Přejít na obsah

Kamera do Superba III


Shaarky

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Jinak pár zkušeností, pakliže byste někdo uvažovali o  BLACKVUE DR650S-2CH  :

- kamera je extrémně náročná na paměťové karty - je potřeba použít karty určené pro video-kamery, např. Lexar , popř. speciální modely známých výrobců. Doporučuji si přečíst https://www.carcamcentral.com/guide/recommended-sd-cards-avoid-sandisk-ultra-cards. Já sám nejdříve u Kingston Micro SDXC 64GB Class 10 UHS-I - SDC10G2/64GB  docházelo k restartům kamery. U Kingston Micro SDXC 64GB Class 10 UHS-I U3 Action Camera - SDCAC/64GB kamera běží stabilně, ale karta odešla do týdne ;-) Reklamace OK, nyní mám druhou, ale je otázka, jak dlouho vydrží. Dodaná kamera od BlackVue je samozřejmě OK, ale má kapacitu jen 16GB.

- funkce CLOUDu není špatná, pakliže máte blízko Wifi hotspot, nicméně - hodí se spíše na notifikace než upload/nahrávání videa (zkoušel jsem na Android, možná je problém v mém telefonu, nicméně ani na 60MBit lince to nepřehrává stabilně). Nicméně to není něco, co je neřešitelné, s ohledem na prokačující vývoj. Stejně tak zlobí přehrávání přímo přes Wifi.

- kvalita záznamu je trochu zklamání, zvláště u protijedoucích vozů se zapnutými světly při šeru. Musím říci, že kamera Viofo A119 (popř. A119s jako nový model) udělá trochu lépe svou práci , minimálně s ohledem na poměr cena výkon

- kamera má i parking mód s detekcí pohybu, nicméně aktuálně nahrává prakticky nonstop, lze pořešit snížením citlivosti, nicméně nemám ještě pořádně odzkoušeno

- krabička  Power Magic Pro je určitě nutností s ohledem na odběr obou kamer zaráz - nicméně v zimě, 12.5V je poměrně na hraně, zvláště pokud jezdíte kratší trasy popř. máte nezavislé topení...

 

Tak to je asi tak zatím vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Chtel bych se poradit, zvazuji koupit kameru DDPai mini2, prijde mi fajn mala. Chtel bych ji umistit vlevo vedle zrcatka a mam dotaz k zapojeni zdroje. Pujde z krabice u zrcatka (ve ktere je destove cidlo, vnitrni osvetleni atd.) nejak snadno vyhtanout napajeni, ted mi teda dochazi, ze tam asi bude jen 12V kdezto kamera potrebuje jen 5V. Takze to asi nebude snadne poresit, vevnitr te konzole zrcatka asi prostor na umisteni trafa 12na5V asi nebude co? 

 

Trochu se bojim tahnout kabel okolo okna, aby tam nezustavala vlhkost pri kondenzaci a pak to nedelalo nejakou neplechu.

 

Diky za jakoukoli radu 

 

M.

2017-11-06_23h42_20.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Mak.cz nalep si kameru vedle zrcátka, tak jak ti vyhovuje a napájení vyřeš přes pojistkovou skříň. Napájecí kabel povedeš vrchem pod čelním oknem k A sloupku, kde to již zmíněným A sloupkem svedeš dolů do pojistkové skříně. Na vnitřní osvětlení u zrcátka to nepřipojuj a to z důvodu, že osvětlení je aktivní i po vypnutí motoru. Jednoduše řečeno, kamera by ti natáčela i po vypnutí motoru. Ideální je to napojit na např. světla, zadní stěrač atp.

Podívej se zde do tohoto tématu a máš tam několik zrealizovaných návodů. Zrovna včera jsem tam jeden přidával, jelikož jsem montoval kameru do své OIII. Pokud nebudeš vědět, klidně se tam ptej. Od toho tam to téma je. Hodně štěstí.

Téma zde:

https://forum.skodahome.cz/topic/125278-palubní-černá-skříňka-onboard-kamera/?page=20#comment-2275963

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... jen upřesnění: pod krytem při zpětném zrcátku se dá najít i pin, který je pod napětím jen tehdy, pokud je zapnuté zapalování. Při vypnutém zapalování je tedy bez napětí. Odpadá tedy přívod až z pojistkové skříňky, záleží na Tobě...

