Přejít na obsah

1.8 tsi superb 2009 motor KO


mirezcech

Doporučené příspěvky

Auto již nemá záruku, tudíž po nich chtít nic nemůžu, ale už jen to, že vyrobí takový šmejd a vlastně se k tomu nemají, je smutné... Každopádně, snad mě to nechají vyfotit a pusít mě k tomu. Přijímací technik je na STK, tudíž musím počkat než mi zavolá, takže dnes to asi nebude. Ale děkuji za pomoc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem mluvil přes telefon s mechanikem. Bylo mi řečeno, že on nedokáže posoudit, zda ta vada byla již při nákupu. Že bych musel přivézt soudního znalce a ten by to musel posoudit. Říkal mi, že při nákupu nebyl potkaný motor, tudíž v tom by mě prý vykoupali a  že on o to nemohl vědět a že mi to asi neobstálo, tak nevím. V pondělí tam sjedu a ofotím to co jste chtěli

Editováno: , autor: mirezcech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježižmarjá, nikdo až do hopsnutí nemůže bez demontáže posoudit, v jakým stavu je to zajištění napínáku. Takže tady podle mě platí odpovědnost 6měs. a je to o tom, jak se k tomu postaví prodejce. On i koncern k tomu po záruce nechtěl a nechce dávat kulance přestože to je jasnej konstrukční průser ... Holt už jsou to starý vrány a koncern si mne ruce, že čas plyne ...

 

Prostě najetých 1500km od prodeje a hups, ale v době prodeje nebyl potkaný motor ... To jsou slova mechanika nebo přijímacího technika nebo jakýho pičmundy v autorizáku?

 

Co se týká vodítek, do těch bych se tady vážně nepouštěl ... Ano, nechá se asi udělat cokoliv, ale autorizák má v DP informaci o tom, že vodítka jsou neměnná a tudíž v origo od VAG nesehnatelná ... A navíc si myslím, že maj povolenou poměrně velkou vůli dle postupu DP.

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přijímací technik, řekl mi i že to tam nemůže nechat ani stát na parkovišti dlouho, že do konce přístího týdne si to mam odvézt, jinak dve stovky za den. Musím holt do odvézt a shánět lidi co by to opravili... :) Zkusím zavolat tomu co mi to prodal a nějak se rozumně domluvit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, už Tě tlačí do rozhodnutí ... Co se týká znalce, myslím, že z opotřebení rohatky a hlavně toho malýho protikusu by neměl naprosto žádný problém dokázat, že k takovému opotřebení muselo dojít v průběhu času a ne posledním 1,5 měsíci po 1500km ... Tady máš detailní fotky, jak to vypadá po x tisíc km (asi 180tkm), opravdu náskok díky technice ... Takže na 99,9% i u Tebe bylo jištění napínáku v době prodeje již KO a byla to jen otázka času

RxYjI3t.jpg

http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=102001

 

Prodávajícímu to minimálně sděl ale detaily bych zatím neříkal, osonduj, jak se bude tvářit na podíl či převzetí celých nákladů za skočený rozvod. A ohledně oleje zatím nemůžeš říci nic, protože nemáš ani foto svíček, hlavy atd.

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistě že ho tlačí do rozhodnutí. Servis absolutně nemá zájem mít ležák na parkovišti a být součástí tahanic pochybného přeprodejce ojetin co ani neudělá základní kontrolu motoru před přeprodáním zákazníkovi (budete se dívít ale většina přeprodejců chce aby auto aspoň 15 tisíc km najelo přece jen to jsou problémy). Ten servis z toho nic nemá, oprava 1.8 TSi motoru je neuvěřitelný oser protože je ten motor složitej jak raketoplán.

Soud ani nemá smysl z toho člověka ty prachy nejspíš nikdy nedostaneš a když jo tak kdo ví za kolik let. Nech to opravit tak aby to jelo a jezdi, nebo to prodej dál na východ, nic víc udělat nemůžeš, rozsáhla oprava tak složitého motoru u 8 let starého auta je naprostá utopie. Nech srovnat ventily aby se pokud možno nepodpalovali a doufej že to bude startovat a nebude žrát olej...

Nejlepší varianta je prodat i auto na náhradní díly, ale jako celek to prodáš jako vrak, protože karoserie a nosné části už jsou prostě staré, nejvíc by jsi vytěžil rozebrat na díly a prodávat po kusech, ale na to asi nemáš prostor, chuť ani čas.

Kupovat 8 let staré TSI určeno pro poměrně bohaté lidi je prostě utopie, příště si zvol spolehlivější ojetinu a nebudeš mít takovou smůlu. Když nemáš na novou octavii s takovým motorem, tak nebudeš mít ani na její provoz, to je prostě matematická realita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevěřím že ho tlačí pryč proto aby to schválil pod tlakem.

 

Může nám majitel říct kde to má v servisu ? 

