Přejít na obsah

automatické vyhřívání čelního skla


johnk

Doporučené příspěvky

Pokud Climatronic vyhodnotí, že by mohlo dojít k zamlžení čelního skla, automaticky

zapne vyhřívání čelního skla. Tuto funkci je možné aktivovat/deaktivovat

v infotainmentu » Návod k obsluze infotainmentu, kapitola CAR - Nastavení vozidla.

 

Nejsem si ale jisty, zda je tahle automaticka aktivace videt podsvitem diody nebo nejakym jinym upozornenim na aktivaci - TOHLE V NAVODU UVEDENO PROSTE NENI

Z navodu se toho clovek moc nedozvi, obzvlast kdyz se @johnk ptal na neco uplne jineho.

 

Pokud se Ti zda, ze to topi furt (sviti to furt?), tak to zkus deaktivovat a uvidis zda tam neni nahodou zavada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nahodil zpět původní čidlo vlhkosti (bez deště a světla), pustil měřené hodnoty, ty byly také o cca dvě desetinné místa mimo, ale hodnoty se měnily, u toho prvního senzoru jsou hodnoty pořád stejné - asi vadné čidlo - jdu shánět nové. BTW se starým čidlem se výhřev předního okna spustí tak, jak má v závislosti na teplotě a vlhkosti, s tím vadným vyhřívá stále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...
  • o 3 roky později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím,měl bych dotaz. Projel jsem manuál ale nikde jsem nenašel, zda když zapnu vyhřívaní čelního skla, tak musí být venku nějaká min. teplota? Auto mam krátce a včera jsem to zkoušel pustit (bylo 14st)  a ani po 5min, když jsem na sklo šáhl bylo studené. Chci být na zimu připravený, tak zda to nemam rozbité?? Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je tam několik podmínek, kde hlavní podmínkou je venkovní teplota, která musí být pod nulou snad? Nevím přesně tu prahovou hodnotu. Řešil jsem stejný problém. Dodělal jsem vyhřívané čelní okno, zapnul, ikonka svítila, okno se "zapnulo", ale neohřálo se. A pak v zimě jsem jej už vyzkoušet dokázal, bylo tuším pod nulou. 

Někdo mi ještě říkal, zda do toho nekecá senzor vlhkosti ještě, ale to nemám tušení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teplota není tak podstatná, evidentně se mi ohřev sepnul při nějakých 7°C - poznal jsem to podle proužků zamlžení na okrajích okna. Důležitá bude vlhkost vzduchu. Ad @k.o.c.i. - vyzkoušet zamlžením oken, dnes by na to mohlo být vhodné počasí. Nasedneš do studeného auta, vypneš topení a klimu. Za 30s máš zamlženo. Pak teda lze ověřit, jestli ohřev funguje. Zprvu je vidět čárka uprostřed a po bocích skla. Octavie jsem dost náchylné na provoz bez AC - dost se zamlžují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...