné co bylo že výfuk trošinku prděl ale motor nechytl. Taky se párkat stalo, že při roztlačování vzadu něco bouchlo, jako by to byla petarda. Vyměnili jsme co se dalo a už nás vůbec nic nenapadá čím by to mohlo být. Pokuď někoho z Vás něco napadne tak bych byl strašně rád za nějákou radu. Auto je garážované a naposledy jezdilo v roce 2011, od té doby stojí v garáži. Celkem mě to irituje když na internetu vidím startovat škodovky co stály deset let venku na dešti.

Díky moc.