Přejít na obsah

Palivový filtr - diesel


brunoos

Doporučené příspěvky

A jak je to u nafťaka.

60000 Je v motoru

a je nutná výměna nebo stačí vyčistit

Výměna nutná? Co na tom vyčistíš? Vždyť je to zalisované. Pokud nechceš někde v zimně za mrazu zůstat stát z neprůchozím filtrem tak o tom neuvažuj a vyměň ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Brunoos. Motorář, díslař ke kterému jezdím mi říkal, že motor je a bude dobrý, když se k němu budeš chovat dobře, tak Tě nezklame, ale...

-kvalitní nafta- připlať si radši korunu na litru u nové a moderní pumpy.

-Kvalitní filtr- zařízení je boš tak filtr má být také boš. To proto, že origoš filtr má poslední vrstvu papíru (už nevím kolik říkal mikro)tak jemnou, což prý ostatní no name nemají. Můžem se teď dohadovat co je kvalitní nafta, že filtr man je též dobrý, ....atd. Není to člověk co by mě natáhnul, ale jeho zaměstnání je mu koníčkem. Pokračovat o naftě můžem na naší větvi Pouze pro 1.9 TDi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To brunoos. Jak často měnit naftový filtr. Já při výměně oleje mrnu jak vypadá a rozhodnu se. Na palivovém filtru vytáhni ze středu tu drátovou pojistku, pak ty dvě hadičky i s ventilem. Mrkni dovnitř jestli je ještě světlý, jestli je tmavý, tak ho hned vyhoď a kup nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Brunoos. Motorář, díslař ke kterému jezdím mi říkal, že motor je a bude dobrý, když se k němu budeš chovat dobře, tak Tě nezklame, ale...

-kvalitní nafta- připlať si radši korunu na litru u nové a moderní pumpy.

-Kvalitní filtr- zařízení je boš tak filtr má být také boš. To proto, že origoš filtr má poslední vrstvu papíru (už nevím kolik říkal mikro)tak jemnou, což prý ostatní no name nemají. Můžem se teď dohadovat co je kvalitní nafta, že filtr man je též dobrý, ....atd. Není to člověk co by mě natáhnul, ale jeho zaměstnání je mu koníčkem. Pokračovat o naftě můžem na naší větvi Pouze pro 1.9 TDi.

To je jasne. Nafta jen od OMV, Shell atd.

Filtr jsem pro jistotu měnil hned jak jsem dovezl auto domu.

Ja jsem se jenom ptal protože jsem to nevěděl po kolika km se ma měnit a někdo zase řikal že po 50000 se čisti a nevim po kolika řikal že teprve se měni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi servisman říkal. Kouříte, né, tak si za ušetřené prachy vyměnte palivový filtr při každé výměně oleje. Nekouřím, tak ho budu měnit co 15 tkm. Možná je to zbytečné ale ty 3-4 stovky ročně ně nezrujnujou. Tankuju jedině u Šelky ale kdo ví co tam mají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

jen hloupej dotaz :huh: tohle se týká pouze benzínové Fabky ? já mám TDI 74kw a tam je filtr v mot prostoru , nebo mám taky ještě jeden vzádu ? Teď už se mi ven jít nechce abych něco zkoumal :) a nevíte zda má i TDI něaký ventil aby jak bylo napsáno hned na začátku ? díky a pardón za hloupé dotazy :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen hloupej dotaz :huh: tohle se týká pouze benzínové Fabky ? já mám TDI 74kw a tam je filtr v mot prostoru , nebo mám taky ještě jeden vzádu ? Teď už se mi ven jít nechce abych něco zkoumal :) a nevíte zda má i TDI něaký ventil aby jak bylo napsáno hned na začátku ? díky a pardón za hloupé dotazy :wallbash:

Iba ten jeden filter ma TDI v mot. priestore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

vytáhneš filtr....vyměníš těsnění....novej filtr si naplníš naftou...strčíš ho tam....napojíš hadice a jezdíš....žádnej fígl tam není ;)

filtr si naplň naftou, zbytečě by jsi pak trápil čerpadlo...takhle to chtne einz zwei a nemusíš startovat na podesátý :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Jaký je postup při výměně palivového filtru u Fabie 1,9 TDI 74 kW? Potřeboval bych vědět, jakým způsobem se utahují ty spony hadic, aby mi potom neunikala nafta. Musí se při každé výmeně filtru použít i nové spony hadic nebo můžu nechat ty původní? Filtr budu měnit poprvé, proto se ptám. Děkuji za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když měníte palivový filtr u Fabie 1,9 TDI 74 kW, dáváte i nový těsnící kroužek regulačního ventilu, který je nasazen v horní části palivového filtru? Dá se ten těsnící kroužek koupit i samostatně? V obchodech mi říkají, že se dá koupit jen společně s ventilem. Děkuji za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...