Přejít na obsah

Koupě ojetého SIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

Ano jezdím tak, jak uvádím. Já se toho dieselu bojím z toho důvodu, že do práce jezdím opravdu krátké vzdálenosti, proto pokukuji spíše po tom benzínu. Navíc s nájezdem do 20tis km / rok mi to přišlo jako lepší volba. U té OII mám spotřebu kolem 5,6 dlouhodobě.

Dle článků a recenzí je u 1.4 TSI se k tomuto přiblížit, ale právě pochybuji, že by v takovém zápřahu 1) vydržel 2) žral tak málo 

mimochodem díky za názor

 

PS1 - A ještě dotaz. Tento 2.0TDi CR v SIII je doufám jiný než v OII..

PS2 - Ano ten 2.0TSI se mi zamlouvá také nejvíc, ale co jsem koukal do sekce spotřeba, tak 12 litrů už je dost :-)

Editováno: , autor: Dominik Stroukal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tým dieslom na krátke vzdialenosti by som taký problém nevidel, jediná nevýhoda oproti benzínu je, že má DPF, ktoré sa ti zaplní. Ale zasa v benzíne pri ozaj krátkych trasách sa ti hromadí benzín v olejí. Aj keď tou 800km trasou by si ho vypálil možno. 

 

Ja osobne jazdím denne 32km do práce z práce, mimo toho aj 2km trasy, ale jazdím aj 500-700km za deň po dialnici. 

Fakt by som sa nových CR motorov nebál aj na krátke trasy. Myslím, že pri tvojom štýle by si bol spotrebou okolo 7l čo je slušné. 

 

2.0TDI 140kw pri 200km/h bude brať myslím ale okolo 10-12l.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Běžně jezdím v SIII 2.0 TDI 140 kW 4x4. Teď mám jako náhradní auto Audi A4 s 1.4 TFSI 110 kW a překvapilo mě, že při stejném režimu bere srovnatelně jako SIII něco mezi 10 a 11 l. A na 180 - 200 se nakonec dostává taky srovnatelně rychle. Nad 200 se nechce ani jednomu. Znám ten motor i z OIII, tam, fungoval podobně, spotřeba oproti TDI plus 1-2 l. Takže tipuji, že v SIII bude 1.4 TSI jen nepatrně línější a žravejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kdyz sem si nasel na netu parametry ty A4 1,4 tfsi 110kw a superba 1,4tsi 110kw. Tak vaha stejna zrychleni dle straneka superb o 0,1s lepsi a maximalku ma sup o 10km/h vetsi. http://audi.katalog-automobilu.cz/automobil/audi-a4-1-4-tfsi-110-kw-150-k-2018http://skoda.katalog-automobilu.cz/automobil/skoda-superb-1-4-tsi-110-kw-act

Editováno: , autor: ČudlR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové. Zvažuji že koupím S3, 2.0 TDi (uvažoval jsem i nad Kodiakem). Chci 4x4 a dsg, což znamená jedině verzi 140 kW. Současně auto mám taky 4x4, protože bydlím na kopci a v zimě to tady moc neřeší a navíc jezdím v zimě do Tater. Inzeráty prohlížím každý den. O autě jsem četl již hodně a myslím, že jsem vybral dobře. Teď jen najít to správné. Můj rozpočet je cca  450 000 Kč ve výbavě Laurin a Klement. Nižší výbava kolem 400 000 Kč. Kdyby jste měli prosím nějaký zajímavý tip, třeba že znáte majitele a historii auta, apod. tak sem prosím dejte odkaz. Děkuji všem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau,

co si myslíte o tomto voze? Cena adekvátní? Výbava je myslím že slušná.

Ještě váhám zda 2.0 TSI (206-200kw), co si o tom myslíte? Můj nájezd do 20 tis. KM, kolik takový benzínový motor vydrží KM? Jsou zde majitelé co mají najeto přes 200 tis KM? Bez větších problémů... 

 

https://auto.bazos.cz/inzerat/121398167/skoda-superb-iii-20-tdi-lk.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau,
co si myslíte o tomto voze? Cena adekvátní? Výbava je myslím že slušná.
Ještě váhám zda 2.0 TSI (206-200kw), co si o tom myslíte? Můj nájezd do 20 tis. KM, kolik takový benzínový motor vydrží KM? Jsou zde majitelé co mají najeto přes 200 tis KM? Bez větších problémů... 
 
https://auto.bazos.cz/inzerat/121398167/skoda-superb-iii-20-tdi-lk.php

Za ty prachy sezenes tsi a rozdíl ve všech nákladech je už malý a pojede to rychle, Je to motor z cupry vychytany za roky. V Německu ti neujede porsche [emoji2]Pokud tdi tak jedine EVO a ty ve škodě ještě nejsou. Tdi je tuctovka s mocovinou a dnes ta cena v inzerátu i drahá
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, LiveBomb napsal:

no pěkný kousek, ale nejsem zastánce světlého interiéru :-) 

Nejradši bych kousek co má SportLine, Vega R19, Webasto (na to jsem zvyklý ze současného vozu) a vyhřívané čelní sklo, NE zadní stěrač! Nechápu jak si to tam někdo může dát... finance jsou, ale mám je v plánu investovat do nemovitosti. Nechci do toho auta dát více než 750k

před 26 minutami, homy napsal:


Za ty prachy sezenes tsi a rozdíl ve všech nákladech je už malý a pojede to rychle, Je to motor z cupry vychytany za roky. V Německu ti neujede porsche emoji2.pngPokud tdi tak jedine EVO a ty ve škodě ještě nejsou. Tdi je tuctovka s mocovinou a dnes ta cena v inzerátu i drahá

Je hezké číst podporu v TSI. Současně mám naftu a už by jsem chtěl konečně okusit benzín. 

Co jsem vyčetl tak motor s 200kW má taky DPF (nebo jak se to jmenuje v benzínu) a snad i to AdBlue. Nebo se pletu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, LiveBomb napsal:

Já jsem s tou 206 spokojený, teď jsem s tím jel dokonce za 7,5l/100 a to jsem letěl po dálnici i 200 km/h.

@Stanley_ Navíc jsi psal, že chceš auto s nájezdem do 50tkm a najedou se díváš na naftu skoro se 100tkm?

@homy CJX -A je předohrab, -B je 4x4

Odhalil jsi mě :-) tu naftu z inzerátu momentálně vlastním a chtěl jsem slyšet i názor na cenu, mám kupce na tu cenu 550 a čekal jsem jestli někdo napíše že je to málo, nebo hodně podle trhu si myslím, že cena je dobrá. Btw. jsem si tu nechtěl dělat jako že inzerci, aby mi správce nevynadal. Jak píšu kupce mám a šlo mi jen o reakce. 

Mimochodem slušná spotřeba, jakou vzdálenost si urazil na takovou hodnotu? 

 

@homy má teda i to AdBlue? 

206kW brumla se mi zamlouvá, mé srdce motorkáře ocení dobrý zvuk :-) mimochodem o jakém rozdílu ve spotřebě se bavíme? A je vážně 200kW rychlejší pocitově?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...