Přejít na obsah

RS 245 zvuk


Luky3333

Doporučené příspěvky

Zdravím neviem kde mam zaradiť tuto tému tak to píšem sem. Kukal som test jedného Rusa ktorý testoval benzínové aj dieselové verzie keď testoval faceliftovu verziu obyčajnú benzínovú 230 koňovú prdela do vyfuku. Bol som testovať teda obyčajnú benzínovú 230konovu a vôbec neprdela predajca mi nevedel povedať či to ma robiť či nie bol tam ten 7 stupňový automat. Kukal som
Videá novej 245ky aj zrýchlenie a vôbec tá verzia do výfuku neprdí Idem si ju tento týždeň vyskúšať tak som zvedavý. Myslel som že keď 245ka je nástupca pred FL verzie 230ky bude to robiť tiez. Máte s tým neaku skúsenosť? Viem že to je blbosť ale u mna tento detail rozhodne pri kúpe či mam kúpiť starsiu verziu RS230 alebo novú 245

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrkni na https://www.garaz.cz/magazin/testy/3003707-skoda-octavia-rs-245-jizdni-dojmy-vice-nez-jen-15-koni

Píší tam 

"Zatímco běžná Octavia RS s benzinovým motorem při přeřazení střílí do výfuku (jistě ten "prdlavý" zvuk znáte), RS 245 to již nedělá. Tento zvuk totiž způsobovala snaha udržet turbo při řazení stále roztočené, podobně jako u rallyových aut, jenže s novým turbem a výfukem modelu RS 245 se lopatky dmychadla roztáčejí rychleji, takže již není žádných podobných triků potřeba."

Také mě to trochu zklamalo. Ten zvuk se mi líbí :). No pozítří si jdu převzít RS245, tak pak mohu poreferovat více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Po 20ti dnech s autem mohu napsat asi hlavně to, že na prdění RS230 jsem úplně zapomněl. Původně jsem se bál, že mi ten zvuk bude chybět, ale teď si na něj ani nevzpomenu.

S RS230 jsem jel jen jednou a je znatelné, že v RS245 ten zvuk chybí. Na druhou stranu při jízdě ve vyšších otáčkách už kolem 3tis. otáčkách zní přeřazení také dobře a ten zvuk RS230 to částečně kompenzuje.

Sound generator je děs, takže jezdím na Individual režim, kde ho mám vypnutý (resp. utlumený jestli vypnout úplně nejde) a to už je OK.

 

Známý se chystá s RS245 na chip. S tím by pak prdění mělo být opět řádně slyšet. Nemohu to však potvrdit. V tom už jsou moje technické znalosti omezené :-).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten umělý zvuk není přirozený. Jinak to auto zní a jinak se chová. Někdo by mohl namítnout, že to je jen zesílený přirozený zvuk motoru (nevím co je na tom pravdy). Mě to ale nevyhovuje a raději poslouchám motor takový jaký je.

Normální režim je ještě relativně OK, ale sportovní režim už je přehnaný a kolem 4tis. otáček bych řekl až nesnesitelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
V 22. 11. 2017 na 17:43, Jak011 napsal:

Ten umělý zvuk není přirozený. Jinak to auto zní a jinak se chová. Někdo by mohl namítnout, že to je jen zesílený přirozený zvuk motoru (nevím co je na tom pravdy). Mě to ale nevyhovuje a raději poslouchám motor takový jaký je.

Normální režim je ještě relativně OK, ale sportovní režim už je přehnaný a kolem 4tis. otáček bych řekl až nesnesitelný.

V Octavii 245 je možné nastavit ve VRS možnostech a režimu „individual“ zvuk motoru. Jsou na výběr čtyři možnosti – KOMFORT – SPORT – NORMAL a ECO.

Nevíte někdo při jaké volbě je sound generátor úplně vypnut?

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, sprcek napsal:

V Octavii 245 je možné nastavit ve VRS možnostech a režimu „individual“ zvuk motoru. Jsou na výběr čtyři možnosti – KOMFORT – SPORT – NORMAL a ECO.

 

Nevíte někdo při jaké volbě je sound generátor úplně vypnut?

 

Děkuji.

Na mojej dieslovej pred FL sa úplne vypne v režime ECO...dá sa cez dobrú diagnostiku aj vypnúť teb generátor alebo v percentách si nadstaviť ako silno chceš aby fungoval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...
V 22. 11. 2017 na 12:46, Jak011 napsal:

Po 20ti dnech s autem mohu napsat asi hlavně to, že na prdění RS230 jsem úplně zapomněl. Původně jsem se bál, že mi ten zvuk bude chybět, ale teď si na něj ani nevzpomenu.

S RS230 jsem jel jen jednou a je znatelné, že v RS245 ten zvuk chybí. Na druhou stranu při jízdě ve vyšších otáčkách už kolem 3tis. otáčkách zní přeřazení také dobře a ten zvuk RS230 to částečně kompenzuje.

Sound generator je děs, takže jezdím na Individual režim, kde ho mám vypnutý (resp. utlumený jestli vypnout úplně nejde) a to už je OK.

 

Známý se chystá s RS245 na chip. S tím by pak prdění mělo být opět řádně slyšet. Nemohu to však potvrdit. V tom už jsou moje technické znalosti omezené :-).

  

 

Zdravím, máte nějaké novinky ohledně chipu RS245, jde prdění slyšet? Díky :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

V 14. 10. 2019 na 19:01, Sucha245 napsal:

Zdravím nemontoval si někdo el.klapky od Remusu na youtube zní parádně dle me tam měli byt uz z výroby silně zvažují montáž ale 21.000 je dost.  Co říkáte? 

 

Ahoj, mám nyní namontovaný Remus výfuk na RS 245. Od downpipe dozadu. Mám verze ještě bez DPF. Aktivní ovládání klapky a ten zvuk je naprosto luxusní ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Cau, to ze RS po facelifte (230k) neprdzi je znama vec a chyba mi to.

Vylucovacou metodou: Napriek tomu, ze by malo mat identicky motor a taktiez turbo ako RS230 (pred FL). Kombinacia priameho a nepriameho vstreku je u oboch variant zhodna, turbo by malo byt tiez rovnake, OPF filter nema ani jedno z nich. 

RS230 ma iny vyfuk, ale to nie je podla mna dovod, preco prdzi - riadiaca jednotka musi vstreknut palivo pocas radenia. Dole posielam video jedneho auta, ktore raz striela do vyfuku a raz nie, tak tomu uz vobec nerozumiem.

https://www.youtube.com/watch?v=cNBBIMgp2PU

https://www.youtube.com/watch?v=G7K9CQzGjDw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...