Přejít na obsah

Jaký olej a filtr do 1.0 TSI


redroker66

Doporučené příspěvky

před 49 minutami, Twisted napsal:

Takže čistě teoreticky jde do 1.0 TSI dávat i úplně obyčejný Total Energy 5W40 za méně než 100 kč za litr?:huh:

myslím, že nejen teoreticky, ale i prakticky..pokud si změníš servisní interval na pevný a budeš měnit každej rok nebo 15tkm, tak se požaduje specifikace vw 502.00 a tento olej ji samozřejmě splňuje :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Problematika motorových olejů mě zajímá a narazil jsem na zajímavou věc..o nových vozidel s motorem 1.0 TSI je na plastu u ventilátoru pod kapotou viz obrázek..štítek s olejem specifikace VW 502.00, nějak nechápu význam toho štítku. Běžný uživatel by si řekl, že tam patří prostě tento olej.

 

Jenže v těchto motorech z výroby je olej specifikave VW 508.00, takže bych spíše chápal, že bych tam čekal tento štítek, speciálně proto, že z fabriky vozidlo vyjíždá nakodované v delším servisním proměnlivém intervalu, nikoliv v intervalu pevném na 15 tkm/1rok, pro který je VW 502.00 určeno. Jelikož mi to zajímá, zkusil jsem servis..nejdříve servisní technik, prý neví proč, poslal mě za prodejcem..ten říká, to vidím poprvé, přitom vedle něj stál nový rapid, tak jsem mu to šel ukázat, divil se a prý to vidí poprvé, poslal mi do náhr. dílů..tak odpověd, proč se ptáte nás ? ja na to, no protože mi za Vámi poslali kolegové..odpověd, no to nevím proč, nic o tom nevím..zavolejte si do škodovky..voláno do škodovky na infolinku..pane to samozřejmě nevíme, ale obratte se na autorizované servisy, určitě Vám kvalifikovaně odpoví, tak říkám, tak jsem byl a nikdo nic neví..prý to je divné, tak nám to napište a mi to předáme na kompetetntní místa a dáme Vám vědět..no už čekám týden na odpověd..tak uvidíme, jestli se dočkám..

 

Opravdu simply clever, obratte se na nás, ale nic nevíme..:D

 

štítek na 1.0 TSI 81 KW.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V ‎31‎.‎05‎.‎2018 na 14:35, ski1961 napsal:

@neo77 v pořádku..vidím, že jsi zakoupil přímo v origo balení, jinak v tom origo balení je tento olej Castrol 0W-20

 

castrol vw 508.00.jpg

A POZOR !, jen pro info, ale asi důležité, Castrol dělá se specifikací 0W-20 ještě jeden olej, ale ten nemá certifikaci VW-508 !  ( https://www.olejacek.cz/castrol-edge-0w-20-e-professional-titanium-fst-1l-9226703.html )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://manual.skoda-auto.com/260/cs-CZ/Model/Fabia_NJ

https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/cz/Fabia_NJ/11-2017/Manual/Fabia/A06_Fabia_OwnersManual.pdf

Uživatelský návod 2017/11

Motorový olej Specifikace

Pokud si přejete zjistit, jaký typ motorového oleje můžete doplnit do Vašeho vozidla, obraťte se na odborný servis.

Pokud nemáte tento olej k dispozici, je možné doplnit i jiné oleje. Abyste nepoškodili motor, je možné doplnit, až do nejbližší výměny oleje, pouze jednorázově

max. 0,5 loleje následujících specifikací:

benzinové motory: VW 504 00, VW 502 00, VW 508 00, ACEA A3/ACEA B4 nebo API SN, (API SM)

 

https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/cz/Fabia_NJ/05-2017/Manual/Fabia/A06_Fabia_OwnersManual.pdf

Uživatelský návod 2017/05

17-05.thumb.jpg.be83652ff7d02a50296a28dd88c10751.jpg

 

https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/cz/Fabia_NJ/11-2016/Manual/Fabia/A06_Fabia_OwnersManual.pdf

Uživatelský návod 2016/11 bez 1.0 TSI

16-11.thumb.jpg.4476cbbed5b9847678ed180e7320e42c.jpg

 

Hmm, ale ani ETKA s updatem 23/6/2018 pro benzínovou FABIA III nezná olej s VW508.00 a to ani pro větší balení jak 1l ... To samý pro Yeti, Rapid.

