Přejít na obsah

Palivový filtr - benzín


NOS

Doporučené příspěvky

Mam vcelku lama otazku... kedze je to palivovy filter, tak tadial asi ide palivo z nadrze do motora...Pri tej vymene treba palivo vypustit alebo len staci nejako pozastavit???

Chystam sa aj ja na vymenu, tak preto sa nechcem nechat zaskocit striekajucim benzinom :p

Dikes

Nicoho sa neboj len daj pozor ked odpojis koncovku je tam tlak a vtedy ti to vystrekne....ale potom uz nic nepotecie. Daj si pozor na tie rychlospojky az si ju nepokazis-nepolames....radi sa lamu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze vymenene. Pomohlo. Uz nevyzeram ako amater, necukam pri rozjazde/dojazde...

vsetky spojky polamane...vazne, super poloha a sposob uchyteni...kua :kuk: tak som to naspat napchal aj tie polamane, este aj oblepil paskou aby si to tie rychlospojky nerozmysleli a nedali sa na utek :p

Kedze som nemohol zajst celym autom do garaze na jamu, tak som musel este prave zadne koleso nadvihnut, aby som sa dostal ku filtru. Vyzeralo to komicky. Preco len do polky garaze??? lebo tam mame napchanu obyvackovu stenu...kua...uz pol roka!!! :feve:

BTW: nechce niekto obyvackovu stenu???? za odvoz... :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
Vymen ten filter!!!! 120 000km nie je to moc kilometrou na ten filter??? Vymen sviecky,vzduchovy filter,palivovy filter. ;) ;) :)

vsetko mam menene okrem toho palivoveho... idem vymenit ale pochybujem ze by zvisil o min liter aj pol spotrebu ...vtom bude nieco ine...

neni normalne aby som mal pri cca 100-max 120km/hod spotrebu cez 7.5 na 100km.

Editováno: , autor: crazy-fun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyměň filter, ale pozor je tam více typů, já jsem měl na svojem ten typ co je tam ta regulace tlaku která se dá sundat, tak jsem chtěl čistý filtr a ještě jsem se ptal jestli se dá koupit ta regulace zvlášť a paní říkala že neví ale jak jsem se koukal na ten s a bez tak jsou úplně stejné tak jsem koupil ten stou regulací v celku byl asi o 150kč dražší a tu regulaci co mi zůstala na té hadičce jsem vyhodil a dal tam filtr aj s regulací.

Napiš jestli ti ta spotřeba klesla mě by to zajímalo ale nevěřím tomu a měl by jsis uvvědomit že je už docela pooměrně chladno takže ta spotřeba stoupne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Nazdar odborníci.Čo vravíte na filter ALCO? Na jednom e-shope mi ho ponúkli za celkom slušnú cenu vzhľadom na to,že by to mal byť komplet aj s regulátorom tlaku. Google mi vyhodil samé zahraničné stránky.Ako keby sa to u nás ani nepredávalo.

Inak ponúkli mi aj MANN ,ale bez regulátoru,takže by som musel použiť svoj. Tak neviem čo je lepšie. MANN so starým regulátorom,alebo ALCO komplet nový?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Filter s regulatorm sa dá kúpiť, bavíme sa o tom trojvývodovom, bez regulátora a regulátor si prehodíš svoj starý. Alebo kúpiš filter so vstavaným regulátorom, poväčšine čínska produkcia (zn. PRIDE a t.ď.), ale to je všetko jedno ja som kúpil MANN bez regulátora a tiež na ňom je MADE IN CHINA. :angry: Tomu sa už asi nevyhneme.

Pozor kupuj presne aký potrebuješ, sú dva druhy s rozdielnými tlakmi na regulátore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...