Přejít na obsah

AMUNDSEN - aktualizacia map


Doporučené příspěvky

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat na možnost aktualizace map pro navigaci amundsen, mapy mám od TomTomu, viz. přiložené obrázky. Nevím zdali půjde nějakým způsobem provést aktualizaci těchto map na nové, či bude nutné koupit novou kartu s již aktuálními mapamy.

Děkuji za pomoc.

Josef

Navigace_TomTom_SD.jpg

Navigace_TomTom_smal.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

já si koupil 64GB SD kartu přes Aukro od člověka z Havířova a rovnou mi i změnil CID a mám na tom mapy ECE A1 2019/2020 - only for 32GB SD a od včera to testují v autě. Od prodejce mám SD 16GB Previous version ECE1 2018/2019 a auto mám cca 1 měsíc. 
Nechápu že aktualizaci doporučují na 32GB kartu, ale v autě jsem dostal jen 16GB.

Odesláno z mého Pixel XL pomocí Tapatalk

Editováno: , autor: DaroshCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 6. 2019 na 19:48, Aleš_BX napsal:

 

jen je potřeba mít originální SD kartu ŠKODA nebo VW - i prázdnou.... a na ní nahrát stažené mapy... nebo je i možnost neorig. SD kartu příslušně upravit, aby se tvářila jako orig., ale to už je vyšší dívčí....

 

Take by me zajimalo, jak ji "prislusne upravit". Ta, co jsem dostal k autu je jen 16GB. Rad bych pouzival min 32GB a navic bych chtel mit udelanou zalohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BirK:
To sice ano, ale až přijde další update a bude větší než je kapacita karty jsi namydlený.

Pytlák:
Jde to jen u některých karet a musíš k tomu mít linux a nejsem si jistý jestli i speciální čtečku karet.

Pokud ti nebude líto 1000 Kč, tak jdi na aukro a zadej sd změna CID a kup si tam kartu na které jde změnit CID a nech si i rovnou změnit CID.  Já to tak taky udělal a už mám dvě karty jednu originál 16GB a jednu neoriginál 64GB která mi funguje v navigaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co sem ty návody četl a co mam zkušenosti s Linuxem tak je to práce na dlouhé zimní večery. Muj vrchol byl změna velikosti partition na SD kartě a strávil sem na tom 2 dny šlapáním slepých cest a použil všechny 3 domácí stroje. PC s Linuxem té správné distribuce, kartu správného výrobce ideálně správné šarže ... za to je litr zadarmo.

Jen nemam aukro tak to budu muset pořešit jinak. Tak pán naštěstí umí i sbazar ...

Editováno: , autor: gabuliatko
upraveno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na aukru ti vyjede u maníka, co nabízí SD karty pro embasonavigace i e-mail a telefon, takže se s ním můžeš domluvit i mimo aukro. O weekendu se na aktualizaci chystám, tak první pozitivní zjištění je, že se soubor pro 32 GB karty vejde i na dodávanou 16 GB (to je taky embasoúchylárna, u auta za 700t není dodána karta, na kterou by bylo možné aktualizovat podle doporučení). Ne že by člověk potřeboval celou evropu, ale to rozkouskování pro mě znamená, že ať zvolím, co zvolím, nebude stačit a stejně bych musel mít dvě karty a jak sysel je po cestě měnit. Pokud se aktualizace zadaří a vzteky nehodím embéčko ze skály, aukro a origoneorigo SD bude můj další cíl ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, v tuto chvili radeji utratim 1000,- Kc za neco jineho, co bude treba auticku sluset. ?

Nechce se mi platit za neco, co jsem si koupil. Je uchylarna, ze SA pouziva 16GB karty v dobe, kdy se za srovnatelnou cenu za poridit karta i s 10x vetsi kapacitou. Zatim budu hledat cestu, jak si kartu ubastlit sam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že výrobce napíše že je to pro 32 GB kartu je jedna věc. Ty mapy celé Evropy mají stále do 13 GB takže rezerva tam je. Víte kolik by muselo přibýt mapových podkladů aby to bylo přes 16 GB? Mapy některých států mají třeba max 150 MB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a mám zaktualizováno ... dvě hodiny času. Měl jsem z toho obavu, ale šlo to jako po másle. Stará data něco přes 12 GB jsem zazálohoval, nová data jsou asi 13,5 GB, takže rezerva tam ještě je. Provedl jsem formát karty (původně byla FAT32, dal jsem exFAT), stáhl data z embasoserveru a ty pak rozbalil pomocí 7-zip na kartu. Po vložení karty zdá se navigace funkční, alespoň při pokusném nastavení tras do uložených on-line cílů. O weekendu ještě projedu, co to bude dělat při cestě, ale problém už neočekávám. Takže embéčko ze skály nepoletí ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud má tedy aktualizace kompletních map navíc kolem 1GB, oproti předchozí, tak příští už bude s odřenýma ušima, bo 16GB karta má cca 14,4GB využitelného prostoru. Tedy stejně bude chtě nechtě následovat 32GB karta z aukra, nebo přechod na menší výřezy mapových podkladů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím co by se muselo změnit, aby to tak narostlo,podklady moc nenarůstají,aktualizoval jsem už 3x a nikdy to nemělo o moc MB víc. Nevěřím,že každá aktualizace je xGB navíc.Když už jsme u toho ona ta navigace od ŠA resp. VW zas tak dokonalá není. Používám i jiné (waze,google,sygic) a jsou lepší.

