Přejít na obsah

Zahmlievanie/mlzeni celneho okna


Patrik1971

Doporučené příspěvky

Mame novu Fabiu style 2017 1,2tsi s dsg a rano sledujem,ze sa strasne zahmlieva celneho okno a velmi dlho mu trva,kym sa odhmli,samozrejme tlacitko max na ofuk pouzivam,ale fuka nejako slabo,aj ked ventilator je na max a aj zapnuta klima?Je to normalny jav u Fabie?

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s tím měl velký problém u starého auta, když už do něj zatékalo. To byl hlavní důvod, proč jsem koupil nové.

Loni na podzim jsem ale párkrát měl taky vevnitř na skle vlhko, což bylo nepříjemné překvapení u 3 měsíce starého auta, největší problém jsou teploty lehce nad nulou.

Letos zatím pohoda, žádné zamlžení.

Nicméně jsem nedávno přikročil k preventivnímu opatření.

Koupil jsem asi za 100 Kč 3.5 kg podestýlku pro kočky ze Silikagelu. Nacpal jsem tím staré ponožky (vyprané :-) )a uložil do kabiny, později to na noc budu dávat na palubní desku. Lepší by ale asi byly menší granule, jenže to už stojí 100Kč/kg.

Tak jsem zvědavý, jak se to projeví.

Editováno: , autor: noaid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pomud máte manuální klimu tak je možné že vám zatéká přes průduch ventilace v motorovém prostoru, dává se tam plastový nástavec a píše se o tom tady na fóru hned několikrát, stačí pohledat. A pokud mám 3 měsíce nové  auto a shledám nějakou takovou závadu tak je potřeba hned řešit v servise. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom zatékání a plastovém nástavci myslím z Golfu vím, četl jsem a uvažuji o tom, jinak mám Climatronic, ale to nebude u mne ten případ, stojím většinou lehce z kopečka čumákem dolů. A popravdě se to letos ještě neopakovalo ani po velkých deštích, loni se to stalo jen asi 3-4x.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial ti nikam nezateka a nedokazes to preukazat v servise, tak si mozes ist piskat. Je to normalny fyzikalny jav striedanie teplot a vlhkost zo vzduchu sa proste vyzraza v aute. Aj ja som dnes rano mal zahmlene okno. Po cca. 1km max ofuk predneho okna a sklo odrosene.

Editováno: , autor: ronskispeed
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když není vlhký kobereček nebo něco jiného tak tam nezatéká. Okna se mlží ze vzdušné vlhkosti. A tu tam vlastně stačí nadejchat samotný řidič.  V podstatě jediné řešení je garáž a tím se posune rosný bod nahoru. Pokud se parkuje venku tak je nutno se na to zvyknout. A bojovat klasicky, ventilace nebo utěrka. Anebo  pomocí těch granulí. A nebo nezávislé topeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je to najhorsie... ides vecer napr 20 km z roboty v zime... teplo v aute, nadychas vlhko... zaparkujes... v noci sa vyrazne ochladzuje a je to tam... neodporucam ziadne prostriedky proti zahmlievaniu... raz som to dal a potom som sa nevedel dlho zbavit toho zo skla... robilo mi to cmuhy a tie ja neznasam... ja budem mat radsej 2 kg blata na rohozkach ale sklo musi byt proste tip top ciste... idealne by bolo ked odstavis auto otvorit vsetky dvere tak na 5-10 minut dobre vyvetrat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, noaid napsal:

O tom zatékání a plastovém nástavci myslím z Golfu vím, četl jsem a uvažuji o tom, jinak mám Climatronic, ale to nebude u mne ten případ, stojím většinou lehce z kopečka čumákem dolů. A popravdě se to letos ještě neopakovalo ani po velkých deštích, loni se to stalo jen asi 3-4x.

