Přejít na obsah

Spotřeba 2.0tdi 125kw


N@pster

Doporučené příspěvky

Toto tema tu neni. Tak ho pro zajimavost zakladam. Na VWC v sekci 3C je to velmi zajimave vlakno :D za kolik jezdite se vasim superbem?

Ja mam sedan 2.0tdi 125kw motor CBBB najeto neco kolem 500tkm

 

Spotreba dle PC kolem 6l. Nicmene na plnou nadrz najezd 600-900km tankuji vzdy po hrdo uz od zacatku. Na uplne plnou nadrz najedu 40% mesto 40%mimo mesto a 20% dalnice. Na dotankovani vesmes kolem 53-55l najedu +/-780km. Nejak moc to nesleduju. Jen tankuju 1-2x tydne. Na VWC s 125kw v 3C  jezdi lidi i rychle a max za 6.5l totiz :D toto tema je jen informativni. Kazda trasa 500km je jina. A je plno specifikaci,co ovlivnuji spotrebu. Max mam 15l/100km na trase 300km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jedu dálku rozumným tempem vlezu se do 6ti litrů.  A to mám DSG.  

Nedávno trasa do Maďarska a zpět kde se jede po dálnici jen kus přes Rakousko a průměr asi 5,7 ve 4 lidech+věci.

Když za auto dám podval s autem vlezu se do 8litrů což je pro mě taky skvělý výsledek při představě že za autem táhnu jednu cestu 500kg vlek a druhou cestu 1800-2000kg .. na druhou stranu jedu na tempomat konstantní rychlostí 105 :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ja se i bez podvalu a voziku dokazu na trase Praha-Brno dostanu na 9l pokud specham. Zatim mi nejvic vyhovoval stary VW passat TDI 96kw. Tam jsem na plnou najizdel i kolem 1000km. Ale tam byla 65l nadrz. S ex 1.4tsi CNG jsem mel problem. Dlouhe tankovani a 1-3x denne tankovat. S podvalem se na dalku cca 1500km dostanu pod 9l. Ale jedu 140kmh pokud bych jel 90-100kmh tak si vezme mene. U OII 103kw CR DSG jsem mel mensi spotrebu,nez u druhy,co byla v manualu. Proto je na tahani podvalu vhodnejsi DSG. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, N@pster said:

.... Zatim mi nejvic vyhovoval stary VW passat TDI 96kw. Tam jsem na plnou najizdel i kolem 1000km. Ale tam byla 65l nadrz....

 

To jo, ja mel S I  96kw PD a taky jsem dal na plnou přes 1000 km, v tom dojezdu respketive malou nadrzi me S II se*e.
Ted mam dojezd přes 700 km :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem taky B5,5 Passata s 96kw a spotřeba tam byla kolem 6ti litrů... a je pravda u SII mě dost vytáčí malá nádrž...od tankování do tankování to vždycky znuluji a od plné do rozsvícení rezervy 780-850 podle tras(40% město , zbytek okresky a dálnice) jezdím spíš svižněji...vychází to průměr na nádrž od 5,5 do 6,2 cca , což je podle mě nejpřesnější metoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera jsem jel  160km. MB-Praha hl. Nadrazi a Z5.  Dle PC nevim ja koukam na jen na dojezd ale dle tankovani 7.4l. Klasika tempo cca 150kmh bez kolon a na zeleny vlne. Dnes jela zena MB-Praha Holesovice a Smichov-MB 130km sesnu do auta. A dojezd 1280km. Kouknu na spotrebu a 4.3l/100km. Pry jela predpisove  dalnici 120-130kmh. Dle dotankovani jela za 5.1l/100km. Jezdim v Crocskach a ty jsou lehci jak jeji boty :D ke stavu tachometru je potreba pricist 55 000km. Mam pocit,ze mi Superba nejak rozbila :D:D

20171014_124719.jpg

20171014_124712.jpg

Editováno: , autor: N@pster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

To ja mam 125kw ...jazdim z 98% dialnicu .... rychlost po dialnici 140km/h -150km/h .... realne podla tankovania jazdim za 6,5l/100km skoro vzdy som plný...... raz som išiel predpisovo a dostal som sa na 6l/100km 

 

Cize verdikt 2.0tdi 125kw DSG 285tis km a spotreba 6,5l/100km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pánové zkoušel jste někdo za Prahou nacvakat do tempomatu 140 km/h (tj. lehce nad povolených 130 km/h) a dojet takhle cestu dejme tomu Praha-Brno a zpět, kopec nekopec? Jaká byla spotřeba? Možná budu dojíždět do práce (i když ne z až z Brna), tak jestli koukat po naftě, anebo zůstat u svého TSIčka a tu trasu jet za 8 na 100.

 

Počítám s jízdou dle předpisů, 157 fakt ne.

 

Díky

Editováno: , autor: Tomas F
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud pojedeš 140 km/h stále, počítej se spotřebou kolem 6l.

Já jezdím v cizině 136 a u nás kolem 150 a i s rakví na střeše jsem se do 6vesel vždy...

Nicméně po současné D1, kdy jedeš půl trasy 80km/h a zbytek předjíždíš kamiony a ustálit 140 je prakticky nemožné (když vezmu že budeš jezdit do práce i zpět v době, kdy jezdí takto všichni), tak počítej se spotřebou do 5,5 ... Za mě bych po současné D1 nechtěl dojíždět ani 14 dní...kdykoliv jedu Brno, Znojmo, tak to od nás že Severu beru po staré...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. Ono by to nebylo hned. Bavíme se o cca 3 letech dopředu, takže tou dobou už snad náš nejlepší ministr dopravy došolíchá aspoň těch prvních 100 km. V časech kolem 5. ráno by se snad projet taky dalo.

Jinak jde hlavně o to, že tu všichni píšou o 6-7 litrech a k tomu nezapomenou dodat, že letí 150 a víc (což je i běžně vidět). To u mně asi nehrozí, rakev teprv ne. Nicméně abych si odpověděl.. 5-6 l na 100 km je reálných, nejspíš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 roky později...

Ahojte. Tak ja mam trosku inú spotrebu. Išiel som ke-ba-ke a spotreba 6.8 litrov pri rýchlosti 124km/h  na tachometri nemá s autom žiadne problému, tlak v pneu v poriadku, bez truhly jazda na spotrebu. Olej filtre menené pravidelne. 

Máte niekto podobný problém, poprípade možné riešenie? 

Ďakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...