Přejít na obsah

Rozpadle turbo - vyplati se opravovat?


Saman

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mam OII kombi, 1.9 TDI PD, r.v. 2005. Stala se mi nemila vec, ze se pri zaberu rozpadlo turbo na kousicky a kousky jsou jak ve smeru k motoru (nejspis i v nem), ale i ve smeru sani.

 

Resim zda to ma cenu opravovat.

 

V servisu kam jezdim, to vidi skepticky, protoze jak jsou kousky vsude, tak pry nelze zarucit kompletni 100%ni vycisteni sani, aby pak po celkove oprave se nejaky maly kousek neuvolnil a neznicil turbo znova.

 

Auto ma najeto tachometrove 170tis, kupoval jsem ho ojete, a je velke podezreni ze bylo stocene. 

 

Momentalni odhadovana cena opravy je ~25tis, hodnota auta (jezdiciho) tak ~90tis. (poskrabany lak, flekaty interier). Rikam si, ze kdyz se to povede, tak porad mam za 25 tis auto co znam a ted uz by bylo jako druhe. Kdyz to prodam na dily moc asi nedostanu ..

 

Na druhou stranu, uz predtim jsem mel problemy se startovanim, ze kdyz bylo min jak pulku nadrze, tak to startovalo asi na po desate. Zaroven se ukazoval  mozny problem se vstriky, protoze se pri volnobehu objevovalo cukani a ECU hlasila chybu zapalovani na tretim valci, zhavenim to pry nebylo.

 

Ma nekdo zkusenosti s opravou motoru po rozpadu turba?

 

Sli byste do toho? I za vyse uvedenych podminek?

 

Diky,

Saman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...