Přejít na obsah

Vrzani od predni napravy


PetrKV

Doporučené příspěvky

Chtěl jsem se zeptat,jestli se u někoho také vyskytlo vrzání od přední nápravy a jestli už to náhodou neřešil.Já to tedy mám prakticky od začátku,teď už to je ale hodně slyšet(najeto 28tis).Nejvíc se projeví při pomalém přejezdu zvlnene silnice,když se auto zhoupne.Je to dost podobné,jak to bylo i předtímu u S2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To same u me, take prakticky od zacatku a na obou napravach. Nejvic to jde poznat u vyvysenych najezdu u prechodu nebo zpomalovacich pruhu. V servise jsem to zatim nehlasil, ale jestli to dela u vic aut uz od zacatku, tak to asi nebude primo zavada.

Editováno: , autor: Kraso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dela mi to taky. Delal to i S2. Jak se ochladi, zacne to byt slyset. U S2 jsem nechal vymenit silentbloky, druhou zimu to tam bylo zase...

Kaslu na to. Ale se.. me to, o tom zadna.

 

Jinak ta náprava je prakticky totozna, jakou mel S2. Takze totozny problem. Spis me dneska pri prezouvani na zimni překvapilo, jak moc mam orezly naboje předních kol. U 2 roky staryho auta. To jsem u zadneho jineho auta ještě nemel. To se zase nekde setrilo :(

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ano panove s timto bojuji od sameho zacatku auta(mam najeto 120t km), vzdy to servis nekde promazal ci neco udelal a cca na 5000km to prestalo pak se to postupne zase zacne vracet. Pokazde jsem se ptal cim to bylo a co vlastne delali a nikdy jsem nedostal odpoved, ale mam dojem, ze to nebudou pouze silace, ze je to nekde dal(tlumic, pero, torzni tycky, atd.). Nyni jsme jim dal nuz na krk, ze to bud odstrani a nebo mi presne zdeli v cem je problem. Na servis s tim jdu za 14 dni, tak pak uvidim.

 

Kazdopadne pokud to nebudete na servis hlasit, tak to nikdo resit nebude a ani skodovka to nebude resit, protoze se jim nebudou kumulovat stejne dotazy od servisu!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to vlakno procetl a ve vetsine pripadu to servis resil promazanim, coz se ve velmi castych pripadech ukazalo jako docasne reseni, ktere se casem vratilo zpet. V takovem pripade se mi do servisu nechce pravidelne vracet a to i pres Bladikovu vyzvu.

 

Pak se tam obcas objevuje problem praskle pruziny nebo spatne ulozeni loziska tlumice, v takovem pripade by to byl samozrejme zavaznejsi problem, ktery by ten servis vyzadoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze jak se rika trikrat a dost...takze v tuto chvili ma muj servis na krku uz ani ne tak nuz jak rovnou sekeru...tak snad z nich neco vyleze a budou schopni to vymenit, nikoliv promazavat. Co se tyce pruzin a tlumicu, tak to bylo prvni po cem jsem sel a to osobne, nechal jsem si to zkontrolovat mimo Skodu servis u firmy co dela podvozky a take nechal udelat vsechny testy...krom jednoho tlumice(zadniho, byl kompletne vyteceny po 20tkm-vymena) bylo vse v poradku a stale to dela a to i na tom kole kde je tlumic novy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obavam se, ze to bude tak trochu vlastnost použité napravy typu MacPherson.

Uvedomil jsem si, ze krome vymeny silentbloku mi take davali nejake podlozky pod napravnici. No a samozrejme mi to take promazavali.

Vysledek byl vzdy dočasný. Proste jak se ochladilo, zacne to byt slyset. Jak je teplo, tak to neslyším.

Mate to take tak?

 

Bladik: drzim palce, dej pak vědět....

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z videa nic nepoznam,ani ze to je rapid;).Jinak mne to vrze leto zima tak nejak stejne a hlavne to proste zesiluje,ted uz je to jak škuner.Kdyz to vyjde mel bych jit za cca 14dni do Skodovky jeste s par dalsimi vecmi.Urcite to neberu,jako neco,co patri k naprave,ze to dela hodne autum,neznamena,ze to je ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dal jsem ráno auto do servisu,tenhle problém byl jeden z těch,co jsem hlásil.Zkušební jízdu jsme udělali spolu s technikem,odvezl jsem ho na místo,kde mi to zaručeně dělá,takže to krásně slyšel.Říkal,že s tím nejvíc jezdí u nich O3,ale S3 také a řešení? Promazat nějakým speciálním tukem,nebo,co to řekl. Tak jsem se ptal,jak dlouho to vydrží,prý se zatím nikdo nevrátil..Říkal jsem,že mi to moc nezní,on mi řekl,že škodovka žádné jiné řešení nemá.

Pozitivum bylo,že se zrovna ozval zvuk při zvyšování rychlosti a otáček při přeřazení DSG.Takový pazvuk,někde od motoru.Slyším dlouho,byl jsem rád,že to slyšel,on sice moc ne,protože netuší,co to je.To případně pak na jiné téma.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám taky ten samý problém, dnes mě v servisu doslova vyfu..ovali s tím že nic neslyší a že je to víceprvek a těch prvků je tam tolik že když nějaký vrže tak je to normální, řekl jsem že snad promazat tukem by to nemusel být problém, na to mi řekli že ani neví co mají promazat ... no tak si to snad budu muset promazat sám nebo nevím už ... Superb za mega takové autíčko pro domácího kutila :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no asi cestou domů koupim nějakej nerozpustnej tuk a zítra se na to vrhnu, kola asi bude lepší sundat s tím počítám kor když člověk nevlastní zvedák. To zase budu od toho mastnej až za ušima :D  když tak zkusim nafotit co jsem promazal a dám vědět jestli to bylo k něčemu dobrý ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže včera jsem to promazal, hlavně ty puky stabilizátorů ale i dolní uložení tlumiče a tyčku řízení ... no když mám auto ve vzduchu a bez kola tak jsem vždy trochu nervózní takže jsem se u toho moc dlouho nerozplýval ale výsledek je znatelný. Ke vší smůle zrovna vymontovali před zimou ten zpomalovák který mě tam každý den se.e a když ho potřebuju tak tam není :D na tom mi to zaručeně vždy vrzlo ale projížděl jsem to i jinde a jenom jednou jsem něco zaslech ale večer se mi to zdálo ještě lepší ( asi se ten tuk trochu usadil něco jsem přes den najezdil) . Nicméně asi to ještě vezmu příští týden na zvedák, zkontroluju to , očistím a ještě důkladnějí promažu a vetřu to tam pořádně, nicméně se to tím myslím vyřeší. 

20171117_105607.jpg

20171117_105610.jpg

20171117_105617.jpg

20171117_110914.jpg

20171117_110923.jpg

20171117_110926.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...