Přejít na obsah

Jaký olej a filtr do 1.0 TSI


redroker66

Doporučené příspěvky

Jasně, jen si myslím (a může to být blbost, jde jen o dojem:-)), že ten ECT je pro 1.0 TSI vhodnější, díky těm přísadám. Ale jak říkám, může to být kravina. Specifikace hovoří jasně, takže i ten "tvůj" se tam smí v pohodě nalít. Ani jsme si nevšiml, že Shell má v 0-W30 dva oleje, co vyhovují specifikaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na rozdíl mezi Helix Ultra a Helix Ultra Profesional jsem se ptal tak před rokem přímo u Shellu, odpověď:

Citovat

Ten Profesionál…… je pro značkové servisy a má normu 504.00 VW. je to přímo specialita pro vozy VW.

Olej Ultra…. má také normu 504.00 VW, ale je univerzálnější pro širší spektrum vozů.

Závěr je ten, že oleje můžete používat oba a můžou se i míchat J.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Jasně, ale nebylo to v obalu od VW, takže to není stejné :-) Ale vážně, vím, že to je to samé. Dokonce jsme sehnal i stejný filtr, co jsem tam měl původně a to je zase pro změnu MANN, přestříkaný do barev VW :-)

Editováno: , autor: Míša
pravopisná chyba :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 2 hodinami, Míša napsal:

Tak jsem tam nakonec nalil po roce provozu tohle https://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej-castrol-edge-titanium-fst-professional-ll-iv-fe-0w-20-1l_185727.html , což by měl být ekvivalent originální náplně.

Přátelé, ten humáč má skutečně zelenou barvu ! Vypadá to, jako když do motoru lejete zelenou z Božkova :-)

Je vidět, že jsi ekologicky smýšlející člověk. To je hezké, že k vůli lepším emisím CO2 používáš normu VW50800. Tak uvědomělí nejsou ani v autorizacích a lejí tam většinou 5w30 s normou VW50400 pro long life, nebo 5w40 VW50200 pro pevný interval. Ten posledně jmenovaný už bohužel prý po FL pro motory s filtrem pevných částic nejde použít. 

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

snáď som nič neprehliadol, ale nikde som tu nenašiel niečo o teplote oleja počas jazdy.

 

existuje nejaké pásmo, ktoré sa dá považovať za optimálnu teplotu oleja počas jazdy? resp. čo sa už považuje za už vysokú a teda nevhodnú teplotu?

 

ak tu niečo takéto pre túto motorizáciu bolo, prosím, dajte mi link, lebo asi som slepý :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...