Přejít na obsah

Stredovy tunel - rozmery


naschd

Doporučené příspěvky

Zdravim, 

chcem sa spytat, mozna by niekto vedel poradit kto mal auto rozrobene (mimo zaruky - ja ho mam este v zaruke nechcem sa preto don rypat ) alebo niekto kto by mal z urciteho zdroja pristup k dokumentacii . 

Chcel by som zistit rozmery stredoveho panela zvnutra najlepsie by bol pohlad - bokorys. Chcel by som nakreslit a vytlacit drziak telefonu taky univerzalnejsi. Fotku prikladam ale hrubka ani rozmery ovsem nie su doladene - rad by som to vyriesil aby to bolo len tensie, a aby to lepsie sedelo, pripadne domodeloval nejake pouzitelne casti. 

tu je priklad ale je len zhruba namodelovany: rozmery sa budu lisit ...
druha fotka je aky tvar cca som nameral pouzitim vkladania kartonu do priestoru odkladacieho a orezavanim tak aby somsa dostal k priestoru pre pohariky... ( chcem to dat zvonka pri lavu nohu spolujazdca a pravu nohu sofer aby som neprisiel o iny ulozny priestor ) keby som to bol schopny presnejsie zmerat tak by to presne zapasovalo po vytlaceni na 3D cku...

ak by nahodou mal niekto moznost poradit v tomto smere bol by som vdacny :)

obr 1 : lava strana bez pozadovaneho tvaru z boku- z vnutra ...  
obr 2: priblizny rozmer - tvar z boku pre zapasovanie daneho dielca tak aby ho bolo mozne hocikedy vybrat a vlozit - zle skosenia bez zaobleni atd. 


edit: Mozno by som si dovolil poziadat o pomoc uzivatla "milanxx" nakolko som videl temu :



Kde pisal ze to potreboval dat dole. Pokial by to bolo mozne rucne zmerat.

nakres.PNG

22447660_1472691012785816_241464955_n.png

Editováno: , autor: naschd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ano, ako ten cerveny nacrt a potom zrkadlovo na vodicovej strane, lebo som si chcel kupit to original co tam je a prisla mi to hlupost (teda hentam asi ani nepatri mam dojem ze do priestoru tych teglikov nieco ide ) , resp. mrhanie tym priestorom a mam moznost 3D tlace doma ... tak som chcel vytlacit nejake vzorky

a ano  , uzsie trochu aby to nezavadzalo nohe alebo s kontinualnym prechodom k stredovemu tunelu ... cisto na telefon pripadne z tadial vystup nabijania dat ak by to nebolo gycove to uvidim ked bude zaklad

no a nieco co by zatvrdlo a nezanechalo otlacok, spinu by bolo fajn. to by som vedel potom hodit na 2D skener alebo aj naskenovat cez PC hodit si to ako pozadie do programu na modelovanie a chytit obrysy ... diki za typ len este musim pozriet po nejakom materialy. Skusim sa po niecom pozriet len tu nemam nejaky modelarsky obchod ani nic kde by vedeli poradit ...


edit: nasiel som online nejaku hmotu do skol ci skoliek ako plastelinu ktora stvrdne po 24 hodinach skusim ju zohnat u nas v meste a vymodelovat to...

Editováno: , autor: naschd
nove info
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to plánuješ jako ta červená varianta kde bude mobil mimo kastlík tak nevím na co potřebuješ přesné rozměry vnitřku kastlíku, však to stačí zachytit jen rantlíkem o hranu přihrádky a na bok přilepit třeba 3M suchým zipem. A obávám se že kolenu to bude 100% vadit ikdyž to bude co nejtenší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, neviem co je rantlik ale ani na suchy zips ani nic tam nechcem lepit. Tak urobim par kusov roznych na test a uvidim. 
Aj vnutornu aj vonkajsiu verziu. Pchal som to do vnutra aby som vedel spravit vnutornu verziu , vonkajsiu verziu a zaroven zistil ten obluk tunela hore aka tam je krivka. 
Vonkajsi som chcel skusit potiahnut az dnu cez hranu tunela aby sa nesuchal hore dole a aby bol nehybne zakvaceny v tom odkladacom priestore dole - pred priestorom na pohariky - mozna zbytocne mozna nie - uvidim . Druhu verziu skusim spravit iba s uchytenim cez hranu hore. 

