Přejít na obsah

Jaký olej a filtr do 1.0 TSI


redroker66

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
V 6. 3. 2019 na 11:01, ski1961 napsal:

nedostaneš se tam, musí ten kryt dolů, vidím, že máš combi, takže tam byl měl být jenom ten malý kryt..já mám u HB ten velký..

Prosím tě, můžu se zeptat co je tam za šrouby a kolik jich je? Mám taky HB. Děkuji 

Editováno: , autor: pizzamann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak se mi blíží také výměna oleje a chtěl jsem se poradit, kde vám vzali váš vlastní olej? Co jsem zjišťoval tady v okolí (Mladá Boleslav), tak nikdo vlastní olej nebere a za výměnu dát 4-5 tisíc se mi úplně nechce, to si raději zajedu i někam dál a udělám si výlet a ještě ušetřím :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svůj olej do auta v záruce dostanu, to už zkoušeli taky a recyklační poplatek můžou chtít samozřejmě. Se svým servisem mám korektní vztah už víc jak 10 let.

Když mu ho tam nedají jedu jinam kde ho vezmou. Tak to bylo myšleno a sám to potvrzuješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jako nejlepší servis z okolí Mladé Boleslavi jsem našel Autokomplex Menčík v Benátkách nad Jizerou, kde berou vlastní olej. Našel jsem si pro Fábču olej Castrol Edge Titanium Professional LL IV 0W-20, je to dobrá volba? Budou mi stačit 4 litry, nebo mám vzít raději i třeba na dolévání 5?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lubomir.kozak tak olej sis vybral správný, tedy VW508.00 0W-20, který máš ted z výroby, ale je možná i levnější varianta jako alternativa VW504.00 třeba 5W-30, kdy to nebude taková řídká voda..tento olej dávají třeba stále i v AS, takže je to jen na tobě..např. tento z odkazu..jinak na výměnu potřebuješ 4l...musíš vědět sám, jestli jsi doléval nebo ne..někdo nemusí, někdo ano..

https://jaknaauto.cz/Produkty/Oleje-a-maziva-C3342/MOTOROVE-OLEJE-C54/OSTATNI-NORMY-C219/Porsche-C30-C229/Castrol-Edge-Professional-LongLife-III-5W-30-4L-P18348/?gclid=EAIaIQobChMI_rbAsLuA6AIVA7DtCh0CrAOCEAQYDCABEgKfWfD_BwE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom podle toho čísla se to určitě poznat nedá.  Mrkni třeba na skoda-dily.cz -- tam máš pod tímto číslem 5 variant podle dodavatele: Škoda (prvovýroba), Evropská Unie, Mann (Německá prvovýroba), Filtron (Polská prvovýroba), Evropská unie, Čína.  Pokud jsi byl v autorizovaném servise, tak tam si nedovolí dát tam neoriginální díl.  Pokud jsi byl někde v garáži, tak tam záleží na domluvě (a občas taky na poctivosti servisu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ďakujem za odpovede.

 

mal by som však ešte inú otázku hoci som sa uz raz na to pýtal a aj som dostal nejaké odpovede...

 

pytal som sa na prevádzkovú teplotu oleja. pri tom oleji, ktorý som tam mal od výroby som dosahoval štandardne teplotu 99°C (pri zaradenom 6°, 130km/h a cca 2500 otaciek). snad iba dva, tri krát vysla nad 100°. ked jazdim 110km/h teplota je okolo 90-94°(6°, cca 2100 otaciek).

 

po výmene oleja, teraz mám 5w-30 504.00, som najazdil cez 600km a teplota oleja sa mi drží od 100 do 103° pri vyssie uvedenej rychlosti aj pri rychlosti 110km/h . 

 

moze mať vplyv na vyššiu teplotu ina viskozita? potrebuje olej "nejaký čas" ked je fungel nový alebo to nemá na to vplyv?

Editováno: , autor: PS1984
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Návštěvník

Předpokládám, že je to ten starší model, který ještě nemá filtr pevných částic? Jestli pro tebe nejsou priorita emise CO2 a o deci menší spotřeba, tak 5W40 (VW 502 00) a výměna každý rok, nebo max. 15 tisíc kilometrů. Omlouvám se, teď jsem si všinul , že je to model už po FL. Tedy 5W30 VW 504 00 a výměnu bych dopručil stejnou, jako u 5W40. 

 

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Já šroub ani těsnění při mezivýměně neměním. Nikdy s tím nebyl problém. Oni dají zase nový v servisu při té další. Nedělej si s tím zbytečné starosti. Výměna oleje fakt neobnáší žádné záludnosti. Jenom až budeš utahovat zpět ten vypouštěcí šroub, tak utahuj normálním krátkým klíčem a s citem. Ráčnou bys to mohl přehnat a strhnout závit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...