 

Být majitelem obrátil bych se na p2p aby mu to dal základní opravou do provozu a neřešilo se jestli olej žere nebo ne, na to už je to auto moc staré a hodnotu to nemá. Čeká ho výměna všech gumových částí na nápravách a v motoru, to má další gardu, takže jak řikám, opravit tak aby to jelo a doufat ať to co nejdéle vydrží, už ty rozvody s opravou hlavy budou drahé, měl to při startu krom ohnutých ventilů by tam nic víc zásadního být nemuselo. Příště jít do 1.4 TSi nebo osvědčeného TDi, ty motory sice svoje závady mají, ale obvykle víme hned o co jde a za kolik. Nikdy bych si 1.8 TSI tak to jeté bez záruky nekoupil...

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NEvím, řekl mi, že potřebuje plac a nemůže tam nechat stát auto, který není určeno pro opravu u nich, i když parkoviště mají docela veliké.. NEchci se tu dohadovat kdo jaký je, servis je Manfred Schöner, já jim to tam dal a oni mi řekli možnosti, nic víc :) .O p2p mi již psal jeden člověk. Mám to přes celou republikou, Takže  netuším co dělat, pokusím se kontaktovat toho prodejce, zda je ochotný uhradit aspoň polovinu, jinak nevím.. Kdybych vědel, že budu třeba jen 70 tisíc v mínusu prodám to klidně jako vrak, ale to z toho tolik peněz nevytřískám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě proto že je to auto hodně staré tak jako vrak je už taky bezcenné. Tak se s p2p domluv, zavolej mu řekni co víš, třeba se domluvíš. Převést auto na opravu do brna není zas takový problém když po tobě servis chce 180 klacků, ten servis neznám takže nemůžou soudit, ale 180 za nový motor s hlavou a prací není špatná cena teda pokud se jedná o úplně nový motor, problém je v tom dávat to do tak starého auta, o to víc je to zbytečné když budeš mít nejspíš jen rozhozené ventily... podle mě máš ještě verzi která olej nežere a i kdyby... tak co s tím můžeš dělat, nech si to opravit u p2p jen na hlavě a jezdi dokud to jezdit bude...

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, od servisu bych chtěl cenu za vyndání a opětovnou montáž motoru, pak bych zkusil poptat nějaký místní neautorizovaný servis se stejným požadavkem. Po montáži motor poslat top-transem do Brna(p2p na opravu) a po opravě nechat namontovat. Cokoliv jiného bude jen laborování s nejistým výsledkem.

 

Jak se tu napsalo, vada je dána hlavně špatnou konstrukcí. Pokud prodejce prodal a neměl před tím s motorem sebemenší problém, tak za to taky nejspíš nemůže. Jen to prostě "počkalo" na nového majitele. Bohužel.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, 15degren napsal:

tak co s tím můžeš dělat, nech si to opravit u p2p jen na hlavě a jezdi dokud to jezdit bude...

Třeba dalších 10 000km :t

 

A nikdo tady přece neřekl, že za to může prodejce, ukažte mi nějakýho, kterej před prodejem ten napínák kontroluje, nájezd 15tkm před prodejem nic neřeší a jen snižuje cenu, tak by byl proti sobě ... Ale prodejce nese odpovědnost za skryté závady a ta tam na napínáku prostě byla, o tom jsem pevně přesvědčen, po posouzení stavu toho zajišťovacího kousku musí být každému jasné...

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že mechanické otázce p2p rozumí a pokud bych to musel řešit já, tak to bude rozhodně cestou buď nového motoru nebo přes p2p(fido).

 

Pokud bys byl tak důsledný, tak skrytá vada vznikla díky konstrukční chybě. Tj. vše by měl zaplatit Škoda Auto a ne původní majitel, který mohl být pouze "uživatel" vozu a vůbec nechápal, že u tak renomované značky by něco takového mělo hrozit.

 

Pokud bych se s ním nějak nedohodl, tak s tím stejně nic neuděláš, platit "nenažrané právníky" rozhodně nechci a jiná cesta pak není možná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, to je prostě špatně od konstrukce a má jít za automobilkou. Průšvih je, že je to všude psáno jako doživotní bez intervalu výměny, natož i jen kontroly (která by tady ale stejně bez vyndání napínáku pouze přes kontrolní otvor nebyla nikdy 100%), tu zavedli až od Gen3. A tak takovejch skokanů bude čím dál víc, než tyhle motory nezmizí ze silnic nebo si to těch pár šťastlivců, co si o tom někde něco přečtou, nechaj vyměnit. Jasně, doživotní oleje známe, ale napadne to někoho, když slyší, že je na rozvodech řetěz?

 

Taky jsem tu psal, že je to o dohodě s prodávajícím a soud bych do toho taky netahal, jde jen o to, jak argumentovat k protistraně, aby to mělo logiku a váhu a druhá strana tak pochopila, že nebude stačit jen tak mávnout rukou ...