Este stale tvrdne ta hmota tak zajtra to bude asi OK zmeriam to, nakreslim, vytlacim a pridam foto. Vidim tu celu ceremoniu asi na 3 dni ak do toho nic nepride :D:) Tlac trva sama o sebe tak 4-5 hodin/ks  ked to chcem detailnejsie. 


edit: podla obrazku na lavo vysrafovane, nie som si isty ci a do akej hlbky by sa mestili 5,5 palca telefony 
na pravo : modrym dole je ukazane to zakvacenie  - verzia 3 , tam by to bolo fakt iba o hrubke 0,4mm , material je celkom pruzny... a nezobral by teda vela z odkladacieho priestoru , a modrym je vyznacene ze by som sa snazil o co najtensiu hrubku otvoru ... tak do 10mm + 3mm max stena . Cize cele z vonkajsej strany cca 16mm by malo byt OK. uvidim ako to dopadne

 

Snímka.PNG

Editováno: , autor: naschd
picture
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rantlík to je přesně to co popisuješ na druhou verzi přes hranu nahoře. Jako že to nebude protáhnutý na dno kastlíku ale jen cca 1-2cm přes hranu. Aby to nelítalo by vyřešila ta oboustranka nebo suchý zip. Například ten 3M suchý zip co tady na fóru používá dost lidí na lepení SPZ jde odstranit i bez zanechání lepidla na plastu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panel jsem měl dole. Ale tohle mě měřit nenapadlo a kupodivu nemám fotku panelu zespodu. Tloušťka je tak cca 1 mm ale to jsou ty boky. Ten kraj (rantl) je zespodu dutý.

No podruhé ho už dolů dávat nebudu. Ale zkus si tam sáhnout, oddělej tu krytku co je zásuvka a usb a ruku tam dostaneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, takze este info.  
Musel som prejst na verziu s ... randlikom ci cim to , proste tym prehybom lebo moja verzia by bola sice dobra, ale musel by som ju spravit viac pruznejsiu nez som planoval a aj vzhladom na cas tlace som sa rozhodol urobit verziu s prehybom aby som vedel co to spravi ... 

problem je , vid foto , ten maly obrazok - ten odtlacok je zvnutra - a ten maly obrazok naznacuje rez toho tunela ... ono je to tak trochu vypukle a potom prepadnute zas spat 
Taka zakerna vec. 
Preto najprv vytlacim ten so zahybom , vyskusam ako bude sediet a co bude treba upravit. 

Trochu ma stve ze nieje kde smajznut data - vykres :ph34r: . Aby som videl aj rez pripadne nejaku liniu . A keby dakto tipne model tak to by som spravil iba invertovane a  do puzdra a domodeloval.... Ok moc fantazirujem :D

Zajtra ma caka tlac. Mozna to aj vecer nafotim, ak nebudu problemy a stihnem to pred nocnou.  
Hm aj zmienena vec by sa inac dala spravit tou "modelinou" - odtlacok len to by bolo viac komplexne.... respektive... no nic to si necham na potom ked toto nevyjde to bude plan B. Len to bude sakramentsky dlho tvrdnut. 
Ten odtlacok dole tvrdol cez 12 hodin a to je celkom tenke a tedka mi to v aute smrdi jak u doktora na urazovom oddeleni. :huh:

IMG_20171017_195520.jpg

@ronskispeed Btw. Hm, nezavadazalo by to tam potom ? na vysku, resp. aj na dlzku. Skus nakreslit . 
 

prehyb.PNG

Editováno: , autor: naschd
attached photos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto neako som to myslel ja... telefon by tam bol na lezaka a nie na stojaka. neviem kolko miesta by to tam ubralo... nebol som v aute... na sirku by to ubralo cca 1cm... a hlavne aby to kopirovalo to zahnutie stredoveho tunela... telefon nemusi byt uplne utopeny... ta zadnat cas co je blizsie k pake moze byt nizsia, aby sa do telefonu dal strcit aj kabel popripade...

59e4fb6bec372_Snmka.PNG.5c5bf98ded0e699cbb3d03dfbd60c8e5.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes sa to nepodarilo. Teraz som sa vratil domov a nasiel som to takto: 


takze rovno urobim upravu, ztencenie stien napriklad nakolko to co vyslo je dost masivne a pevne taktiez by som rad znizil cas vyroby. 
A zajtra repete.  /// biela bola pouzita z dovodu toho ze mam navyse 2,5 kg bielej ktoru az tak casto nepouzivam. Final by mal byt v matnej ciernej - bez lakovania pravdaze - cierny material. 

@ronskispeed diki za cas a ochotu dat napad. Nad tymto som tiez uvazoval ale vyskrtol som to na zaciatku z dovodu ze som nechcel prist o priestor pre pohariky / flasku. Som zvyknuty chodit aj na dlhsie trasy a tento priestor je fakt uzitocny 

IMG_20171018_193255.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej napriklad ja ten vobec nevyuzivam. Kluce si hadzem tam do ej priehradky do zadu , Pohrovu/flaskovu cast vyuzivam ale podla mna to mohlo byt vacsie , teda ja som celkom chudy ale ani niekto kto sa viezol v aute a je tlstejsi tak mu stredovy tunel neprekazal , na nohu alebo tak takze tam mohlo byt vaic uzitkoveho priestoru urcite. 
Kedze nehcem aby mi lietal ten telefon tam pri tych klucoch plus vyberanie a tak , pokial ho prave nemam ako navigaciu tak som sa rozhodol skusit spravit tento pridavny adapter / priehradku . 

Uvidime , mal som nejake technicke problemy takze zatial to je v stadiu tlace uvidime zajtra hadam uz budu fotky aj v aute ako to vypada 

 

IMG_20171019_190955.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se mi líbí :palec2:.

