Přejít na obsah

Jaký olej a filtr do 1.0 TSI


redroker66

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Čus, tak už mám za rok a 8 měsíců natočeno skoro 30k.

 

Budu brát:

Olej - https://www.autodily-pema.cz/motorovy-olej-castrol-edge-titanium-ll-iv-0w-20-4l

Kabinak - https://www.autodily-pema.cz/kabinovy-filtr-mann-filter-fp-26-010-frecious-plus

Co olejový a vzduchový? Má cenu olejový kupovat nebo je lepší si ho nechat vyměnit od AS? A co vzduchový? Ten je na 30 nebo 60? Případně jaký zvolit pro výměnu.

 

Díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, téma je o motorovém olej a olejovém filtru. Já myslím, že z nadpisu tématu je to naprosto jasné a komu ne, tomu jsem to připomněl. Příště zde někdo vytáhne kabinový nebo palivový filtr... Filtr jako filtr, ne? Tak to tedy ne! Žádné další debaty o jakém filtru to tady je nepřipustím. Příspěvky mimo téma byly odstraněny a narušitelé napomenuti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zajímal by mě názor výměny oleje a prodloužený interval na 2 roky nebo 30000km. Jestli už dnešní olej vydrží opravdu už tolik nebo výměna radši po roku a těch max 15000km. Čeká mě servis po 3 letech mám najeto 37000km loni jsem měnil 24000km. Jestli si mám říct o výměnu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 6. 1. 2021 na 3:25, jar91 napsal:

Zajímal by mě názor výměny oleje a prodloužený interval na 2 roky nebo 30000km. Jestli už dnešní olej vydrží opravdu už tolik nebo výměna radši po roku a těch max 15000km. Čeká mě servis po 3 letech mám najeto 37000km loni jsem měnil 24000km. Jestli si mám říct o výměnu. 

Olej v zadnem pripade nevydrzi tech 30tkm, obzvlast jizdy kratky po meste, v SM delali rozbor a olej 0w20 uz po necelych 20tkm neplnil pozadovane vlastnosti! https://www.auto.cz/nove-motorove-oleje-0w-20-zelene-a-ridke-jak-budou-chutnat-motorum-111485, Osobne jsem vymenil v 16Tkm a dalsi budu taky menit co 15Tkm/1rok. To same me potvrdil v osobnim rozhovoru i technicky poradce Světa Motoru , Auto.cz p. Vaculík, který delal i test 1.0TSI po 100Tkm, jezdi k nam pracovne opakovane, opravdu ma prehled a neboji se rikat i nepopularni veci, jako v CR prakticky jedinny novinar.. Jinak do vsech aut davam po zkouseni mnoha znacek uz jedinne Millers Oils: https://shop.dieselpower.cz/oleje/millers-oils-xf-longlife-vw-0w20/#highlight-890

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Třeba Castrol je jeden z nejpadělanějších olejů v ČR, párkrát už to zákazníci přinesli. Jinak na 1.9TDI-PD (co mam upravený na 200kW) s ostrou vačkou, kde se upravovala i hlava a studený je to takový "rozháraný" jsem zkoušel hodně značek a až s Millers EE NANO to i studeny běží celkem ok, takže opravdu dobře maže, což je třeba zrovna u 8vPD to nejdůležitější (dneska skoro každý má sjetou vačku).. nebo na TDI CR mám zase trochu nižší spotřebu, stejně tak kolega s 3.0BiTDI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JasteR Bohužel si mi neodpověděl na otázku, jaké oleje si vyzkoušel.  A taktéž teda nemáš špatnou zkušenost s olejem Castrol, nýbrž s jeho padělkem. Origo Castrol v motoru v sériovém stavu rozhodně žádnou neplechu neudělá. Extrémně vyhoněnou 1.9 TDI s 200kW bych sem vůbec netahal, neboť nesouvisí s tématem a ani s použitím běžných kvalitních olejů v běžných motorech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je, že laik padělek nepozná. Olejů jsem za 15let vyzkoušel opravdu dost iv servisu a nejlepší zkušenost máme  buď se zn. Divinol, nebo Millers (kolegové na to také jezdí). Právě na té "vyhoněné" 1.9TDIPD v kombinaci s ostrou vačkou krásně poznáte jak olej maže, nehledě na fakt, že auto mam 11 let a několikrát se sundávalo víko ventilů. Základem je nepřejíždět olej a dodržet danou specifikaci, po "otevření" motoru hned poznáte zda někdo přejížděl olej, nebo jezdí LL interval 30tkm.. PS: pokud nedodržíte specifikaci, tak i ten castrol rozhodně neplechu udělá. Stejně tak pokud použijete např. do toho 8v PD normu 507.00 bezpopílkový, tak sjedete vačku podstatně dříve než na 5w40 505.01, nehledě na fakt, že bude i v létě lepe mazat než 5w30 507.00, který servis rád naděluje (dražší)..

