Přejít na obsah

omyl: nafta natankovana do benzinoveho motoru


moralles

Doporučené příspěvky

vzdycky sem si rikal, ze to se mi nemuze stat, :D ale pokud mate sikovnou pritelkyni, ktera mysli na blbosti, tak klidne nacerpa naftu do benzinu, i kdyz je sirsi pistole.

pak s tim jeste v pohode odjede ze zizkova na smichov (cca 10km) za kamoskou :wallbash: samozrejme nepozoruje zadne zhorsene jizdni vlastnosti...

 

pak vam zavola ze nejde nastartovat a vy tusite pruser....

 

takze to sem pisu jako zkusenost, ktera muze nejakemu "stastlivci" treba pomoci.

 

1. odtah - pokud mate u havarijka zdarma (ja mam kooperativa havarijko) zavolate 1224 a domluvite se na odvozu auta do servisu. 100km je gratis

2. servis - Autokomplex Mensik Karlin - prijem auta. Odhad predbezne 10.000,- 

3. teorie: odcerpani nafty -> proliti benzinem -> vycisteni palivove soustavy. Katalyzator by to pry mel vydrzet...

4. ted sem ve vazi, kdy cekam ze servisu, jak to bude hotovy a co vsechno se tam muselo delat a kolik to bude stat.

 

kazdopadne je tohle lepsi varianta nez benzin do nafty, kdy je benzin suchy a muze zadrit cerpadla atd..

 

"Nafta v benzínovém motoru obecně nenapáchá takové škody. Není tolik agresivní a po jejím odčerpání z nádrže stačí propláchnout palivové ústrojí. Pokud byste však chtěli benzínový motor nutit jet na naftu, postupným přibýváním nespálené nafty v oleji začne tento přibývat a znehodnotí se. Dlouhodobý provoz na benzín s malou příměsí nafty by vedl k postupnému zakarbonování motoru."

 

video: zkousela to nejdriv nastartovat, pak usoudila, ze neodjede a za je to "rozbity". tak mi zavolala nacez mi doslo co se stalo.

 

fabia3_nafta_misto_benzinu.MP4

 

Editováno: , autor: moralles
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne moje stara znicila taky spoustu veci... nastesti jezdim na LPG a tam se nema s cim splest.. ony baby proste nic neresi a kdyz se neco stane tak volaji ,,ono to proste nejede a to samo,, nakopat do pr..e.. nechal bych ji to zaplatit, aby si to pamatovala.. pritelkyne nepritelkyne.. kdyz moje ukradli kdysi kabelku, jeji blbosti, pac ju nechalal na kocarku a odesla se kochat hadrama.. tak sme ji nechal zaplatit novej bezpecnostni zamek.. ani jeji slzy me neodmekcily..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...