Přejít na obsah

Vrzani od predni napravy


PetrKV

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Cez víkend u mňa prebehla akcia mazanie silentblokov. Konečne prvý krát odkedy mám to auto to nevŕzga ako 20 ročná herka. Ešte klepú platničky, takže lepiaca páska bude nutnosť. 

 

Inak dá sa to urobiť aj bez demontáže ramien len treba mať tenšie prsty. Tú vnútornú stranu som robil tak, že som si malým pomocným zdvihákom pridvihol tehlicu s tlmičom, tak aby sa rameno pri demontovanom kolese vyrovnalo a tým pádom sa spravila väčšia medzera medzi silentblokom a nápravnicou. 

 

Foto:

 

20220605_014401.thumb.jpg.ac0f2d1eb6fcea3096629e40bef7d4f1.jpg

 

Inak keby škodovka nešetrila a obdarila nás hliníkovým prevedením nápravnice tak by to bolo úplne v pohode, pretože na hliníkovej nápravnici sú tie "uši", v ktorých je skrutka, čo drží silentblok ramena menšie a prístup je teda k silentbloku luxus. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja na Passate to namazem keď klaknem k autu na chodníku naslepo. 😂😂

Podstatne je tam toho dat veľa a potom je to tiché. 

Ak už ale nepomáha kvôli špine, treba to s wapkou vyčistiť a znova namazat. 

Menil by som to najskôr po 150tis km inak to je ako nové. 

Editováno: , autor: dfga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj kúp febi pastu podľa čísla vyššie, stojí asi 7 eur, natlacis to tam 2-3x do roka a máš tam to co tam ma byt a nebudú žiadne zvuky. 

Minimálne na jar a jeseň prezuvas vtedy to tam das, robota na minútu. 

To febi balenie ma 200ml asi to máš na 20 rokov minimálne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mně to nedalo a o víkendu jsem lehl pod auto, natlačil sanitární silikon z pistole.

Jak psal 15degren 

a musím říct že na tom něco bude až je to úsměvné že to funguje.

Zatím žádné vrzavé zvuky jako před tím neslyším, jen mírně ale to bude nejspíš tím že jsem silikon dával jen tak na zkoušku.

Uvidím co ukáže čas.... ale i kdybych to měl 1x za rok opakovat teď už důkladněji nemám problém...

V dubnu jsem zkoušel promazávat jak se tady píše, chvíli byl klid ale za 14 dní už jsem byl zase jak muzikant. A nemluvím o tom co za humus na tom silentbloku byl nalepený když jsem to čistil...

 

zatím nejlepší řešení alespoň pro mě... ( s tímhle vrzáním jsem už bojoval na původním Passatu 3c..... )

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Takže silikonové řešení bylo jen krátkodobé..... nebo jsem něco udělal špatně.

V pondělí proběhne výměna obou silentbloků. Nějak se to sešlo vyskočila mně chyba motoru, dle diag. špatná vodní pumpa ( nejspíšto to bude koplet včetně rozvodů). Tak vše udělám při jednom.

 

Má někdo doporučení jake silentbloky tam dát?

Chtěl jsem dát nějaké tvrdší ale podle mechanika to bude moc tvrde.

Tak nevím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 30. 9. 2022 na 19:03, PecaSup napsal:

Takže silikonové řešení bylo jen krátkodobé..... nebo jsem něco udělal špatně.

V pondělí proběhne výměna obou silentbloků. Nějak se to sešlo vyskočila mně chyba motoru, dle diag. špatná vodní pumpa ( nejspíšto to bude koplet včetně rozvodů). Tak vše udělám při jednom.

 

Má někdo doporučení jake silentbloky tam dát?

Chtěl jsem dát nějaké tvrdší ale podle mechanika to bude moc tvrde.

Tak nevím....

Originál a namazat poriadne - vela

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

81A407183  by som dal , tie seriovky su dost blato a vzdy to zacne po 50tis plus vrzat a to riešenie s namazanim je taka celkom cigancina ... plne su tvrde ale hentie skoro plne by mohli byt ok , musim niekedy vykusat ... skoda ze ja nemam take auto lebo zakaznikom menim seriovky 183L 

20221005_173958.jpg

20221005_175144.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Superb má vpředu rozchod kol 1584mm vs Audi TTRS má 1564mm. Nevznikne tam pak pozitivní odklon kol v geometrii? Protože nápravnice by u všech MQB vozidel měla být stejná, tak bych řekl, že Audi musí mít kratší ramena. Nebo pro větší rozchod má Superb jiné těhlice?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...