Editováno: , autor: KarelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahojte, máte niekto v Superbe nainštalovanú záznamovú kameru (čiernu skrinku)? Chcel by som si kúpiť nejakú naozaj kvalitnú, ideálne nie z číny (väčšinou sa tu v diskusiách rozoberajú kamery z ebayu) ale od nejakého osvedčeného výrobcu (napr. Mio) a takú, na ktorú sa dá napojiť aj zadná kamera (čiže napr. MIO MiVue 698). Chcel by som, aby to celé bolo čo najmenej viditeľné. Potešili by fotky, kde máte kameru umiestnenú a ako to vyzerá aj zvonka. 

 

A ešte otázka - dali ste si niekto montovať kameru v autorizáku? Máte skúsenosti, či sú ochotní ju namontovať a orientačne koľko za to pýtajú?

 

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gabbi: hele ja bych cinany nezavrhoval. Hledal jsem reseni s slusnejsim snimacem a hlavne bez lcd. Neco co nejmensiho co by slo zpravovat po wifi. Nakonec mi pomerne levne dorazilo ddpai. A zatim uplne nevim, netoci to spatne, nicmene montaz v SIII je hodne problematicka. Kolem konzoly zrcatka je strasne velka cast zastineneho okna, takze umisteni asi jedine dale od zrcatka uplne na horni hrane skla. Vice se mi zamlouva to dat na stranu spolujezdce, ale ma to par nevyhod. kamera ma pouze vertikalni nastaveni a horizontalni je proste dano sklem. Takze pokud dam kameru ke spolujezdci, bude vice napadna z chodniku pri parkovani, bude vice zabirat okraj silnice a mene levej pruh a nakonec jako mozna zasadni problem vidim, ze na prave strane sterace nesriraji az nahoru, takze by to natacelo skrz spinave sklo. Takze asi pujde na ridicovu stranu, budu muset poresit zhasnuti stavove diody aby to neoslnovalo v noci. Kamera neni urcena k odmontovavani, je proate na pevno, coz mozna taky nebyl idealni napad, ale stale verim, ze jeji umisteni bude ok. Jeste mam v planu ji zmatnit aby se neleskla a byla co nejmene viditelna. Az ji napevno namontuju dam vedet a nafotim. Mel jsem pujceny MiVue a Garmina, a dosel jsem k zaveru, ze jsou strasne velky, napadny a maj lcd displej kterej mi tam prijde uplne zbytecnej. Trochu jeste zapasim se SW od ddpai pro android, ne i to zrovna idealne vyreseny ale snad to pujde. Co musim taky vycist je dalkovej ovladac... na zmacknuti vyfoti fotku ale chci ho donutit aby ulozil posledni zaznam. No uvidime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze to bylo sahnuti vedle. Kamera to neni uplne spatna, spis mam problem s umistenim. Nanasel jsem vhodne misto. Mam v aute bohuzel svetlej tapecirung, takze je to dost videt. Zaroven je hodne sirokouhla takze pokud neni uplne ve stredu zabira v dolni casti cast A sloupku a jejich svetlej odlesk. Jako uplne nejlepsi misto mi nakonec prijde presne uprostred hned pod zrcatkem nebo bokem nejake reseni jako na fotce jen bez tech chromovanejch saskaren. Pripadne se pustim do prestavby jako na druhe fotce.

A kdyz to nepujde nakonec stejne skoncim na nejakem vice profi reseni :(7a949c48262225c478e1f6792ef9f734.jpg67a3b6cae5efd581921968685894e7e4.jpga9a99f33b573a942f51d48e33e173644.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viofo A119 mam umístěnou na straně řidiče co nejblíže vlastního úhlu pohledu, což mi přijde jako nejsmysluplnější pokud kamera zabírá místo výhledu.
U zrcátka je to těsné kvůli GPS modulu (bez něj by to bylo bez problémů), ale auto používám jen já, takže pozice zrcátka se nebude měnit.

Zatím v testovacím provozu na zásuvku, pokud bude vše ok , přesune se k manželce do auta a sem přijde BlackVue 750-2CH.da06c4a8c69f784a88d57f6e85493c4a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Umistnění jsem ladil, aby bylo nad zrcátkem v "zatmavené" části a je jen lehce vpředu před zrcátkem.

Stínění ze shora na senzor je minimální, na funkci to vliv vůbec nemá. Co jsem našel, je to přední senzor stmívání zrcátka.

Je to i nejvyšší umistnění, aby v záznamu nebyly vidět tečky zatmavení, stačí jedna řada teček výše a už jsou vidět nahoře v krajích záznamu.

Je to opravdu na těsno. Když má někdo jinak nastavené zrcátko, dovedu si představit , že to nemusí úplně pasovat.