Olej s VW508.00 je možné vybrat jen pro OCT, SUP a ty jeblý SUV podle "varovné" servisní tabule bez přiřazení VIN ...  Dobré chutnání přeje VAG a jeho proškolené servisy ...

FabiaIII.thumb.jpg.7efb30740bc17054091a14d192adcc28.jpg

Rapid.thumb.jpg.c9734a7a958ff21b62dc7e9824ac1bfd.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

no samozřejmě, že vřele doporučoval..kdyby to šlo, tak by doporučoval ještě více, kdyby to šlo třeba po 7,5tkm/6 měsíců :lol: tím si tě uvázal k tomu, že tam budeš muset každej rok za drahé peníze..co ti brání si to v této době vyměnit sám nebo u někoho kdo to umí a k nim jezdit tvrdě platit jen 1x za 2 roky ? ale každého věc..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to trochu složitější. V podstatě "tvrdě platíš" každý rok, protože tam stejně musíš jet na roční prohlídku/alespoň v době záruky/. A co se týká oleje, tak to vyjde skoro nastejno, protože za LL olej chtějí AS většinou od 700-800kč za litr a v případě pevného intervalu olej 502.00 se cena pohybuje většinou do 400kč, v mém případě olej 5W40 SHELL - 375kč/litr, takže suma sumárum nula od nuly pojde. Další věc která je samozřejmě potřeba zohlednit je kilometrový nájezd a s tím spojená výměna oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ronall: kromě prvního roku. První servisní prohlídka je po dvou letech. Ale touhle logikou vlastně platíš každý den, jen určenou částku odevzdáš buď s dvouletým intervalem nebo jednoletým - ona výměna oleje VW 502.00 vyjde dost levněji než VW 508.00, takže otázkou je,
a) co motoru vyhovuje lépe (viskozita oleje těsně po výměně výrazně klesne a pak se po dobu životnosti zvyšuje, je nutné vzít v úvahu zhoršování detergentních vlastností oleje v čase)
b) v jakém případě zaplatíš vyšší sumu (jsem si jist, že v některých servisech dvě výměny VW 502.00 vyjdou levněji než v jiných jedna VW 508.00)

 

@Petr AMF: VW 502.00 jde jen u motoru bez OPF. Pro nové motory s OPF se sice může nakódovat pevný interval (dle Světa motoruů; 15tkm), ale stejně se musí dávat nízkopopelný olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Johny.z ano souhlasím, je jedno jestli jim tu částku za výměnu oleje dovezeš každý rok, nebo jednou za dva roky LL, proto píšu že nula od nuly pojde. V mém případě to platí takřka doslova, výměna oleje SHELL 502.00 mě nedávno přišla takřka přesně na polovinu první výměny SHELL 504.00. Mám sice motor 1.2TSi, ale myslím že je to nastejno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně chci měnit olej po 15tisíc. Vidím jak vypadá olej u služebního, který se mění po 30tis. Filtr nemám, tudíž nechám dát 502.00. Dle info, se má trochu snížit hlučnost po nastartování studeného motoru. Mínus nepatrně se zvedne spotřeba oproti 508.00, který se dává prý jen kvůli nižší spotřebě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
před 8 hodinami, JendaII napsal:

Asi naštvu Pawouka:wacko:,ale ze slušnosti musím odpovědět....:worthy Jo přezuto.... diky chlapi.:kol-35:Více už bych o tom nemluvil....:ph34r:

Tak já mám sice 1.2 66 kw, ale pevný interval. Olej mi AS nalil 50200 a cena 2200 vč. daně. Ovšem pevný interval mám od teďka. Z nějakého důvodu mi to prekodovali. Ani nic neříkali, všiml jsem si toho sám, když jsem si cestou kontroloval, servisní nastavení atd. Nevím no. Najel jsem 30000, za třičtvrtě roku, ale asi to nechám na tom pevném. Motoru tím aspoň prospěji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...