Přejít na obsah

Koupě ojetého SIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

Jedná se o výbavu Style.

Plus navíc co si pamatuji: vyhřívané přední okno, panoramatická střecha, bi-xenony, parkovací asisten + zadní kamera, čtení značek, nezávislé přídavné topení, Infotainment Columbus 9,2" s navigací, jestli si dobře pamatuju, tak i Climatronic – třízónová klimatizace. Možná je něco z toho již zahrnuto ve výbavě Style.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Pani co mi odporucite? 

Pozerám superb, a4, passat od 2017 hore. 

Pozeral som aj mazdu 6 ale to ma interiér z roku 2004 a takisto nechcem benzín ani zadarmo. 

Teraz mam 110kw v octavii 2 a je to tak akurát vykonovo, nemám stres keď obehujem. 

Brat kúpil Passat 140kW ale 4x4 s DSG a pocitovo to nejde o nič lepšie ako moja octavia je to ťažké, trosku nad 140km/h cítiť rozdiel ale to využijem len na diaľnici. 

Ako je na tom 140kW predokolka superb? 

110kW bude podľa mňa malo na takú váhu... 

Prosím poraďte mi, určite chcem DSG len sa bojím sklamania ako brat, ktorý ľutuje, že nezobral 176kW passat. 

Tým pádom by mi superb vypadol z ponuky a a4 by dávala zmysel len ako 3.0TDI.

Vdaka.

Editováno: , autor: cayc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To cayc:

Před půlrokem jsem zakoupil jetého Supa III 140 kW předokolku. Přecházel jsem z Octavie I 96kW. V nějaké recenzi jsem četl, že 110 kW verze má lepší dynamiku, ale myslím si, že 110 kW je opravdu nutné minimum. Oproti Octavii je to podstatně robustnější a těžší auto. Když se tomu dupne na plyn, tak ve 120 km/h teprve přeřazuje na čtyřku (režim S). Vřele doporučuji vzít VIN a před koupí navštívit autorizovaný servis Škoda, pokud je auto v záruce (většinou pětiletá), dozvíš se o voze úplně všechno.

Šťastnou ruku při výběru

 

PS: Ale 140 kW verze má AdBlue :-(

Editováno: , autor: Mira96
doplnění info
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 4. 2020 na 21:41, bojler napsal:

Adblue není nic zas tak hrozného. Jen pozor, VIN v některých případech neodhalí vše. Už jsem narazil i na situaci, kdy bylo auto z OL lakované na střeše a v oficiální servisní historii nic.

Ahoj a jak jsi zjistil ze to auto melo lakovanou strechu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Problem je že neviem najsť auto vo vybave čo chcem čo sa pohybuje v podobnej cene  alebo približnej takej ako mam rozpočet.Ja by som popravde chcel 2.0 tdi popripade benzin ale na Slovensku som nič nenašiel v Style vybave v lepšej vybave okolo 15-16 tisic.A toto auto vidim už dlhšie tak ma zaujimal nazor. Lebo neviem som voči 1.6 skepticky .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako problem došetriť neni problem,našetrene mam , ani priplatiť si za lepšie by problem nebol len ponuka na Slovensku je dosť slaba, nasilu si niečo nebudem len nech to mam na štyl toho ukrajinca.Lebo celkovo tie 1.6 je ich v ponuke viac než dosť a nejako sa nepredavaju tak som rozmyšlal čim to je okrem toho že odradža ..nizky vykon,,

 

před 23 minutami, xmen201 napsal:

Klasika chci Superba ale nemam na nej penize, no to je strasny problem dosetrit par tisic:). Viz pripad ukrajince co si koupil v bazaru X5ku a pak zjistil ze ma 2 VIN na jednom aute a na hranicich ho vyfakovali:). Raketa to neni ale 1.6 TDI na bezny provoz staci podle mne:

https://www.youtube.com/watch?v=ksGryE7TKS8

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ti asi holt zbyva koupit ho v cesku.Dost se divim lidem kteri chteji za vic penez koupit OIV,ktera nema krome lepsiho volantu a laury nic extra navic a pritom stoji vic nez tyhle rocni Superby ktere jsou komfortem jinde:). Navic Supy maji za mensi penize vykonejsi motory:)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, 

 

v plánu je koupě SIII (max 3roky starý). Nezbývá než vybrat motorizaci. 

Ač jsem měl doposud pouze TDI, dost silně zvažuji benzín, tedy jsem už spíše na 95% rozhodnutý, že to bude benzín.

Vybírám obsah, pročetl jsem tady už všechna témata všech benzínových motorů k S3 a tak nějak čím víc vím, tím víc jsem v rozpacích co vybrat.

 

Roční nájezd cca 20tis. /město okresky/ 

1-2 x měsíčně služebka 800km /dálnice tak 60%/ 

V podstatě mi jde o tu služebku, protože jezdím dost rychle (jezdím v noci a na dálnici 180-200km/h jedu téměř celou cestu)

takže si nejsem jistý jestli je vhodný motor 1,4 nebo 1,5 na takovýto styl jízdy. 

1,8 TSI je prý zase nevhodný motor takže asi 2.0TSI ale jakou verzi ? 200 a 206 kw mě sežere za živa

 

Prosím o nějaké nasměrování nebo rady, jakou zvolit motorizaci. Nyní mám OII 2.0TDI 103kw, předtím SI 2,5TDI 114kw...

tak mi přijde 1,4 TSI asi jako chrastítko (četl jsem plno recenzí, že výkon je dostačující) nicméně v recenzi asi nejezdili 180+

 

Děkuji Dom

 

Editováno: , autor: Dominik Stroukal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A s OII 103 kW TDI jezdíš popsaným způsobem = 180-200 km/h? To je na stejné hranici možností motoru, jako u 1.4 nebo 1.5 TSI. A to je SIII o nějaké to kilo těžší. Spotřeba bude při tomto tempu u těchto motorů někde na úrovni 10 -11 litrů. Mám to vyzkoušeno s 1.4 TSI na OIII. Pro tento způsob provozování bych to spíš viděl na 2.0 TDI 140 kW, anebo 2.0 TSI, ale tam to nejspíš bude žrát ještě víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...