Bez GPS senzoru, což je ta vyšší základna, by to u Viofo A119 bylo samozřejmě jednodušší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Máte niekto skúsenosti aj s kamerami DOD? Zatiaľ rozmýšlam medzi BlackVue DR650-2CH a DOD RC500S. 

 

@Shaarky Otázka ešte k BlackVue PowerMagic - koľko asi vydrží kamera v parkovacom režime, kým ju PowerMagic odpojí? Vydrží aspoň niekoľko dní občas nahrávať ľudí, ktorí sa obšmietajú okolo auta? Ten parkovací režim reaguje aj na pohyb ľudí alebo iba na pohyb auta? Chcel by som zabezpečiť, aby mi kamera nahrávala napr. keď mi niekto oškre auto.

Editováno: , autor: gabbi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@gabbi, záleží na nastavení jak Powermagicu, tak stavu baterie (četnosti jízd), tak nastavení BlackVUE. Vše je konfigurovatelné, ale minimální napětí na Powermagicu je myslím 12V, což teď v zimě nevystačí na dlouho. Takže těžko říct.

Jinak parkovací režim reaguje na pohyb lidí i na otřesy, opět vše je konfigurovatelné. Když nastavíš velkou citlivost, vezme si to více baterky.

Já např. jezdím kratší trasy (denně 30 km), jaro/léto to nahrává nonstop + mám ještě Chytré auto, takže to má odběr ještě další...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A aspoň rádovo je to hodinách / desiatkách hodín / dňoch? Ide o to, že jedným z hlavných dôvodov kúpy čiernej skrinky je aj ochrana počas parkovania keď stojím v meste - keď sa niekto rozhodne mi poškriabať auto / nacúva do mňa / násilým mi zdvihne stierače a podobne, aby som to mal natočené. Potrebujem, aby to v tom parkovacom režime vydržalo bežať celý deň (12+ hodín), ideálne aj pár dní v prípade dlhého státia. Ja jazdím dlhšie trasy (napr. 80km), takže s nabitím akumulátoru auta problém nebude. Akurát že často používam nezávislé kúrenie.

 

Ešte otázka - vedel by si odfotiť, ako to vyzerá namontované a ako sa ti podarilo zakryť káble? Prípadne kde a ako máš namontovaný ten PowerMagic?

 

Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezávislé topení je zabiják baterie, říká se, že bys měl jet min. 2x tak dlouho, jak Ti jede nezávislé topení, aby se baterka dobila.

Instalaci (kvůli zadní kameře) jsem řešil v Autoscream Brno, kluci s tím mají už nějakou zkušenost.

Připrav se na zhoršení příjmu FM signálu (zřejmě způsobenou zadní kamerou, nevím jestli to již mají vyřešeno), není až tak fatální, ale je to poznat.

PowerMagic mám za levým bočním panelem palubovky, na suchý ZIP, s možností přepínání napětí.

Pokud budeš mít dostatečně nabitou baterii, řádově na hodiny se dostaneš zcela jistě - jak říkám, je to závislé na dalších parametrech (můžeš to přepálit s citlivostí, jsi na velice rušné ulici, takže nahrávání pak jede nonstop atd.) nebo máš nastaven PowerMagic na 12,5V, pak Ti to vypne dříve atd.

Jak jsem psal, jaro/léto kamera běží nonstop, s tím, že ráno jedu trasu 15km a odpoledne stejně - kamera ale běží nonstop večer, v práci  - tzn. 23.5 hod

 

Starší foto přiloženo - takto je zcela ideálně, z pohledu řidiče tu kameru vůbec nevidím.

 

 

2018-03-06 20_54_58-Picasa 3.png

2018-03-06 20_53_35-Picasa 3.png

2018-03-06 20_53_53-Picasa 3.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc za fotky aj info! Inštaláciu máš poriešenú pekne, takto nejak si to aj ja predstavujem. Nezávislé kúrenie mi situáciu asi veľmi nezhorší, lebo ráno ho nezapínam (parkujem v garáži), potom chodím 80-90km, potom stojím 8-12h kedy potrebujem aby kamera bežala a točila čo sa deje okolo auta (baterka je ale po dlhej jazde dobitá) a väčšinou až potom pred odchodom zapínam kúrenie a znova idem 80-90km. Takže snáď to bude v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sharkyho reseni se mi uplne nelibi kvuli viditelnosti z venku, ale u tohoto typu kamery neni moc na vyber kam jinam. Cim dal tim vic se klonim k vhodnosti JAKova reseni, kde je velka cast tela kamery stitena tou cernou clonou na skle. A jeste se zeptam, tahnete kabel podel okna nebo mate napojeno nahore do konzole u zrcatka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...