 

Mě teď spíš zajímá co na to poví sám tazatel :D Pokud se mu zdá, že to nejde dlouho odmlžit tak může mít i vlhko pod koberečky, nemusí tam zatéct velký množství aby měl v autě louži, stačí když se to dostane do té ventilace a pak mu to jde přímo na sklo. (teda předpokládám)

Climatronic na auto režim je cajk, nic nemusím řešit. Když jsou mínusový teploty tak se sem tam zamlží ale v tuto dobu ikdyž se k nule v noci blíží tak se mě to ještě nestalo aby se sklo zamlžilo. Teď teda mám sklo celý šmouhovatý, zasraný takže na těch šmouhách prachových se vlhkost z dechu zachytí, ale to stačí pořádně očistit sklo a nic se neobjeví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste bych sklo zevnitr preventivne poradne vycistil.

U noveho auta se na vnitrni strane skla mohou ve vetsi mire "usazovat" vypary z plastu v interieru, typicky pristrojove desky. Nic mimoradneho. A to napomaha roseni skla. Pokud bude sklo ciste, nemel by byt problem ho vysusit ofukem namirenym na celni sklo, vysokou rychlosti ofuku a zapnutou klimatizaci. Pochopitelne bez aktivovane vnitrni recirkulace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tazatel odpoveda:-)

V aute nevypada byt ziadna vlhkost,koberce su suche..okno bolo po prebrati auta zvnutra naprd ocistene,tak som ho na viackar cistil kvalitnym prípravkom na okna a kvalitnym mikrovlaknom.Ak zapnem tlacitko max na odhmlenie,klima sa zapne,ventilator ukazuje,ze je na max,ale aj tak sa mi  zda,ze to fukanie je slabe.Asi to budem musiet porovnat na inej Fabii,ako silno to fuka.Mozno som iba rozmaznany z Octavie a Superba/tam podporene ohrevom celneho okna/,ze tam to odmlzi okamzite,doslova prievan v aute to robi,u Fabie je to iba take vlazne.Mam automaticku klimu samo.

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čisté sklo zevnitř je i pro mne základ. Je to větší problém než zvenku. Hlavně pak kdy svítí slunce, je prd vidět. Takže to občas čistím co nejčistším  hadrem na který nastříkám trochu čistého izopropylu. Různé okeny, irony apod se mi neosvědčily, zůstávají po nich šmouhy, vevnitř se to mnohem hůře leští. 

Nějaký prostředek proti mlžení či utěrky proti mlžení bych tam nedal ani náhodou, to musí být šmouhy jak blázen. Jinak ohledně viditelnosti skrz okno založím nové vlákno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎13‎.‎10‎.‎2017 na 8:24, Maverick napsal:

Tak me jeste napada ze zeptat, co v tvem podani znamena, ze se odmlzuje "strasne dlouho".

V tomto mlhatom pocasi,ktore teraz byva u nas musim sediet v aute asi 2-3 min.Odmlzuje sa to pomalicky od stredu okna smerov von.Ze by som bol fakt narocny?:D

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
V ‎12‎/‎10‎/‎2017 na 11:19, noaid napsal:

Já s tím měl velký problém u starého auta, když už do něj zatékalo. To byl hlavní důvod, proč jsem koupil nové.

Loni na podzim jsem ale párkrát měl taky vevnitř na skle vlhko, což bylo nepříjemné překvapení u 3 měsíce starého auta, největší problém jsou teploty lehce nad nulou.

Letos zatím pohoda, žádné zamlžení.

Nicméně jsem nedávno přikročil k preventivnímu opatření.

Koupil jsem asi za 100 Kč 3.5 kg podestýlku pro kočky ze Silikagelu. Nacpal jsem tím staré ponožky (vyprané :-) )a uložil do kabiny, později to na noc budu dávat na palubní desku. Lepší by ale asi byly menší granule, jenže to už stojí 100Kč/kg.

Tak jsem zvědavý, jak se to projeví.

