Přejít na obsah

Motor 1.0 TSI


18lubi81

Doporučené příspěvky

Docela často teď pozoruju divný zvuk při studeném startu, když někde auto dlouho stojí:

VID_20190408_073055.mp3 , VID_20190409_163342.mp3 

Když je motor zahřátý nebo, když vypnu motor a nastartuju znovu tak už to nedělá..... Pro porovnáni: 

VID_20190408_163715.mp3

 

Dělá Vám to taky?Nebo je problém někde u mě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Včera jsem zjistil zajímavou fintu motoru. Když jsem dojel ke garáži, zkusil jsem protočit motor, abych slyšel hlučnost motoru bez randálu od pneumatik. Motor se dal vytočit na max. 4K a tam zaúřadoval nějaký omezovač. To mě překvapilo, takže jsem se vrátil na silnici a projel kousek jen na jedničku a motor točil normálně nad 5K. V návodu jsem nic o této fintě  nenašel. Máte s tím někdo stejnou zkušenost?

Editováno: , autor: pkey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info, dříve jsem neměl důvod vytáčet motor u stojícího auta a jak jsem psal, v návodu o tom není zmínka. Nebudu tady zdůvodňovat pro čečuláka, proč jsem krátce zvýšil otáčky motoru u stojícího vozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Pawouk napsal:

Tímto tady nebudeme zabírat místo, řeší se to pořád dokola u všech motorizací za x posledních let. Pokud to někoho zajímá, ať napíše výrobci, tady to stejně na 100% nikdo neví.

Nechci otravovat, ale nenašel jsem na celém fóru nic podobného. Zkoušel jsem to různě formulovat, ale výsledky byly většinou o různých nedostatcích, nebo závadách a projíždět 400 stránek je nad mé síly. Proto jsem to napsal do sekce odpovídající mému motoru. A @Čečulák mi na to odpověděl stručně, jen ten bezmozek je už nějak přes čáru. V návodu o ochraně motoru omezovačem skutečně nic není a protože jinak auto funguje bez problému, považoval jsem za normální položit dotaz zde. Nejlepší asi bude pouze číst a nepřispívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas pouze číst. Pokud nepatříš mezi lepšo lidí. Neptej se a nečekej slušnouo odpověď. Dělám výjimku a odpovídám. Jinak pouze čtu a divím se z jakých prkotin se dá udělat problém.

 

Editováno: , autor: ralff
  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 10. 4. 2019 na 14:12, Ibe napsal:

Docela často teď pozoruju divný zvuk při studeném startu, když někde auto dlouho stojí:

VID_20190408_073055.mp3 , VID_20190409_163342.mp3 

Když je motor zahřátý nebo, když vypnu motor a nastartuju znovu tak už to nedělá..... Pro porovnáni: 

VID_20190408_163715.mp3

 

Dělá Vám to taky?Nebo je problém někde u mě?

Ahoj uz sem to tady psal v jinem tematu, dělá mi to taky hned pri startovani, ale pouze kdsz mam zahřátý motor. Mám najeto teprve 500 km, ale snad ma Slapnahrabe pravdu.trošku mi to vystrašilo, tak snad to bude OK.Jinak s motorem(85kw)sem spokojenej.A po recenzi ve světě motorů nemam strach.

Editováno: , autor: Enzo81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 31. 5. 2019 na 11:03, pkey napsal:

Včera jsem zjistil zajímavou fintu motoru. Když jsem dojel ke garáži, zkusil jsem protočit motor, abych slyšel hlučnost motoru bez randálu od pneumatik. Motor se dal vytočit na max. 4K a tam zaúřadoval nějaký omezovač. To mě překvapilo, takže jsem se vrátil na silnici a projel kousek jen na jedničku a motor točil normálně nad 5K. V návodu jsem nic o této fintě  nenašel. Máte s tím někdo stejnou zkušenost?

 

Dílenská účební pomůcka: 

 

Za účelem ochrany spojky jsou maximální otáčky motoru stojícího vozidla omezeny cca na 4000 min-1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zaznamenal jsem, že kolem 1500 ot. při lehké nebo žádné zátěží po opětovném přidání plynu motor cukne, všiml si toho někdo taky?

Moc se v těchto otáčkách nepohybuji, většinou mám otáčky vyšší, ale někdy jsem na rovince líny podřazovat a tak jsem výše uvedený jev zaznamenal.

Jinak za 40 tis. km s tímto motorem, až na zvukv nízké a střední zátěži, musím konstatovat docela spokojenost, mám 70 kW a nejvíc se mi líbí, jak to vystřelí na dvojku a dá se krásně vytočit skoro k omezovači :)

1.2 TSI 66 kW je o poznání línější, v těchto malých výkonec se počítá každý kW :D

Radši mám ale i tak 1.2 TSI. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...