Ještě bych do toho integroval konektor na nabíjení a nechal bych to na výšku. Navigace, telefonování, hudba a Siri vyřešena přes CarPlay. Akorát při používání SmartGate se telefon dost hřeje, tak aby to v tom drželo, ale nebylo to zbytečně hluboké. Až to vyřešíš poskytneš kod pro tisk?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz teraz viem ze to budem musiet upravit po tlaci. Je to moc dlhe . to je prva vec.  ( pozrem ked pridem z nocnej , teda rano ).
Mozno bude moct zostat aj predosla hrubka stien - otestujem.
Mozno pridam na viditelny bok perforaciu , vzor a nejaky design.  Ale o teplo sa nebojim - 210 stupnov ten telefon urcite mat nebude.
O konektore na nabijanie som rozmyslal s tym ze by bolo asi iba na nabijanie ( ak mate niekto skusenosti s otazkou ktoru dam na zaver tak napiste )
Hlbku budem nastavovat na 4.5 mozno 4 palcovy telefon aby to zas nevyzeralo smiesne lebo tedka sa robia viac menej 5.5 palcove telefony.
Hrubka  necham hrubku na telefony pokial niekto nosi tie skarede zatvaracie puzdra len to musim odmerat niekomu kto to ma - tu nastava otazka ci dat pogumovane okraje ale to by som spravil asi tak max. pre seba :D . - vyssie naklady na tlacenie tej gumy - hlavne material.

edit:  pogumovany okraj z dovodu ze telefon pokial by to bolo sirsie tak tenky telefon by tam mohol hrkat a pogumovane okraje by ho zachitili pred pohybom dopredu dozadu. Ale toto asi zatial riesit nebudem. to uz by bol celkom prepych

Takze cakam do zajtra rana,  zajtra dalsie upravy a znova tlac.

Otazka na zaver:
Osobne mam SWING vo vybave  ( Ambition plus ) a teda mi berie Android na prenos suborov mozem tahat hudbu z mobilu.
Otazne je. Co spravi radio ked mu date dve datove uloziska ? Napríklad USB a Telefon alebo USB a druhe USB ?.
Nabijanie by som riesil cez USB . Keby slo len o cisto nabijanie tak spravim iba napajacie piny. a vôbec datove piny nezahrniem do kabla. Cize dvojvlakno len.
Pokial by s tym vsak radio nemalo problem mohli by sa napojit aj datove vstupy pripadne nejaky rozdvojovac na dve USB.
Ale neviem aka by bola reakcia radia ci by sa potom radio nevyskrutkovalo z toho soku ze ma v sebe dve zariadenia samo z pristrojovky a neodkracalo radsej niekam prec daleko daleko od fabie. :D 
Nemam USB "rozdvojku" nemate niekdo ze by ste vyskusali aspon dve USB cka FAT32 ze co na to radio ? Ze ci by nahodou nezobrazilo pod USB dva priecinky hlavne.

Diki

 

Editováno: , autor: naschd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak zatial aspon foto ako to vypada ...  a dane problemy. 


rozmyslam ako spravit to zaoblenie, skosenie tam kde sa to zahakuje resp. ako ziskat rozmer....  
Taktiez ma trochu stve odstavanie skrz krivy / prelisovany bocny panel.

, ci vypnit na jednej strane, otlacit, vyplnit na druhej strane, otlacit ... a spravit cez roviny prechod uvidim .... :/ 

IMGP3055.JPG

IMGP3056.JPG

IMGP3060.JPG

IMGP3061.JPG

InkedIMGP3061_LI.jpg

InkedIMGP3062_LI.jpg

add : takze skusim takto a podla toho to prerobit hranu , aj ten "rantlik" ...  na odchytenie tvaru by to malo dostacovat 
IMG_20171020_150035.thumb.jpg.b437f5f9dfdc3d7df0825e6e58b3529a.jpg

Editováno: , autor: naschd
next step
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic, odtlacok vytvrdnuty , robim este druhy celkovy odtlacok ale nejde mi to prilnut k tej vonkajsej strane tunela bol by som rad keby to presne sadlo "jak odtial" . Tak skusim paralelne dve verzie urobit. Jednu dokoncit tuto - zmeram v pondelok. A druhu ako celootlacok + domodelovat. Naskenujem dufam tiez pondelok. 
Dovtedy zatial pauza.  


Takze , mam vytvoreny pravdepodobne final. Dnes som skusal na rychlo vytlacit cast z toho a vyskusat ci sedi. Vyzera ze hej.
Vyzera to takto: 
zajtra davam tlacit ciernym a postnem final z auta :)


 

srandlikom.png

srandlikomtensi1.png

srandlikomtensi2.png

edit2: 
Vytlacene v ciernej verzii, sedi dobre ale kvalitativne je to des. Aktualne riesim problem s materialom  - 2x 12h bez uspokojiveho vysledku.

Editováno: , autor: naschd
new model added
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...