Jump to content
Pawouk

Koupě ojetého SIII

Recommended Posts

A s OII 103 kW TDI jezdíš popsaným způsobem = 180-200 km/h? To je na stejné hranici možností motoru, jako u 1.4 nebo 1.5 TSI. A to je SIII o nějaké to kilo těžší. Spotřeba bude při tomto tempu u těchto motorů někde na úrovni 10 -11 litrů. Mám to vyzkoušeno s 1.4 TSI na OIII. Pro tento způsob provozování bych to spíš viděl na 2.0 TDI 140 kW, anebo 2.0 TSI, ale tam to nejspíš bude žrát ještě víc.

Posted (edited)

Ano jezdím tak, jak uvádím. Já se toho dieselu bojím z toho důvodu, že do práce jezdím opravdu krátké vzdálenosti, proto pokukuji spíše po tom benzínu. Navíc s nájezdem do 20tis km / rok mi to přišlo jako lepší volba. U té OII mám spotřebu kolem 5,6 dlouhodobě.

Dle článků a recenzí je u 1.4 TSI se k tomuto přiblížit, ale právě pochybuji, že by v takovém zápřahu 1) vydržel 2) žral tak málo 

mimochodem díky za názor

PS1 - A ještě dotaz. Tento 2.0TDi CR v SIII je doufám jiný než v OII..

PS2 - Ano ten 2.0TSI se mi zamlouvá také nejvíc, ale co jsem koukal do sekce spotřeba, tak 12 litrů už je dost :-)

Edited by Dominik Stroukal

Samozřejmě, že 2.0 TDI CR v SIII je úplně jiný než v OII.

S tým dieslom na krátke vzdialenosti by som taký problém nevidel, jediná nevýhoda oproti benzínu je, že má DPF, ktoré sa ti zaplní. Ale zasa v benzíne pri ozaj krátkych trasách sa ti hromadí benzín v olejí. Aj keď tou 800km trasou by si ho vypálil možno. 

Ja osobne jazdím denne 32km do práce z práce, mimo toho aj 2km trasy, ale jazdím aj 500-700km za deň po dialnici. 

Fakt by som sa nových CR motorov nebál aj na krátke trasy. Myslím, že pri tvojom štýle by si bol spotrebou okolo 7l čo je slušné. 

2.0TDI 140kw pri 200km/h bude brať myslím ale okolo 10-12l.

Pokud nevyskrtnes TDI, bude vyrazne vetsi nabidka aut. S takovou rychlosti ma diesel smysl, benzin bude zrat pod takovou zatezi jako prokopnuty.

Běžně jezdím v SIII 2.0 TDI 140 kW 4x4. Teď mám jako náhradní auto Audi A4 s 1.4 TFSI 110 kW a překvapilo mě, že při stejném režimu bere srovnatelně jako SIII něco mezi 10 a 11 l. A na 180 - 200 se nakonec dostává taky srovnatelně rychle. Nad 200 se nechce ani jednomu. Znám ten motor i z OIII, tam, fungoval podobně, spotřeba oproti TDI plus 1-2 l. Takže tipuji, že v SIII bude 1.4 TSI jen nepatrně línější a žravejší.

• Like 1

Posted (edited)

No kdyz sem si nasel na netu parametry ty A4 1,4 tfsi 110kw a superba 1,4tsi 110kw. Tak vaha stejna zrychleni dle straneka superb o 0,1s lepsi a maximalku ma sup o 10km/h vetsi. http://audi.katalog-automobilu.cz/automobil/audi-a4-1-4-tfsi-110-kw-150-k-2018http://skoda.katalog-automobilu.cz/automobil/skoda-superb-1-4-tsi-110-kw-act

Edited by ČudlR

Zdravím pánové. Zvažuji že koupím S3, 2.0 TDi (uvažoval jsem i nad Kodiakem). Chci 4x4 a dsg, což znamená jedině verzi 140 kW. Současně auto mám taky 4x4, protože bydlím na kopci a v zimě to tady moc neřeší a navíc jezdím v zimě do Tater. Inzeráty prohlížím každý den. O autě jsem četl již hodně a myslím, že jsem vybral dobře. Teď jen najít to správné. Můj rozpočet je cca  450 000 Kč ve výbavě Laurin a Klement. Nižší výbava kolem 400 000 Kč. Kdyby jste měli prosím nějaký zajímavý tip, třeba že znáte majitele a historii auta, apod. tak sem prosím dejte odkaz. Děkuji všem. 

A jako u kazdeho barazu od leasingovky (LeasePlan, ALD, CSOB, SkoFin, ..) plati ze je to kus od kusu.

Nekdo se k tomu chova jako k vlastnimu, nekdo naopak jako prase (bohuzel tech je vetsina..).

• Like 1