Přejít na obsah

5. dvěře - náhodné zastavení pří otevírání/zavírání


Shaarky

Doporučené příspěvky

Ahojte,

řešili jste na svém voze problém s 5. dveřmi, kdy se při pohybu nahoru nebo dolů náhodně zastaví ?

Samozřejmě okolo dveří není žádná překážka a ani nedochází ke stisku tlačítka.

Stává se mi to čím dál častěji....

 

V pátek jdu do servisu, ale na diagnostice nic není. @ferda25, mohou v servise pak nějak dovrtat pak Tebou dodělávané nastavení zavírání kufru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, mě se stává při otevírání pátých dveří (je jedno jestli dálkou nebo tlačítky), že se mi otevřou jen cca do půlky a třikrát pípnou. Dát je ručně nahoru nebo dolu je dřina. Když je chci pak elektricky zavřít rychle pípají a  zavírají se také rychleji než běžně. Tohle se mi stává při prvním otevření daný den. Pak to celý den chodí ok a další den to samé. Škodovka údajně provedla reset, ale závada trvá. Nemáte někdo podobnou zkušenost. Díky.

Editováno: , autor: Ladislav Povýšil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Urcite jsem zkoušel zavirat zevnitr rychym dvojstikem a druhy drzet déle. Podobne jako to funguje pres dalkové ovladaní. Tlacitkem zevnitr to samozrejne nezavrelo. Neco jsem tim oblbnul? Možná jsou vadné vzpěry ale když to udělá jednou ráno a pak cely den ok. Další den totéž, zase jen jednou pri prvním otvírání v dany den??? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj všem,

 

mám stejný problém jako Láďa...včera při otevírání kufru se v půlce zasekl. Při dalších stisknutích jen tři krátké "td td td" ...tak jsem hned zašal googlit, pokoušel se provést základní nastavení (víko do nejvyšší polohy) a podržením tlačítka otevírání / zavírání uložit. Ale má se dle návodu ozvat potvrzovací tón, ale mně to žádný zvuk nevydá. Z horní polohy kufr po stisknutí sjede cca o 1/3 pak se zastaví. Při otevírání se otevře max do 10 cm, pak už jen obvyklé "td td td" ...Takže teď jezdím bez zavazadlového prostoru vlastně. Tak se snažím zjistit, co dělám špatně, či co se mému autu přihodilo, že začne blbnout jen tak. Do té doby žádná podobná závada elektriky.

 

Prosím o rady, než se vydám do servisu...

Díky Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
V 11. 11. 2020 na 13:37, daftkrys_cz napsal:

Ahoj všem,

 

mám stejný problém jako Láďa...včera při otevírání kufru se v půlce zasekl. Při dalších stisknutích jen tři krátké "td td td" ...tak jsem hned zašal googlit, pokoušel se provést základní nastavení (víko do nejvyšší polohy) a podržením tlačítka otevírání / zavírání uložit. Ale má se dle návodu ozvat potvrzovací tón, ale mně to žádný zvuk nevydá. Z horní polohy kufr po stisknutí sjede cca o 1/3 pak se zastaví. Při otevírání se otevře max do 10 cm, pak už jen obvyklé "td td td" ...Takže teď jezdím bez zavazadlového prostoru vlastně. Tak se snažím zjistit, co dělám špatně, či co se mému autu přihodilo, že začne blbnout jen tak. Do té doby žádná podobná závada elektriky.

 

Prosím o rady, než se vydám do servisu...

Díky Honza

 

Ahoj, jak se ti to podařilo vyřešit?

 

Mě se teď objevilo úplně to samé. Kufr se otevře jenom cca 10 cm a pak to třikrát zapípá a nic dalšího se neděje. Nezbývá než to zase dovřít ručně. Radši tedy kufr už neotvírám.

 

Musí se s tím do servisu? Díky předem za odpověď.

Marek

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 9. 2021 na 21:00, Marsonic napsal:

 

Ahoj, jak se ti to podařilo vyřešit?

 

Mě se teď objevilo úplně to samé. Kufr se otevře jenom cca 10 cm a pak to třikrát zapípá a nic dalšího se neděje. Nezbývá než to zase dovřít ručně. Radši tedy kufr už neotvírám.

 

Musí se s tím do servisu? Díky předem za odpověď.

Marek

 

 

Po první obhlídce servisáka to můžou být vadné elektrické vzpěry. Více ukáže diagnostika. Tak jsem zvědavý. Prý se vzpěry musí měnit v páru a není to žádná láce. Tak uvidím, co je kaput a snad to ty vzpěry nebudou, to by mě jeblo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Resil jsem u octavia 3 fl ze se po zmacknuti dvere otevrou cca v pulce se zastavi jen tak bez chyb a v merenich hodnotach je u konce kolonka duvod zastaveni dveri a me to psalo zamek dveri vadne tak se vymenil a funguje to  ale aby to napsalo musi se ty dvere zrovna zaseknout jinak pise v poradku 

Editováno: , autor: roubic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 7. 10. 2021 na 19:53, Marsonic napsal:

Byl jsem s tím na diagnostice a jedná se fakt o vadnou vzpěru. Budou objednávat jenom jednu, druhá asi OK. Mám combi z 1/2016, nevím, jaký vzpěry to má. Snad to bude jenom ta jedna, za 2 nové by se mi teda platit nechtělo.

 

Servis vyměnil jednu vzpěru, byla to levá. Jestli je ta pravá uvnitř jenom plynová, jak píše výše guest100, netuším.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...