Přejít na obsah

Kamera do Superba III


Shaarky

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Ano, je to věda. Mám u zpětného zrcátka USB-C a když sem připojím kameru DDPai MINI 5, tak nefunguje (ani při nastartovaném autě). Kamera ale funguje z klasického napájení 12V. Odmítám vést kabeláž po autě, když už je to připravené u toho zrcátka. Máte někdo zkušenost s nějakou kamerou, která funguje z toho USB-C?   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Cauvte, ako zapojit kameru, aby sa zapinala a vypinala len pri nastartovanom motore - zamknutom/odomknutom aute? (Superb 2018/06)

Kupil som VIOFO A139 PRO predna + zadna, funguje perfektne. 

Zatial som ju pichol do 12V zapalovania, kde mam usb nabijacku. (v zabudovanom usb mam kabel na carplay) Ked som auto ale zamkol, kamera stale sla. To mi za noc vyzerie baterku ako nic. Ako to teda spravit? Kukal som, ze viofo ma aj zapojenie priamo na poistky, ale to  som si myslel, ze prave tam to je na to, ked to ma fungovat pri zamknutom aute - parkovaci rezim. 

Alebo je na 12V zalovani nejaky casovac, ze to po pol hodiny vypne? 

Vsimol som si, ze z povodnej kamery siel kabel od zrkadla niekde pod plast pri celnom skle(vytiahol som ho), nechce sa mi to ale rozoberat, netusim ake to je zlozite, ale je mozne, ze tam bude tiez nejaky usb konektor prave na kameru? (asi dorobili)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A139 Pro zapájaj cez originálny hardwire kit pre danú kameru do poistnej skrine vozidla. Čísla poistiek si už napamätám, ale čierny kábel ide na kostru, červený na poistku ktorá je stále pod napätím a žltý kábel na poistku ktorá je pod napätím keď ja zapnuté zapaľovanie/naštartovaní motor. Nazabudni kúpiť tie "circuit fuse tap" aby si nemusel pájkovať a mohol kameru prípade potreby aj rýchlo odpojiť. Tiež si objednaj čo najväčšiu pamäťovú kartu, ideálne originál Viofo! Ja mám 128 GB a chcelo by to aspoň 512 GB. 

Keď budeš mať montáž hotovú, na hardwire kite nastav napätie pre odpojenie niekam okolo 12,3 V. Nižšie nechoď, lebo v prípade krátkych jázd alternátor nebude stíhať dobíjať baterku a tým si ju potom predčasne zničíš, resp. nemusí ti potom fungovať bufik ak ho máš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@e1. Diky za rady! ja som hento neobjednaval, lebo som nevedel ktore, tak to este doobjednam. 

Kartu mam v pohode, bola pouzita v goprocke, sice 256, ale staci, potrebujem len ked sa nieco stane, stare zaznamy predpokladam ze maze automaticky, nie? 

 

Vedel by si mi prosim ta este poradit, ze ktore tie blbosti k tym poistkam dokupit? 

https://viofo.com/dash-cam/291-viofo-a139-pro-2ch-first-4k-hdr-front-and-rear-dashcam-with-the-newest-sony-starvis-2-imx678-sensor.html

vdaka!

Screenshot 2023-12-04 at 22.09.29 copy.jpg

Editováno: , autor: Martin Ninaj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastné napájanie nemá žiadna. Spotreba kamery je pomerne vysoká, preto ťahá šťavu buď z baterky auta, alebo ešte môžeš pridať externú batériu na toto určenú, ktorá sa umiestňuje pod sedadlo alebo do kufra, ale stojí to pár stoviek. Popozeraj sa na zahraničných weboch predajcov značiek Blackvue alebo Thinkware, budú tam mat3aj tieto externé batérie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzivate aj niekto tieto externe baterie? Lebo ja som to kukal a je to masaker. Lebo cena tychto baterii ide okolo 350eur a nahravat - aj v "pohotovostnom" rezime to vydrzi pri 2 kanalovej kamere cca 17 hodin. Ak auto bude stat 4 dni, tak by som potreboval aspon 4 tieto baterie, co je uz nezmysel. A kamera musi nahravat stale priebezne, aj ked ma detekciu, lebo potrebujes aj video s pred narazu. Ked mas video po naraze, tak len vidis auto ako ide okolo tvojeho auta a dalej nic, co je nepouzitelne na nic. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja fungujem z vlastnej baterky auta.
Ak chceš maximálnu výdrž, odporúčam kamerky Thinkware, aj z nich skôr Full HD, nie vyššie rozlíšenia, tieto majú oproti konkurencií o kus nižšiu spotrebu. Okrem toho cut-off napätie sa u nich nastavuje priamo cez menu kamerky (cez telefón) a nie cez Hardwire kit ktorý máš skrytý niekde pod palubnou doskou. Na Fabii som mal jeden čas pri 64 Ah baterke nastavené napätie 11,8 V a bez problémov to vydržalo celý deň fungovať, baterka tiež vydržala pár rokov, a vzhľadom na jej cenu, viac sa oplatí predčasne zničiť tú, než kupovať externú batériu za trojnásobok ceny. Ďalším problémom externej baterky je to, že musíš jazdiť dlhšie časy, aby sa stihla nabiť. Nie je to vhodné pre niekoho, kto jazdí výhradne krátke trasy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...