Přejít na obsah

Škrtiaca klapka


tecki

Doporučené příspěvky

Riešil už niekto na tomto motore výmenu škrtiacej klapky alebo súvisiacich vecí? Počas jazdy mi začala blikať kontrolka žhavenia a pri vypínaní motora bolo cítiť  samozápal a zatrasenie. To isté druhý deň. Na ďalší deň však už bolo všetko v poriadku a žiadna kontrolka nebliká ani nesvieti, žiadny samozápal pri vypínaní ani zatrasenie. Motor má najazdené cca 96 tis. km. Po prečítaní chýb je výsledok - problém škrtiacej klapky:

5295 - Throttle Valve Actuator Module (J338): Motor Circuit 
          P2102 00 [032] - Signal Low

5296 - Throttle Valve Actuator Module (J338): Motor Circuit 
          P2102 00 [032] - Signal Low 

5297 - Control Circuit for Throttle Body Module 
          P3243 00 [032] - Electrical Malfunction

Riešil už niekto niečo podobné?  Škrtiaca klapka (u mňa konkrétne podľa kódov na doterajšej 04L128063H V100) nie je v ponuke u žiadnych predajcov, len v Škoda servise...

Editováno: , autor: tecki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak nakonec se mi rozsvítil filtr částic, vzhledem k tomu ze neproběhla regenerace správně vypnula řj startstop a ta klapka možná nefunguje kvůli tomu. Příští týden budu vědět více, uznali mi reklamaci v auto Esa, jelikož mám auto par dní... 

 

kazdopadne bych být tebou nechal prověřit ten filtr částic, případně nechat rozebrat a vyčistit tu klapku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 2/3/2018 at 3:35 PM, tecki said:

Zatial som to nevyriesil, akosi to prestalo docasne zlobit :-)  Ale viem ze ma to caka a neminie... kedze to nie je akutne tak cakam kym sa to zhorsi...Daj vediet, ak to vyriesis skor ty :-)

 

 

Auto mám ve škodovce a mění mi škrtící klapku, ty hlášky jsem měl stejné co máš ty. Jen klapka stojí kolem 7000,- a jako další věc mi obnovují regeneraci. Dohromady bude servis stát asi 11k...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nakonec tě možná čeká něco mnohem horšího. Klapka mi nefungovala protože byla odpálená a zároveň mi odešla přímo řídící jednotka motoru, která dává do nové klapky pouze 4V místo 12V a tudíž ji nedokáže ovládat. Výměna řídící jednotky motoru je 40 tisíc.

 

přeji hodně štěstí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...