Přejít na obsah
 • Vytvořit účet
24.mara.masa

Zatékání do motorové části

  Doporučené příspěvky

  Zdravím,

  měl jsem problém s rychlým mizením vody do ostrikovačů, skončilo to výměnou trubky trysky. Ale když jsem měl oddělanou látku (koberec?) v motorové části, tak jsem si všimnul, že když stéká voda po skle do meziprostoru, kde jsou uchyceny sterače, tak velká část vody odtéká odtokovými kanálky do podběhů, ale pokud prší více, tak voda teče i do motorové části, je to v pořádku? Ptám se proto,že tam je další látka, která je od toho mokrá, ta horní mi už začala plesnivět, tak jsem jí musel vyčistit.

  Přidávám fotky kudy teče do motorového prostoru.

  IMG_20171014_180819.jpg

  IMG_20171014_180802.jpg

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  Na spodní části té plechové přepážky je takový žlábek a v něm je z druhé strany těsnění, které již zpuchřelo. Dělal jsem to před cca 2 lety, staré oškrábal a vlepil nové.

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  Díky, tak jsem to rozdělal a těsnění jsem se zbavil, nevíte ještě jak se tohle těsnění jmenuje? Hledal jsem na internetu a nemůžu ho nikde najít.

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  Myslím, že to těsnění se přímo nanáší na ten plech. To zatékání pokud nepřekročí neúnosnou mez jen normální. Nikdy to stoprocentně netěsní, většina vody by ale měla odtéct do podběhu.

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  To bych neřekl. Je to takové základní plné pěnové těsnění, kdysi jsem se s ním setkal, ale dnes jsem narazil pouze na samé tvarované a duté. Ono ale na tom moc nezáleží, chce si to vybrat takové, co nějak zapadne do toho žlábku.

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  Dej tam silikon a přitáhni šrouby - stejně jako už si buď opravoval, nebo brzy budeš stahovačku dveří. Ostatně je to stejný typ těsnění - na plech se natáhne housenka čehosi a ono to takto vypění. Časem se ovšem ztratí pružnost, voda začne téct a těsnění hnít.

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  Tak jsem tam dal to těsnění na okna a dveře - typ D. Už tam zatéká pouze po kabelech v nejnižším místě odtokového prostoru. Okolo nich dám časem asi silikon.

   

  Dveře jsem naštěstí řešit zatím nemusel.

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

  Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

  Vytvořit účet

  Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

  Vytvořit nový účet

  Přihlásit se

  Máte již účet? Zde se přihlašte.

  Přihlásit se

  • Podobný obsah

   • Od Johny16
    Ahoj, má tu někdo zkušenosti s těmito xenony ? https://www.autokseft.cz/ALKAR-Hlavni-svetlomet-ALR-2745522-2745522-nd976665
    Jde mi o to, zda se vyplatí renovovat staré a originální xenony nebo koupit tuto španělskou druhovýrobu. Cenově to vychází na stejno.
     
    Předem děkuji za Vaše odpovědi.
   • Od Wuru
    Dobrý den,
     
     mám Fabii II (2008) a dnes jsem bohužel po víkendu přišel k autu, kde jsem od pátku nechal v zásuvce zapalovače bluetooth handsfree (Trust Lega 2 in 1) a baterie byla vybitá - na kabely. Snažil jsem se najít nějaký návod, jak jednoduše a pokud možno vlastními silami napojit zásuvku zapalovače tak, aby byla tato pod proudem pouze po vsunutí klíče. Jinými slovy, aby zásuvka zapalovače po opuštění auta (vyndání klíčů) přestala nabíjet / fungovat.
     
    Děkuji mockrát předem za rady a omlouvám se za možný hloupý dotaz.
     
     
    Děkuji!
   • Od Pavel Kašík
    Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak vyměnit napínací kladku. Děkuji 

   • Od dandy2133
    Dneska jsem byl zkouknout pěknou a dost zachovalou felicii 1.3 MPI, za dobrou cenu. Uvažuji nad koupí, avšak při projížďce jsem si všiml, že se teplota motoru držela při 110 stupních. Pán ji měl v bazaru již nastartovanou jak jsem dorazil, tudíž vařila na volnoběh. Po pár set metrech jízdy teplota spadla na 80 cca. Má cenu do toho jít? Co může být špatně? Díky za rady. 
   • Od FabiaHTP1.2
    Dobrý den. Potřeboval bych prosím poradit. Koupil jsem si teploměr (viz foto) a za prvé nevím, kde jej v interiéru umístit (je to tedy jedničková fabie, nechci se s tím nějak chlubit, ale možná, že to pomůže k odpovědění dotazu - je to verze Junior) a za druhé bych potřeboval zjistit, kudmy mám vést to venkovní čidlo a kam jej mám nejlépe umístit, popřípadě (čidlo je docela velké, trojúhelníkové) - bude potřeba jej nějak upravit - řezáním, atd.? Děkuji za odpovědi.

  ×