Přejít na obsah

Osvětlení odkládací schránky


mls

Doporučené příspěvky

Po ujetí 3000 km si začíná spínací kontakt dělat co chce. Za jízdy rozsvěcí světlo v uzavřené odkládací schránce. Než to nechám znovu seřídit, nezbývá než nasadit osvědčené odpojení kontaktů od žárovky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 5 týdny později...
Ak je princíp rovnaký, ako u Fabie, tak stačí vytiahnuť to svetielko a upraviť tvar toho kontaktu a je to!

Roomster to má inak, tá zasúvacia tyčinka bola/je krátka a pri zavretej schránke sa nezopne mikrospínač. Riešilo sa to nadlepením 2mm hrubého plastu na schránku, potom už zasúvacia tyčinka správne dosadla na mikrospínač <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Ak je princíp rovnaký, ako u Fabie, tak stačí vytiahnuť to svetielko a upraviť tvar toho kontaktu a je to!

Roomster to má inak, tá zasúvacia tyčinka bola/je krátka a pri zavretej schránke sa nezopne mikrospínač. Riešilo sa to nadlepením 2mm hrubého plastu na schránku, potom už zasúvacia tyčinka správne dosadla na mikrospínač <_<

prosim, ale kam mam ten plast nalepit presne... jsem z toho zmateny -(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sme se porejpal v te schrance, no zatim mi to zhasina v pohode ale:

ta fotka je nic moc, ael snad je to videt. cervene olemovany je ten spinac. Horn zluta sipka ukazuje tu "tycku" na kterou dosedaj dvirka schranky (spodni sipka). blby je, ze je to na leve strane a tedy se k tomu neda dostat. Pokud by to bylo na prave, tak se da prez bocni odendavaci kryt dostat v poho. Ale co ej horsi, kdyz sem zkoumal jak to doseda, tak se mi zda, ze ten spinac je k plechovymu drzaku jen prilepenej nejakym silikonovym tmelem,(modra sipka) a pri dovyrani se kyva do strany(modre sipky) a ten dotyk (tycka) uhyba do strany.

post-52-1174244418.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ja mam teraz cersveho Roomika 5/2007 a tiez som sa zlakol ze mi svetlo moze svietit neustale. Utekal som preto do auta a otvoril schranku a svetlo svietilo. Ked som schranku privrel skoro uplne, svetlo stale svietilo a ked este viac, uz som zase nevidel ci svetlo zhasne alebo nie. Tak som ho vytiahol z plastu so sklickom a tak ako je cele s kablikom som ho povytiahol von z dvierok. potom som skusi dvierka privret az skoro nadoraz a zbadal som ze svetlo zhasina. Tak az takto som zistil ze vlastne moj spinac funguje. dovtedy mi to stale pripadalo ze svetlo svieti. Neviem preco ho nechali svietit napriek tomu ze su vsetky svetla vypnute.

Na mojom zigulaku sa svetlo v odkladacej schranke spolujazdca zapinalo len v pripade, ze som mal zapnute aspon parkovacky. to znamenalo, ze sa predpokladalo ze vonku je tma. nepotrebujem mat predsa schranku osvetlenu cely den ak v nej smatram i bez kluca v zapalovani a vypnutych svetlach. Vtedy sa predsa predpoklada ze je den a do schranky dovidim, nie?

:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam teraz cersveho Roomika 5/2007 a tiez som sa zlakol ze mi svetlo moze svietit neustale. Utekal som preto do auta a otvoril schranku a svetlo svietilo. Ked som schranku privrel skoro uplne, svetlo stale svietilo a ked este viac, uz som zase nevidel ci svetlo zhasne alebo nie. Tak som ho vytiahol z plastu so sklickom a tak ako je cele s kablikom som ho povytiahol von z dvierok. potom som skusi dvierka privret az skoro nadoraz a zbadal som ze svetlo zhasina. Tak az takto som zistil ze vlastne moj spinac funguje. dovtedy mi to stale pripadalo ze svetlo svieti. Neviem preco ho nechali svietit napriek tomu ze su vsetky svetla vypnute.

Na mojom zigulaku sa svetlo v odkladacej schranke spolujazdca zapinalo len v pripade, ze som mal zapnute aspon parkovacky. to znamenalo, ze sa predpokladalo ze vonku je tma. nepotrebujem mat predsa schranku osvetlenu cely den ak v nej smatram i bez kluca v zapalovani a vypnutych svetlach. Vtedy sa predsa predpoklada ze je den a do schranky dovidim, nie?

