Přejít na obsah

Koupě ojetého SIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

Jinak zjevne auto dobry.

Neduhy prameni z uspor za kazdou cenu. Nemyslim tim pri servisu (tam samozrejme take, kdo to sidi), ale uz v rámci jeho konstrukce, kde koncern setril, kde se dalo. Shani co nejlevnejsi komponenty i za cenu kvality....

Ale to je dobou a folklór to je snad u vsech znacek.

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 9 měsíců později...

Zdravím,

 

právě jednám o koupi Škody Superb III 9/2015, 2.0 TDI, najeto cca 130tkm z Porsche Brno (odkaz nemám, protože vůz zřejmě prodejce již stáhl z nabídky) za necelych 440 000 vč. DPH.

VIN : TMBJJ7NP8G7017209

 

Na voze mi vadí v podstatě jen 2 věci

1) zdá se mi celkem hodně otlučené (zepředu od kamínků, na dveřích promáčklina, u kufru odřené plasty)

2) s vozem jsem se byl projet a jezdí pěkně, svižně, jen když sem auto rozjel a pustil nohu z plynu, tak jsem slyšel takový divný zvuk, něco jako šumění, nebo jako kdyby neco o sebe jemně drhlo, to může být cokoliv, že? (s prodejcem jsme se shodli, že to není standardní a potvrdil že to slyší taky :), netušil co by to mohlo být ... prý možná brzdy, ale auto tam nestojí zase tak dlouho - cca měsíc)

 

Co myslíte?

1) odpovídá cena stavu vozidla?

2) jsou ty oděrky u takhle starého vozu normální? zvlášť ten odloupnutý lak u loga značky, může to býd do budoucna problém? nebo by se měl přelakovat rovnou celý díl?

 

Díky moc, doufám, že mi pomůžete se rozhodnout jestli do vozu nakonec jít.

 

Honza

IMG_2787.JPG

IMG_2788.JPG

IMG_2790.JPG

IMG_2792.JPG

IMG_2794.JPG

IMG_2795.JPG

IMG_2786.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám S3 04/2015 , otlučený předek mám ještě víc, ale nerezne mi , takže do menší hloubky.
Rozhodně bych nic takového nelakoval plošně, dá se řešit bodově u šikovného detailera, při dalším prodeji bude mít při měření díl silnější lak a většině kupujícím s měřičem nic nevysvětlíš, sníží ti cenu.
Je to samozřejmě věc preferencí.

Zvuk může být cokoli , bez audia na poslech. Nejlepší je vždy vše nahrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Brně dělá "rádce" michal2009, zkus se mu ozvat. Takhle podle fotek nic nepoznáš. Pořádně se v tom projeď - dálnice, kostky, různé situace. Nechcu to omílat pořád dokola, ale já jsem takhle pořídil auto, které na nerovnostech mlátí jako ďas a na předváděcí jízdě nebylo poznat nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite sa choď previezť s niekým, kto sa do áut vyzná, poprípade aj auto dvihne v servise a pozrie sa na diely zospodu.....a tej kapote, ja mám 16 tis a auto menej než rok po jednej zime, hrdzu síce nemám ale dierok od kamienkov v zime mám určite viac ako tento superb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky borci za zkusenosti a rady, zitra se tam mam zastavit, tak ssebou vezmu nejakyho technika, spis se bojim aby se mi za mesic auto nerozsypalo :)) auto beru na RČ, takže by se na mě měla vztahovat 2 roky (resp. nejméně 1 rok) garanční doba, tak uvidíme ... až to nějak dopadne, dám vědět.

 

Samozřejmě koukám v mezičase i na jíné vozy, zaujal mě L&K 2015 116tkm za 560 tisíc, auto mají pořád v nabídce (https://www.autoesa.cz/skoda/superb/sedan/nafta/483189000), ale když jsem se u nich včera zastavil, tak mi hned řekli že před hodinou tam člověk byl a auto je vyfakturované ... (kecají? kdo ví ...), jen mě teda zaujala fotka z pod kapoty, na 116tkm mi přijde že je tam celkem bordel.

483189000-9.thumb.jpg.8f68fa20f5720186606370a014bd1aec.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel jsem zjistil, že je to u některých bazarů běžná praxe. Relativně zajímavá auta nechávají v nabídce, aby nalákali lidi. Ten první kus bude klasické firemní auto. Takže klasicky řádný předepsaný servis, ale žádné extra leštění. Záleží kus od kusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Nevim, jestli to sem uplne patri, ale priznam se, ze nevim kam to presne zaradit, pripadne se pawouku omlouvam.

Tedka k veci. Mam moznost, koupit noveho Supa s trosku vetsi slevou a chci se zeptat, jakou vidite realnou cenu auta viz link (konfigurace) za jeden rok a najezdu cca 20k

https://cc.skoda-auto.com/cze/cs-CZ/summary-scenic?activePage=summary&color=8X8X&configurationId=C6MAKK2F&extraEquipments=GPJ1PJ1|GPJAPJA|GPK0PK0|GPKVPKV|GPKYPKY|GYA1YA1|MHEW8M1|MMFA9S0|GPFDPFD&id=CZE%3Bskoda%3B2020%3B3V34N5%3B0%3BGYOLYOL%3Bmda20190624121743%3Bcs-CZ%3B%3B69000%3B69000&interior=LA&modifiedPages=trimlines|colors|wheels|engines|extraequipments&snapshotVersion=7b4c8794-d4b6-486c-9c89-ab06909463a8&trimline=3V4|Style6900069000&visitedPages=trimlines|colors|wheels|interiors|engines|extraequipments|services|summary

zaruka by byla prodlouzena 5 let. Tzn, rocni vuz, konfigurace viz link a najeto 20000km a 4 roky jeste zaruka. Myslite, ze bude mit hodnotu 650k?

Predem diky za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozno ano, mozno nie :)

Zalezi od toho kolko dalsich S3 s podobnou vybavou a motorom bude na trhu. Z casu na cas sledujem SkodaPlus a je to v podstate ako na houpacke.

 

Nicmene, ak by som mal vedla seba 2 S3 s rovnakou vybavou za rovnaku cenu, tak urcite uprednostnim TDI pred TSI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...