 

Stejnou vec jsem udelal i ja. Pry nejlepsi jsou ty bile granulky, ktere pohlti maximum vlhkosti. Granulky jsem nacpal do ponozky a nechal v 16 let starem aute u ktereho se mi mlzi skla. Vysledek nejasny. Trochu to asi pomohlo. Za to jsem mel ale bily prach z granuli po cele palubni desce :D  Tak ponozky letely :D

Taky jsem zkusil uz asi dva pripravky protimlzeni oken. Ale ani jeden se mi neosvedcil, Protoze na skle zanechal film, ktery byl hlavne pri jizde v noci a pri odrazu reflektoru protijedoucich aut k zesileni.  :)  Takze u starika vozim savy hadrik a sklo pred jizdou otiram.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎12‎/‎10‎/‎2017 na 20:07, MilanHos napsal:

Mě teď spíš zajímá co na to poví sám tazatel :D Pokud se mu zdá, že to nejde dlouho odmlžit tak může mít i vlhko pod koberečky, nemusí tam zatéct velký množství aby měl v autě louži, stačí když se to dostane do té ventilace a pak mu to jde přímo na sklo. (teda předpokládám)

Climatronic na auto režim je cajk, nic nemusím řešit. Když jsou mínusový teploty tak se sem tam zamlží ale v tuto dobu ikdyž se k nule v noci blíží tak se mě to ještě nestalo aby se sklo zamlžilo. Teď teda mám sklo celý šmouhovatý, zasraný takže na těch šmouhách prachových se vlhkost z dechu zachytí, ale to stačí pořádně očistit sklo a nic se neobjeví.

 

Souhlasim MilaneHos, ze vlhkost v aute muze byt zpusobena i kobecema. Hlavne ty gumovy jsou v zime v tomto zcela spatny, Protoze nevetraji kobercovou tkaninu na podlaze a tak se pod nimi tvori vlhkost. Muj 70-ti lety tata to jiz roky, prave z duvodu vlhkosti v zimne pod kobercema resi tak, ze ma ruli zatezoveho koberce a podle originalnich kobercu kazdy rok, nebo kdyz je potreba, vyyrizne koberecek novy. A to z duvodu financni uspory aby nemusel kupovat drahe origo koberce Protoze ty neorigo zase nesedi a klouzou po podlaze coz je neprijemne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem to vyřešil tak že jsem dál pod gumové koberečky staré noviny (ne lesklé letáky jsou na dvě věci) a na palubovku používám starší tmavou osušku kterou přehnu na půl a dám jí co nejblíže k oknu. Ta osuška tam vydrží cca 3 dny to už pak poznáte jak je vlhká, pak ji vyměnit za suchou. Ono taky záleží na počasí vesměs to používám v zimních období, za mě si nemůžu stěžovat funguje to bezvadně nic se nemlží ani když jdu s práce okoupaný a vlasy ještě nejsou úplně suché.

Editováno: , autor: Mrštik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, OtaH napsal:

 

Za to jsem mel ale bily prach z granuli po cele palubni desce :D  Tak ponozky letely :D

Já to nemám na palubce, ale u řadící páky, žádný prach tam nemám, ale okno bylo za tuto zimu jednou teď v úterý po 4 dnech stání zevnitř lehce namrzlé ve spodní části. Těžko říct, jakou to má účinnost. Předchozí rok bez "ponožky" to bylo taky jednou.

Parkuji blízko lesa a je tady tudíž vyšší vlhkost než pár set metrů dále. A asi taky zbytková voda na gumovém koberci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak silicagel sem proti vlhkosti v autě taky pořídil, nejdříve ony známé pytlíky foggystop, ale ty sou tak malé že to ani nemůže fungovat .Mám 2 pověšené na opěrce hlavy.

Pokračoval jsem vámi zmiňovanýmy ponožkami, mám je dane pod předními sedadly zezadu jsem je tam nacpal ať mi do nicch vzadu sedící lide nekopou a nezakrývají vyduchy které foukají vzduch na nohy .

Po jedné pod každým sedadlem a jsou plné silicagelu, sem tam je protřepu abych zjistil jestli ještě šustí pak ještě poberou nějakou vhkost.

Vydrží tak necelý rok tak je měním zároveň s  pylovým filtrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...