Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
daniem

Ovládání nezávislého topení přes app

Doporučené příspěvky

Je možné, aby i první série Kodiaqu uměly dodatečně ovládat nezávislé topení přes app?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Necituje se přímo předcházející příspěvek. Bohužel v Tapatalku je "Citovat" blbě označeno jako "Reply", což spoustu uživatelů může zmást....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ví někdo kde se nachází ten připojovací bod pro tu redukci? Rádbych použil svůj Gsm modul....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

Už to někdo vyzkoušel ?

Koukal jsem na tu apku v Andoidu, její design žádná sláva, ale je pikantní, že po nákupu vlastního modulu je potřeba platit i za tu apku, jak originální, tak nějakou neoficiální... :-( Ale u Němců tomu tak obvykle je.

Jirko (Ferdo), jsi si jistý, že to půjde i na moje auto ? Hodně mě štve, že jsem si nevzal úplné Škoda Connect služby (tím myslím Care Connect), a mj. ovladač u O3FL má výrazně mizernější dosah než ten ("vajíčko") z O2FL...

Editováno na omicron

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

no zkoušel ovladač ve zcela stejném porostředí jak ten starý, tak ten nový a dosah je úplně stejný, ve volném prostoru s rukou nad hlavou a ovladačem ve sislé pozici bez stínění rukou přesně 987 m

Editováno na Aleš_BX

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

Mám bohužel zcela opačnou zkušenost, to samozřejmě není jen ovladačem, ale i transceiverem v autě. Ale opravdu srovnáváš s O2FL ? Ten mám krutě otestovaný za mnoho, mnoho let provozu. Zejména velmi dobře funkční při použití v městské zástavbě. Na to samém místě se ten od O3FL vůbec nechytá. Na přímý dohled to může být klidně podobné, před časem jsem takto zapnul větrání v autě přes záliv v Kotoru (!)...

Editováno na omicron

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

Více info zde:

http://octavia-rs.com/index.php/thread/18712-thermo-call-fuer-standheizung-im-neuen-rs/?pageNo=2

Osobní zkušenost nemám.

Návod k montáži do O3 combi z výše uvedeného fóra:

Anleitung+Einbau+GSM+Modul+DanHag+v1.pdf

Návod ze stránek u sedanu:

https://www.danhag.de/en/app-control/skoda/skoda-octavia/9/skoda-octavia-iii-app-control-for-parking-heater

další možné zdroje:

https://www.skodacommunity.de/threads/danhag-fernsteuerung-einbauort.116828/

Originální placená aplikace:

https://play.google.com/store/apps/details?id=asi.standheizung.app_dh&hl=de

Jinak jsem našel:

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.danhag.freeapp&hl=de

Ta je zdarma....

Jen k montáži.....dle mého jednoduchá a s tím, že určitě nehrozí ztráta záruky, protože se neporuší původní kabeláž vozu. V případě jakéhokoliv problému lze demontovat během okamžiku.

Editováno na ferda25
    • Pozitivní 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 13 hodinami, omicron napsal:

Mám bohužel zcela opačnou zkušenost, to samozřejmě není jen ovladačem, ale i transceiverem v autě. Ale opravdu srovnáváš s O2FL ? Ten mám krutě otestovaný za mnoho, mnoho let provozu. Zejména velmi dobře funkční při použití v městské zástavbě. Na to samém místě se ten od O3FL vůbec nechytá. Na přímý dohled to může být klidně podobné, před časem jsem takto zapnul větrání v autě přes záliv v Kotoru (!)...

porovnávám O III ovladač vajíčko a O III Fl nový chromový ovladač.. . tedy je to opravdu jen o vladači, nikoli o transceiveru v autě (pokud není zmena hw)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Transceiver je i ten ovladač, má přijímač i vysílač, je funkční oběma směry. Schopnost komunikovat oběma směry  je závislá na obou stranách...

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem v podstatě rozhodnutý, že bych tímto modulem obohatil vzdálené ovládání svého NT :

- nemá to již někdo tady v provozu ?

- zjistil jsem, že aplikace pro smartphone nekomunikuje s modulem přes Internet (to mě předtím trochu uniklo), ale s využitím SMS (odesílané/přijímané na pozadí aplikace), což vidím jako výhodu např. v zahraničí, když nemám aktivovaný data roaming, nebo nejsem zrovna jinak připojený k Internetu (např. WiFi, lokální SIM apod.)

- vedle přímého odeslání SMS lze ovládat modul i ověřeným zavoláním (z autorizovaného čísla), které není zpoplatněné, protože nedojde k realizaci hovoru - opět výhodné v zahraničí

- na SMS ovládání lze tedy využít např. výhodné tarify pro ovládání zařízení (bohužel poté obvykle nejde využít ovládání zavoláním)

- ještě zvažuji ten GPS přijímač, záložní "zabezpečení" se může vždy hodit;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se