Přejít na obsah

Vypínanie svetiel, ventilátor kúrenia...


Chamaco

Doporučené příspěvky

Zdravým, prešiel som všetky príspevky v tejto téme ale nenašiel som to čo potrebujem. 

 

Včera večer keď som sadol do auta a naštartoval a zapol svetlá tak sa mi nechceli vôbec zapnúť. Vypol som a zapol ich a aj tak nesvietila ani jedna. Asi pol hodiny predtým ešte svietili. Tak som vypol motor a vytiahol kľúč. Znova naštartoval a už svietili.

 

Dnes ráno som šiel do práce a tento raz mi nešlo kúrenie, respektíve ventilátor sa nezapol ani po pól hodine jazdy. Tak som zastavil znova vypol motor a vytiahol kľúč. Keď som naštartoval tak sa zaplo už aj kúrenie aj s ventilátorom. 

 

Môže to celé nejak súvisieť a kde by mohla byť chyba. Vie mi niekto poradiť kde hľadať chybu, alebo stretli ste sa s niečím takým?   

 

Ďakujem za poradenie. 

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název tématu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poobede skúsim tu diagnostiku. Snáď niečo nájdem čo by to mohlo byť.

 

Baterka by mala byť v poriadku. Minulý týždeň som bol na servisnej prehliadke v škodovke a bolo všetko ok aj baterku premerali.

 

Len to dosť štve lebo neviem čo mám čakať že nepôjde. A jazdím s ním každý deň. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Sorry, ale už sa mi to podarilo vyriešiť.

 

Presne mesiac predtým ako to začalo robiť, mi menili v škodovke predný svetlomet. A keď to spravili tak ho nenahrali do RJ, že je tam nový kus.

 

A RJ vraj má limit 30 dní nato aby sa to do nej nakonfigurovalo a nahralo. Ak sa to nespraví tak začne robiť takéto hlúposti.

 

Tak mi to v servise hneď na počkanie aj spravili cez diagnostiku. A odvtedy to nerobí problémy. Funguje to bez problemov.

 

Nenapadlo ma že by to mohlo s tým súvisieť a nečakal som že v riadnom autorizovanon servise na niečo takéto zabudnú. 

 

Ešte raz sorry, že som sa tu neukázal ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

Aj ja sa s tým trápim už 3 dni. Auto má 5 rokov, 40000 km a z ničoho nič svetlá komplet vpredu (iba parkovacie) aj ventilátor ani "ň". Kontroloval som poistky, odpájal batériu aby sa resetla elektronika. Mechanik poradil, že to bude spínacia skrinka. Rozobral som ju a premeral. Kontakty nepopálené, spínajú spoľahlivo. Asi to zložím a budem jazdiť, kým to nenaskočí samo.  Dosť ma sklamalo, že auto s celkom slušnou el. výbavou ani len netuší, že niečo nefunguje. Ani kontrolka ani diagnostika.

Editováno: , autor: aivan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při startu se v moderním autě odpojí ostatní spotřebiče.

Je to aktivní funkce daná zapojením svorky X.

Jenže někdy zůstane obvod odpojující spotřebiče aktivovaný i po startu.

Motor běží, ale auto nesvítí, netopí, nestírá atd. Do servisu se dá dojet jen za příznivého počasí.

Ani podle VIN nepoznáš jestli je tam "oříšek" spínací skříňky Valeo nebo Kostal.

Kazí se oba, ale je třeba nahradit původní součástku součástkou stejného výrobce.

Obezřetný řidič si zjistí jaký tam má a vozí ho pro všechny případy s sebou ve voze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zložil som, nahodil som a po druhom naštartovaní všetko naskočilo tak, ako má. Prejazdil som cca 80 km s niekoľkými zastávkami a stále všetko funguje. Je mi to jasné, že sa to skôr, čí neskôr pokazí. Spínačku som už objedal, ešte sa pozriem na relé svorky X a budem na to o niečo lepšie pripravenejší.

Ďakujem všetkým na fóre, že sú ochotný poradiť a podeliť sa o svoje skúsenosti. Veľakrát ste mi už pomohli.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...
V 1. 9. 2018 na 13:20, libero napsal:

nič nemeraj,vymeň ten spodok spínačky a bude pokoj ...

 

Ďakujem za príspevky, v tomto fóre........mal som rovnaký problém, zrazu vypadli diaľkové a stretávacie svetlá ,ventilátor kúrenia...ostatné vyzeralo OK...Rapid Spaceback 5r 69000km ....tak som vytlačil obrázok  od Libera a išiel som do servisu, žiadne resety, pokusy,výmeny, žiadna panika.....45.70 Eur súčiastka + robota......

IMG_20191010_161413.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ďakujem za príspevky veľmi nám pomohli,zrazu nám vypadli stretávacie,diaľkové svetlá,stierače a ventilátor,octavia 1,9tdi 66kw,porucha nesvietila žiadna,aj mechanici si nevedeli poradiť,skúšali sme meniť poistky relátka a nič a po prečítaní príspevkov tu na fóre manžel rozobral spínačku, pobúchal po spode spínačky a naskočilo všetko,ale po vypnutí zapaľovania a znovu zapnutí kľúča v spínačke vypadlo všetko znova,po výmene všetko funguje ako má,súčiastka stála necelých 14 eur,ešte raz vďaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Tak se mě to nakonec podařilo vyndat, sice trošku hrubším způsobem, ale vzhledem k tomu že ten díl byl opravdu nefunkční tak je to jedno… po zapojení nového vše funguje takže děkuji za dobrý tip, oprava stála 370kč

Ty dva otvory přes které se to má odcvaknout jsou opravdu dost malé navíc když to děláte venku v zimě, nemáte dobrý nářadí a ono to nejde a nejde, tak to může dopadnout takhle,

pak už byl přístup trošku lepší 😊

 

Sp.jpg

Rapid 1,2 TSI, 2014

Editováno: , autor: RAPIDD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...