Přejít na obsah

Řízení (servo) O2 2. generace a 3. generace jaké vybrat


Orange

Doporučené příspěvky

Čau všem potřebuju na své O2 MR2006 (vyrobeno 27.10.2005) vyměnit řízení neboť mám vůli v hřebenu. Původně tam je 2. generace. Koukal jsem, že jde dát i 3. generace + kabelovej svazek k ní a pak, že potřebau novýho serva nahrát adaptace k danýmu autu. Rád bych nové a ne repas, páč repasům v tomhle případě moc nevěřim.

 

Mám několik dotazů:

1) Je při výměně za 3. generaci ještě nějakých úprav aby to fungovalo nebo stačí jen servo + svazek a jede to? Viděl jsem, že jsou i nějaký fyzický rozdíly dle ETKY.

2) Má někdo odzkoušené i jiné než origo řízení výměnným způsobem? Dle ETKY to po slevě vyjde asi na 27tis. Kč samotný řízení v případě obou generací, což je rána. Druhovýroba tak za půlku. Ovšem zase povětšinou repas neznáme kvality.

3) Nahrání těch adaptací pro konkrétní vozidlo (typ auta, podvozku, okruh pérování, typ tlumení...) je jen o zadání čísla té charakteristiky. Pochopil jsem, že tohle se týká jen 3. generace řízení. To jde zadat i přes VCDS nebo musí být origo VASem? To správný číslo/kombinaci najdu kde?

 

Díky. Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Možná odepisuju pozdě na toto téma, ale možná to v budoucnu někomu pomůže. Na Octavii II 1,9tdi 2007 jsem řešil stejný problém. Nakonec jsem koupil kompletní řízení z této stránky :

https://www.amd-autodily.cz/rizeni-razeni-pedalove-ustroji/rizeni-kompletni-s-cepama-4-diry.html

Nechal namontovat u svého mechanika a na novém řízení jsem najel už cca 90tis. km a vše je OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...