Přejít na obsah

Motor 1.0 TSI


18lubi81

Doporučené příspěvky

...mno asi nic, co bychom my majitelé už nevěděli. Spíše mě potěšilo to, že si vede dobře při srovnání s ostatními.

Pravda na řazení 1-2-3 je je třeba si zvyknout a je to proti ostatním co jsem řídil fakt jiné. A není zrovna běžné jezdit po městě na trojku :-)

A že 6tka není na předjíždění? to taky víme. Beru ji v autě jako příjemný bonus navrch, kdy mohu fakt po dálnici jezdit hezky potichoučku a za 5 litrů. Jooo jaký je to rozdíl proti mé bejvalce fabii 1.2 HTP, kdy jsem po dálnici jezdil při stejné rychlosti se spotřebou o 3 litry více. Vlastně celková spotřeba je s litrovým rapidem v průměru o dva litry méně.

Spojka mi zatím "zasmrděla" jednou když jsem se musel rozjet s plným kufrem a ve čtyřech dospělých lidech do prudkého kopce. Docela mě to tehdá vystrašilo.

Ale jinak spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Samozrejme, že to za 5 litrov po diaľnici nejazdí (teda po diaľnici 130 samozrejme). Mimochodom, jazdím FM - Ostrava tiež denne, tam za cca 4,3 (od 3,9 do 4,5) a späť okolo 4,8 (4,5 až 5,0), ale tempomat na 95 až 100 (diaľničným maximom ušetrím maximálne 2 minúty, takže naozaj zbytočné na takto krátkej trase). Takže vďaka exponenciálnemu zvyšovaniu spotreby oproti rýchlosti vieme, koľko by to bolo cca pri 130. A to nehovorím o tom, že dosť dlhý úsek je už v Ostrave a nie je tam diaľnica, ale 80km/h... To už ale záleží, kam do Ostravy sa jazdí.

 

A k testu, práve pri vyberaní auta som testoval aj spomínaný EcoBoost vo Focuse. TSI-čko je fajn motor, ale EB je pocitovo ďalej ako celok. Jemnejší chod, lepšia práca s akcelerátorom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

@Martab Já bych řekl, že je to naopak. Viz tady. A poslední kapitolu o motoru v SM článku chápu tak, že recirkulace je řešena nasátím spalin z výfukového potrubí, takže se spaliny nevrací do toho sacího. Z toho odvozuji, že v 1.0 TSI zůstane tato strana víceméně čistá. Ale jestli se mýlím, tak budu rád, když mě někdo opraví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 10. 12. 2018 na 7:25, Martab napsal:

A jsme doma, takže zhruba za 5,2 to jezdí 120kou. Ano, ten motor má hezké spotřeby a ani na té dálnici to nějak extra neroste, ale za 5l po dálnici prostě nejezdí (při dodržování limitů, samozřejmě pokud se odchýlím, jde i spotřeba daným směrem).

 

Teď v zimně mám dálnici obvykle něco lehce pod 7 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Od 1.3. byla v ČR z nabídky Fábií vyřazena kombinace 81kW TSI a 6kv. manuál, nyní k dostání jen s DSG. (Na Slovensku prý už dříve.) Váš názor na tento (pro mě nepochopitelný) krok ? (Ověřeno v konfigurátoru Škoda auto, fakt tam 81kW se 6kv. manuálem nejsou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...