Přejít na obsah

Vŕzganie tesnení okien


Peter86

Doporučené příspěvky

Zdravím, nemá niekto skúsenosť s vŕzganím sametového tesnenia, ktoré je okolo okien. Na aute už vymenili vnútorné tesnenie dverí, aj samotné sametové tesnenie okolo okien, vonkajší plast na b stĺpiku. Snažili sa to v servise čistiť všetkým možným a nič nepomoholo. Doťahovali aj zámky dverí. Akonáhle sa to oblepí páskou vŕzganie je preč. Tak isto stači vyutierať karosériu v tej častí kde sa tesnenie dotýka laku. Toto však pomôže vždy len na dva tri dni a vŕzganie je späť. Vŕzganie  zmizne na pár dní aj vtedy keď nechám auto umyť v umývarke. Tiež nie je počuť vŕzganie keď prší a dostane sa medzi tesnenie a karosériu voda. V servise sa mi snažia nahovoriť že je potrebné prelakovať tú čast kde sa tesnenie dotýka karosérie. Samozrejme nechcú to uznať ako reklamáciu a podla nich došlo k chcemickému poškodeniu laku. To si však neviem predstaviť keďže auto používam na bežnú prevádzku a auto je garážované. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No problém je, že toto už bolo vyskúšané ale pomohlo to tak na 3 dni. Začalo sa to prejavovať keď malo auto pol roka. Problém je aj to,  že nechcem ničím natierať tie sametové tesnenia na oknách kvôli reklamácii aby mi zasa nepovedali že to je niečím znečistené. Tak to pretriem len čistou vodou, ale aj to pomôže len tak na tri dni. Medzi prípravami PanOil som nenašiel nič čo by bolo na samet, keďže nejde o gumené tesnania tak ako sú na karosérií. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za odkazy, tak som si precital cele vlakno a som zhrozeny z pristupu ŠA. Tak urcite im nedovolim nic prelakovavat. Ako som pochopil z diskusie tak nikto nebol uspesny pri reklamacii. Auto som kupoval nove v 10/2016 a ako som sa docital tak problem trva od roku 2013 a stale s tym nic neurobili. Aj napriek predoslym skusenostiam sa nemienim vzdat bez boja a budem urcite ziadat aspon zlavu na auto ked to nedokazu odstranit. Este raz dakujem za odkazy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni jsou silný soupeř :-)

Je otázka kam až chceš zajít, jestli lakovat, měnit těsnění, různě laborovat se zámkama a výsledek je stejně jasně daný.

A pak se s největší pravděpodobností stejně pustíš do mazání kde čím a v pravidelných intervalech. Pevné nervy přeji. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz je našťastie klud lebo je dazdive a chladne pocasie. Kedze mi už raz vymenili tieto tesnenia a nepomohlo to, tak je jasne ze problemom su prave tesnenia. Problem s lakom urcite nebude kedze problem ma viac ludi. V lete urcite mazat budem lebo sa to neda v aute vydrzat. Tak sa pustim do boja s predajcom a on nech si to riesi so ŠA. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...