Přejít na obsah

Koupě ojetého SIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

Osobne by som nikdy nekúpil auto od niekoho co neovláda gramatiku, dieli napr. 

A takisto by som nikdy nekúpil auto, ktoré nemá obuté prémiové pneu, viem, že blbosť ale to je najľahší a najrýchlejší spôsob ako zistiť, či človek šetril, ak áno, ihneď preč. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak už je reč o ľuďoch, tak "kto". Čo sa týka pneumatík, záleží od toho, či kupujem priamo od dlhodobého majiteľa, alebo od priekupníka. V prvom prípade to môže byť zlé znamenie, ale záleží od konkrétnej situácie. Ja keby som vedel, že čoskoro musím budem predávať auto, ale medzitým ešte musím kúpiť nové pneumatiky, tak tiež nebudem kupovať predražené prémiové obutie, ale kúpim na auto nejakú strednú triedu za dobrý peniaz, a hotovo.

Kamarát takto v 2017-om kupoval O3 RS, auto ako cukrík, vypucovaný interiér aj exteriér napriek tomu že bola zima, premerali sme lak, všetko ok, brzdy nové, pneumatiky tiež nové, ale čínske Linglong, alebo niečo podobné, jednoducho úplné hovno. Tiež sme sa nad tým pozastavili a rozmýšľali či auto kúpiť alebo nie, ale zhodli sme sa, že auto je dovozené, predajca ho evidentne nechcel predávať na zjazdených pneumatikách, aby mu kvôli tomu nezjednávali cenu, a nakoľko auto bolo čerstvo dovezené na predaj a nie na vlastnú potrebu predajcu, predajca evidentne nechcel vrážať prachy do drahého obutia. Cena bola dobrá, auto sa kúpilo a jazdí do dnes.
Musím ale dodať, že tie pneumatiky boli také sračky, že do pol roka išli z auta preč. Kvôli V-dezénu hučali a raz keď som to auto mal kvôli sťahovaniu požičané na víkend, tak som v sychravom počasí na diaľnici, práve v úseku prudko z kopca (Maďarská M1, pri meste Tatabánya, kto pozná, vie) mal čo robiť aby som nenabral zozadu magora ktorý sa rozhodol zaradiť do ľavého keď som išiel o dobrých 50-60 km/h rýchlejšie ako on. Ubrzdil som to, ale mal som pocit ako pri núdzovom brzdení na starých zimných gumách počas horúceho leta.
Takže áno, pozerať značku obutia pri jazdenke dáva zmysel, ale treba rozlišovať a aké auto sa jedná, či dovoz na predaj, prvý majiteľ, ex firemné/leasingové auto, atď.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ďalší pokus o kúpu iného Superbu. 

Žiaľ. Predná kapota striekaná. Zrejme kvôli kamienkom. Asi... 

No na piatych dverách chýba nápis ŠKODA a SUPERB. 

Nebola zadná kamera iba senzory. A neoriginál ťažné! 🤔

Nemajú Superby nápisy, zadnú kameru a ťažné v štandarde? 

 

Ale niekto to kúpi... 

Screenshot_20230117_113548_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230117_113635_Samsung Internet.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nápis Škoda bol po facelifte na aute vždy, o odstránenie/neuvedenie modelového označenia z výroby sa ale dalo požiadať u predajcu. V tomto prípade to vidím tak, že pôvodný majiteľ má rád čistý design a odstránil to. Pravdepodobne tam mal ešte z fabriky ten chrómový nápis a esteticky to neladili. Čierne nápisy Škoda sa začali na Sportline dávať až neskôr. 

 

Kamera môže aj nemusí byť, záleží od konkrétnej výbavy a od toho na aký trh bolo auto určené. 

 

Ťažné zariadenie určite nie je štandardom a predpokladám, že keď majiteľ zistil cenu originálu, išiel touto cestou. V prípade ťažného by som sa zameral hlavne na to, či s ním môže aj legálne ťahať, alebo ho môže použiť iba pre nosič bicyklov, t.z. či mal/nemal pred tým predprípravu na ťažné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, ze bola striekana kapota po kamienkoch vadi? Ma to 172t km za 3 roky, tzn. jazdilo to pravdepodobne dlhe (dialnicne) jazdy. Treba sa pozriet na svetlomety, ci su z vyroby alebo menene - to hodne napovie, ci je po nejakej buracke alebo len prestrek kvoli kamienkom.

 

Inak rozpocet nemas uplne vysoky na to, co pravdepodobne hladas. Auto v top stave, top vybave a nie stare bude oriesok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kúpené nakoniec od prvého predajcu. 

Maximálna spokojnosť! 

Okrem odvetraných sedačiek, panorámy, 360 kamery, akustických skiel, usb-c na spätnom zrkadle moja výbava:

Vyhrievaný volant, čelné sklo, všetky sedačky, Webasto,kessy, trojzonová klíma, všetky asistenti (side, lane, travel, driver alert, front, parking), virtuálny pedál /easy open, SOS, zadná kamera, ambient, Canton, subwoofer, roletky na zadných oknách, sedačky s pamäťou a s príplatkovým podsedákom, originálne výklopné ťažné zariadenie, 230 V zásuvka, plnohodnotná rezerva, alarm. 

Auto overené Carverticalom... 

Všetko sedí. 

 

Prvé poznatky... Zdá sa mi, že motor kvôli tým emisiám v nižších otáčkach viacej hrkoce ako v Superb 2.

Na diaľnici ho však počuť menej a skôr počuť prúdenie vzduchu okolo okien. Neviem či za to nemôžu tie spätné zrkadlá. 

 

Takže som už aj ja hrdým vlastníkom Superb III. 😊

IMG-34e851d94092cef817cf24cd3bd09dd5-V.jpg

Editováno: , autor: r_e_n_e
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak máš iba zadnú kameru, tak od fullky si ďalej, lebo Superb sa ponúkal aj s 360° kamerou, potom ma ešte napadlo odvetranie sedačiek, originálne výklopné ťažné zariadenie, 230 V zásuvka, akustické sklá a nejaké blbosti by sa ešte našli ktoré nespomínaš. Okrem toho nespomínaš ani Travel Assist a ani asistenta parkovania. 

Samozrejme k novému autu gratulujem, prajem veľa kilometrov bez nehody. :) 

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 1. 2023 na 3:04, e1. napsal:

Ak máš iba zadnú kameru, tak od fullky si ďalej, lebo Superb sa ponúkal aj s 360° kamerou, potom ma ešte napadlo odvetranie sedačiek, originálne výklopné ťažné zariadenie, 230 V zásuvka, akustické sklá a nejaké blbosti by sa ešte našli ktoré nespomínaš. Okrem toho nespomínaš ani Travel Assist a ani asistenta parkovania. 

Samozrejme k novému autu gratulujem, prajem veľa kilometrov bez nehody. :) 

Neviem presne všetky veci, čo sa dajú dokonfigurovať v Škodovke... 

No dopísal som čo si spomínal. 

Parking asistenta som mal spomenutého... Či je ešte nejaký extra? 

Mám dve tlačidlá... 

Akustické sklá plánujem prikúpiť. 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno skla vieš vymeniť, ale znova len predné pričom Passat mal aj zadne. 

Problem je ale u Superba hlavne hluk od kolies zlým odhlucnenim aj plechovou napravnicou. 

Tu pomôže jedine vymeniť auto alebo skúšať firmy na odhlucnenie. 

Osobne by som chcel vidieť prvé trojkove Superby od spodu to budú hnile na kašu. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...