Přejít na obsah

Jaký olej a filtr do 1.0 TSI


redroker66

Doporučené příspěvky

Tak na na obale servisnej mam napisane, ze ŠA doporučuje castrol a v showroome, kde som auto kupil resp. v ich servise davaju shell. Pokial kupis normalnu znamu znacku oleja vid castrol, shell, mobil1, BP, valvoline, total a pod. a hlavne dodrzis normu a viskozitu, nic nepokazis. Zasadne by som nekupol ziadne lidl, tesco a kaufland oleje. Mozno su dobre a mozno nie. a myslim ze to je velky risk tam cpat nieco nezname.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Nechci zakládat nové téma, tak použiji s prominutím toto mnou založené. Novou fabii mám od 9/2017 (operák se servisem) a zajímalo by mne, kdy je nutné  poprvé vyměnit olej? Můj známý mi tvrdil, že až za 2 roky, protože tam je Long Life a téměř žádné nečistoty. Popřípadě ještě kdy na 1. garančku? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 2 týdny později...

Mrkni do manuálu, já tam mám povolenou (1.2 TSI) 504 00 s poznámkou že se mohou mírně zhoršit emise, při přechodu na pevný interval (15tis/1rok) i 502 00. Je to ještě v manuálu z 5/2017 v 11/2017 to už nevidím.

image.thumb.png.feca3e61f6b071a4c0f57fd782a07348.png

 

OT: Jinak i zde gratuluji k novému vozu ;) 

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martab  díky :) jen nevím, kdo mi gratuleje, tento nick si nějak neumím spojit se jménem na FB..

 

jinak já mám taky ten manuál z 5/2017, protože vůz je z 6/2017 a tam ta alternace na 504.00 je, ale v manuálu z 11/2017 už ta tabulka není a je tam jen poznámka viz foto o olejích, už ani žádné rozdělení na pevný či proměnlivý interval, pokud jsem se tedy koukal správně :-)

 

Mně šlo spíš o to, jestli servis při vlastním oleji třeba striktně netrvá na tom hlavním 508.00..moje přítelkyně má Hyundai, kde je jako hlavní olej Acea A5 a možno alternativně i Acea A3, ale v servisu striktně trvali pouze na A5, říkali, že když přijedu s A3, tak mi ho odmítnou..takže spíš proto jsem se dotazoval, jestli někdo už nemá nějaké praktické zkušenosti s tímto olejem.

 

No asi budu muset napsat do servisu kam jezdím a zeptat se na to..mimochodem..v tomto motoru stačí 3 litry ? dík

 

1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V ‎19‎.‎04‎.‎2018 na 6:34, Martab napsal:

Mrkni do manuálu, já tam mám povolenou (1.2 TSI) 504 00 s poznámkou že se mohou mírně zhoršit emise, při přechodu na pevný interval (15tis/1rok) i 502 00. Je to ještě v manuálu z 5/2017 v 11/2017 to už nevidím.

image.thumb.png.feca3e61f6b071a4c0f57fd782a07348.png

 

OT: Jinak i zde gratuluji k novému vozu ;) 

V manuálu k FIII 02/2018 už je napsáno jen to, že pro 1.0 TSI je specifikace 508 a 504 jako alternativa a tady: http://www.auto.cz/motorove-oleje-0w-20-zelene-ridke-a-tezko-dostupne-111485 jsem se dočetl, že oleje LF IV se ve výrobě do škodovek dávají dokonce už od 45/2016

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...