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 1. 2021 na 3:25, jar91 napsal:

Zajímal by mě názor výměny oleje a prodloužený interval na 2 roky nebo 30000km. Jestli už dnešní olej vydrží opravdu už tolik nebo výměna radši po roku a těch max 15000km. Čeká mě servis po 3 letech mám najeto 37000km loni jsem měnil 24000km. Jestli si mám říct o výměnu. 

V žadném případě nevydrží, hlavně na krátké trasy.. v testech v laboratoři si neuchoval potřebné vlastnosti ani po 20tkm.. osobně jsem měnil v 16Tkm a další výměna bude znovu 15tkm/1rok..0w20 vw 508.00

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 2. 2021 na 14:55, JasteR napsal:

Problém je, že laik padělek nepozná. Olejů jsem za 15let vyzkoušel opravdu dost iv servisu a nejlepší zkušenost máme  buď se zn. Divinol, nebo Millers (kolegové na to také jezdí). Právě na té "vyhoněné" 1.9TDIPD v kombinaci s ostrou vačkou krásně poznáte jak olej maže, nehledě na fakt, že auto mam 11 let a několikrát se sundávalo víko ventilů. Základem je nepřejíždět olej a dodržet danou specifikaci, po "otevření" motoru hned poznáte zda někdo přejížděl olej, nebo jezdí LL interval 30tkm.. PS: pokud nedodržíte specifikaci, tak i ten castrol rozhodně neplechu udělá. Stejně tak pokud použijete např. do toho 8v PD normu 507.00 bezpopílkový, tak sjedete vačku podstatně dříve než na 5w40 505.01, nehledě na fakt, že bude i v létě lepe mazat než 5w30 507.00, který servis rád naděluje (dražší)..

A ty ty padělky poznáš jak, kromě svého PR jiných značek. Někde jsem taky viděl nuance v balení Castrolu. Já se u svých aut držím celou dobu jedné značky a příslušné specifikace a jsme tu u 1.0Tsi ne tdi. 

Právě jedu na prohlídku po 2 letech, při cca 28tis. a bude 3. výměna oleje mé obvyklé značky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud víš jaký má být originální obal, tak to poznáš. Co jsem osobně viděl, tak fake měl je drobný nepřesnosti - měl jiný stoupání závitu, horší odlití průhledné stupnice atd. (laik nemá skoro šanci poznat)

Jinak Castrol si taky už oleje nedělá je to jen přebal. A Škodovka/VW dává dle toho kdo nabídne nižší cenu, dříve to byl Castrol, aktuálně je to Shell..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám, že rozdíl mezi SHELL ULTRA Professional AV-L 0W-30 a SHELL HELIX ULTRA ECT C2/C3 0W-30 je jen v normách pro ostatní koncerny, professional je jen pro normy VW 504.00 a 507.0 a ECT C2/C3 splňuje víc norem i pro další koncerny?

Neví někdo?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pral jsme se na to jednou zastoupení Shellu ČR:

Citovat

...Olej Ultra má také normu 504.00 VW, ale je univerzálnější pro širší spektrum vozů. Kdežto Profesionál je určen pro značkové servisy a má normu 504.00 VW a je to přímo specialita pro vozy VW.

Oleje můžete používat oba pro normu 504.00 VW a můžou se i míchat...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 2. 2021 na 7:27, ben06 napsal:

OK. Kdyby byla konkrétní fotka a porovnání tak by to bylo super, takže nic novýho a všechno to tady už bylo, info jak z pavlače, soryjako. 

Co byste ještě navíc chtěl za info!? "Soryjako", ale fotky fakt nemám, nefotím každou blbost LOL. Máme ověřené dodavatele, od kterých jsem zatím padělek nedostal. Dokud si lidi sami nenaběhnou, tak se nepoučí, neustále se někdo snaží špekulovat a objednávat až absurdně levný díly/oleje.. Pokud se chcete držet jednoho PR, který lejete furt, je to Vaše volba a nemusí to být špatně, ale já mám na rozdíl od Vás porovnání z X aut zákazníků (i vlastních za 15let), který jezdí opakovaně.. takže to fakt není info jak z pavlače :)  Váš komentář je tedy absolutně mimo...

 

PS: Stačilo mě 30s na google, zde to máte krásně nafoceno a se vším mohu souhlasit: https://www.autodesignplus.cz/clanky-2/castrol-padelane-oleje/

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...