Editováno: , autor: l79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravim vsetkych,

 

k teme aktualizacie máp na 16GB vs. 32GB SD kartu som sa na nete docital (https://fdrive.cz/clanky/modelovy-rok-2020-prinese-hned-nekolik-zmen-napric-modelovou-paletou-skody-auto-3794) , ze od MR2020 mali byt uz pre Amundsen dodavane len 32GB karty, ale v aute co som si prevzal minuly tyzden som mal 16GB. 

Tak som pisal predajcovi a ten zas dalej na Skoda Auto SK.

No z odpovede som skoro odpadol... ten uradnicek tam pise ze si nemam stahovat celu EU, vraj na co by mi to bolo?? Neuveritelna drzost!

 

Tak skusim niekde zohnat kontakt na Skoda Auto priamo v MB a spytat sa tam, preco z nas niekto robi blbcov a hlavne kto.

 

Editováno: , autor: medoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám mod.rok 2020 a mám tam 32GB kartu. Spíš mám problém ,kterou mapu stáhnout. na výběr to dává 4,ale kterou to nevím. Ta pro  ECE A1 2020 - only for 32GB SD a má 13GB,ale zase tam nejsou všechny státy evropy. A ta Previous version ECE1 2018/2019  má jen 12GB,ale jsou tam vypsané všechny státy. Tak kterou? Jsom steho volaako zmetěný.

20191107_192133.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsetkych,
 
k teme aktualizacie máp na 16GB vs. 32GB SD kartu som sa na nete docital (https://fdrive.cz/clanky/modelovy-rok-2020-prinese-hned-nekolik-zmen-napric-modelovou-paletou-skody-auto-3794) , ze od MR2020 mali byt uz pre Amundsen dodavane len 32GB karty, ale v aute co som si prevzal minuly tyzden som mal 16GB. 
Tak som pisal predajcovi a ten zas dalej na Skoda Auto SK.
No z odpovede som skoro odpadol... ten uradnicek tam pise ze si nemam stahovat celu EU, vraj na co by mi to bolo?? Neuveritelna drzost!
 
Tak skusim niekde zohnat kontakt na Skoda Auto priamo v MB a spytat sa tam, preco z nas niekto robi blbcov a hlavne kto.
 
Já si nechal na SD kartě změnit SID a mám 64GB kartu která se tváří jako originál od škody. Ale máš pravdu. Já taky nechápu proč nám dávají 16GB a to mám dražší variantu Style.

Odesláno z mého Pixel 2 XL pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusil som si stiahnut z portalu 3 druhy najnovsich map. Rozbalil som ich a skopiroval na orginal SD kartu a testoval. Amundsen ukaze mapu, ale vacsina adries, ktore zadam, nie je mozne najst. Dokonca aj moja predvolena domovska adresa, ktora predtym fungovala, je teraz nenajditelna. Nerozumiem tomu. Davam spat povodnu mapu a asi az do predaja auta budem behat so starou mapou. Aj tak na cela navigacia nanic: zakazdym ma posiela v okoli Ruzomberka na neexistujucu dialnicu, ktora este asi 3 roky ani nebude nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

ja mam trosku zmatok v nazvoslovi. Karoq, vyrobeny v juni, s Amundsenom, ma mapy ECE AS 2020, co su teda minulorocne mapy koncorocne. Ale ked teraz pozeram cerstve mapy z minuleho tyzdna, tak ani jedna sa nevola AS, pre 32gb verzie sa vola A1. Nemam to teraz moznost vyskusat, lebo auto je mimo par dni, predpokladam, ze ta verzia s celou Europou bude fungovat, len ma tam naozaj matie to AS vs A1. Vie mi niekto vysvetlit tu schemu, podla ktorej pomenuvavaju mapy? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...