:p

hm no treba kdyz bys mel auto nekde zaparkovany, a sme jen pro neco do schranky ze strany spolujezce, tak je to dobry. Tezko by sem nahyval rosvecovat svetla, abys vydel na to co chces ze schranky vyndat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Bude to zrejme napojené ako u Fabinky na vnútorné osvetlenie preto ti to svieti, alew schému som nevidel ešte :)

Ja mam teraz cersveho Roomika 5/2007 a tiez som sa zlakol ze mi svetlo moze svietit neustale. Utekal som preto do auta a otvoril schranku a svetlo svietilo. Ked som schranku privrel skoro uplne, svetlo stale svietilo a ked este viac, uz som zase nevidel ci svetlo zhasne alebo nie. Tak som ho vytiahol z plastu so sklickom a tak ako je cele s kablikom som ho povytiahol von z dvierok. potom som skusi dvierka privret az skoro nadoraz a zbadal som ze svetlo zhasina. Tak az takto som zistil ze vlastne moj spinac funguje. dovtedy mi to stale pripadalo ze svetlo svieti. Neviem preco ho nechali svietit napriek tomu ze su vsetky svetla vypnute.

Na mojom zigulaku sa svetlo v odkladacej schranke spolujazdca zapinalo len v pripade, ze som mal zapnute aspon parkovacky. to znamenalo, ze sa predpokladalo ze vonku je tma. nepotrebujem mat predsa schranku osvetlenu cely den ak v nej smatram i bez kluca v zapalovani a vypnutych svetlach. Vtedy sa predsa predpoklada ze je den a do schranky dovidim, nie?

:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to zrejme napojené ako u Fabinky na vnútorné osvetlenie preto ti to svieti, alew schému som nevidel ešte :)

včera jsem upnul na klubové FTP DP Rooma, takže schemata jsou tam ;)

hmmmm jak sa k tomu dostanem ?

v sekci škoda communiti je odkaz na FTP v tématu Jen pro členy (fábia, octávia, takže být členem a pak je toto okno aktivní), tam najít SkodahomaFTP, kde je vše popsáno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v sekci škoda communiti je odkaz na FTP v tématu Jen pro členy (fábia, octávia, takže být členem a pak je toto okno aktivní), tam najít SkodahomaFTP, kde je vše popsáno

a heslo na FTP mi pošleš? klidně SZ, nebo mám prosit někoho povolanějšího?

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a heslo na FTP mi pošleš? klidně SZ, nebo mám prosit někoho povolanějšího?

kluci, je to na první stránce v odkazu na FTP Skodahome, mám ho nastavené a nepřečtu ho, už jsem ho zapoměl, věci okolo toho prosím v Odkazech pro členy, sem to nepatří

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 roky později...

Vážení přátelé,

pustil jsem se do průzkumu spínače osvětlení schránky u spolujezdce, pokud chcete kontakt opravit, nabízejí se 3 možnosti:

1. půjdete na to zespodu - viz fotky nahoře, je to daleko, a špatná dostupnost

2. vymontujete horní kastlík - když jej otevřete, tak nahoře jsou 2 šroubky, ty vymontujete a kastlík za pomocí lehké síly vytáhnete, pak se dostanete do přiměřené vzdálenosti, která stačí k opravě

3. vymontujete střední panel - 2 šroubky jsou uplně dole na středovém panelu, pak vycvaknete kryt okolo radia, pod ním jsou 2 šroubky držící střed. panel a 4 okolo radia, po jejich odšroubování vyjměte radio a vše okolo něj a nabízí se vám pohled za radio, zde jsou další 2 šroubky, pak celý středový panel vyjměte (je to opravdu jednoduché a nenáročné) a přímo se dostanete k boku schránky.

Přikládám fotky:

- pohled pod horní kastlík post-64542-0-10399400-1309767974_thumb.j

- pohled zpod horního kastlíku ke kontaktu post-64542-0-68804300-1309768019_thumb.j

- pohled za radio post-64542-0-44024000-1309768037_thumb.j

- pohled od radia ke kontaktu post-64542-0-59438800-1309768056_thumb.j

Legenda - červené je spínač, modré je dotykové místo schránky na kontakt, žlutý je přívod klimy do schránky

Snad Vám můj příspěvek v něčem pomůže :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Přátelé,

tak jsem zjistil, že mi světlo v kastlíku svítí pořád i při zavření dvířek (musel jsem tam zavřít mobil se zapnutou kamerou abych to zjistil) přišel jsem na to tak, že jsem něco dával do kastlíku a byla hned po otevření ta lampička teplá. Nicméně jsem hledal někde nějaký čudl, který to zhasíná a nic jsem nenašel, poradíte prosím někdo, co kde vyloupnout nebo odšroubovat, abych se dostal ke spínači? Řešili jste to někdy někdo? Fórum jsem prohledal a odpověď nenašel. Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...