 

Navrhujete tady Brno pro kluka z Karlovarska. Já osobně bych nikdy nedával auto na vícedenní servis mimo normální dojezd, je to komplikace pro všechno. A kluci v Brně tedy tyhle motory dělají, ale víte přece dobře, že hlavy sami nedělají ale také je nechávají dělat u jiné firmy. Takže jaks psal, aby poptal servisy po okolí, tak to je podle mě to jediné, co může správně udělat, ale nejen pro demontáž+montáž, ale i opravu samotnou. Tihle distribuují díly od KolbenSchmidt a jistě by to zvládli taky, ale i to by pro mě bylo na tuto opravu daleko ...

http://www.vanep.cz/content/view/cs/3#sluzby_opravy_motoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodejci jsem volal, řekl, že pro mě nic udělat nemůže, že prý je švorc a že mi dal i slevu 10 tisíc... Mluvil jsem i s právničkou kamarádkou a ta říkala, že pokud je opravdu ten motor takhle dělán, jako konstruktérská chyba tak bych se musel soudit se škodovkou a ne s tím klukem, protože ten o tom nemohl taky vědět. Musel bych zjišťovat jak k tomu škodovka přistupovala, čím odůvodňuje, že to není jejich chyba apod... Což na to asi nemám co řict... Musím to teď odtáhnout někam stranou opět z toho jejich servisu a sehnat někoho kdo mi s tím pomůže, každopádně děkuji všem za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 hours ago, mirezcech said:

Prodejci jsem volal, řekl, že pro mě nic udělat nemůže, že prý je švorc a že mi dal i slevu 10 tisíc...

Nemyslim to naozaj zle, dost toto vlakno sledujem... Toto mi pride jak z ucebnice.... chlapik chce robit biznis a to obnasa aj riziko, s ktorym ma ratat. Neviem, ci si fakt taky naivny, ale ak ta niekto dokaze odbit touto vetou, tak to radsej pusti dole z kopca to auto, usetris si kopec casu a energie. Co ti ma akoze povedat? Ze ti to cele zaplati s usmevom na tvari? Nehovorim, ze ti to ma zaplatit cele, ale je aj v jeho zaujme sa s tebou dohodnut. On ti doviezol auto ktovie odkial a ktovie kolko to kupil... nepoviem, keby ti to klakne po roku alebo XY tisic km, potom by som povedal, ze si o tej chybe vedel ale kaslal si nanu... tebe klaklo auto po 1.5 mesiaci a 1500km... Kazdopadne, ide o tvoje prachy a tvoje auto, nikto z nas na fore to za teba nevyriesi, je len na tebe ako sa k tomu celemu postavis :)

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mirezcech Koncern nikde na světě ten napínák jako konstrukční chybu nepřiznal, to bys byl první, co ho udolal ... Necháš se sebou tedy opravdu dost vorat, budiž, 220 papouchů asi není problém, no a je to právě o tom, jak se na pana prodejce vyrukovalo. On je ten kdo prodal, tedy kdo nese odpovědnost... Svůj bysnys tedy začal dobře a jistě se mu asi bude dařit i nadále.

Až to tedy příští týden v servisu omrkneš, zkus prosím nezapomenout na ty písty, tedy značení na jejich vršku (budeš to muset nějak očistit, kartáčem, ředidlem atd) a datum výroby motoru ze štítku na rozvodech.

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Ačka u TSiček napínák po vykoupení kontrolují...

2. Ze škodovky nic nedostane, škodovka nechtěla jen tak dávat ani kulanci na auta v záruce, byl to problém, samozřejmě nechtěli nikdy přiznat chybu a ani to neudělali, bude se jim to špatně prokazovat je to prostě utopie.

3. p2p osobně potvrdil co tu řikám pořád, opravit řadu ohnutých ventilů, podle p2p 12 tisíc, není co řešit, opravit a jezdit.

4. Rukovat na prodejce můžeš jak chceš, evidentně je přeprodejce amatér bez peněz, kde nic není ani smrt nebere. Samozřejmě to bude i jeho chyba že si nekontroluje co přeprodává, ale tak už to v začátcích bývá, někteří tak jedou pořád, ale to nic nemění na tom že z nej prachy prostě nedostaneš když je nemá.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neříkám že jsou nej, ale mají servis a samozřejmě mění na auta díly tak aby se co nejlépe prodala, ale já v tom nevidím problém, když jsi jdu koupit auto a opotřebené díly nebo problémovi mi tam prohodí z jiného auta... jako přehazování motorů už je extrém, ale tak když člověk ví co chce koupit. Nechci tu dělat reklamu, ale malé bazary jsou většinou větší čuníci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to kluk co to zkoušel poprvé. že na tom vydělá, v autě nechal i smlouvy s tím němcem a vydělal něco maličko možná... Ale to je jedno, kluk řekl, že mi udělal slevu na ty rozvody, říkal jsem, že je budu chtít udělat, ale nestihl jsem to... A vydírat ho soudem apod. Řekne mi, že na to kašle a co potom. Uvidím v úterý, ale oprava u toho servisu za 90 tisíc, a tuším, že mi i říkal, že mi na to nemůže ani udělit záruku, z důvodu, že to je oprava jen polomotoru nebo co, tak na to mu kašlu úplně. :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...