Přejít na obsah

sedačky


Armyk

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Já chtěl mít vzadu airbagy a MR19 to umožňuje pouze s Varioflex sedadly. V MR18 to ještě šlo s klasickou lavicí.

 

Roleta mi přišla jako hezčí řešení, plato zase asi bezpečnější - očekával bych, že víc udrží. Vzadu jezdí dítě a žena, takže mi velikost sedadel nevadí. Naopak mi vadí, že když do auta někdo vleze tak si sedadla odnese bez nejmenších obtíží. Zajímavá mi přišla možnost zvětšit objem kufru na 588, což se rodině s prckem vždy hodí. Auto si vyzvednu až teď v týdnu, tak nemůžu zatím posoudit, ale obávám se že s protisměrnou dětskou sedačkou stejně nebude dost místa na posunutí sedadel vpřed.

 

U mě to rozhodly airbagy - jinak bych volil klasickou lavici.

 

Edit: ..pardon za návrat k předchozímu tématu, měl jsem za to, že jsem na poslední stránce..

Editováno: , autor: phen0men
Návrat k předchozímu tématu bez citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď si mě trochu znejistěl. Pokud v MR18 nebyly zadní airbagy možné vůbec, tak máš pravdu. Pokud možné byly, tak i s klasickou lavicí.

 

Vím, že mě v září hodně překvapila nutnost volby Varioflex sedadel. Ale mohlo to být i tím, že do té doby nebyly možné vůbec. Začátkem roku jsem dělal předběžnou konfiguraci více značek aut a mohl jsem přehlédnout, že Karoq je nemá (u ostatních byly a díky tomu jsem si myslel, že tam jsou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já právě myslím, že v konfigurátoru pro Karoq přibyla jejich možnost až u MR 2019. Ať už samotných, anebo jako součást paketu Safety.

Já to mám stejné, chtěl jsem zadní boční airbagy a tím pádem byly Varioflex sedadla nutnost (auto jsem objednal v lednu 2018 a možnost těch airbagů tam nebyla, v průběhu tohoto roku se v konfigurátoru objevily a tak jsem udělal dodatečnou změnu v konfiguraci.

 

Varioflwx sedadla jsem nicméně objednal hned z počátku, přijdou mi jako dobrá volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak jsem reklamoval sedačku  řidiče, protože se mi začal rozjíždět šev ze zadu na opěradle zad. 

Odpověď z ŠA - tato závada vznikla vlivem poškození a není důvod k reklamaci.

Nevím jak bych asi poškodil šev, který evidentně povoluje v látce?

Můj prodejce ještě zkouší znovu urgovat, tak uvidíme!

Jsou to ŠMEJDI!!!!!!IMG_20190331_113108.thumb.jpg.df7d2b5765bcadac2779b0e6bfc93178.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporucuji k reklamaci prilozit vyjadreni firmy, ktera dela calouneni sedadel. Osobne jsem to resil u skutru a tim jsem prodejci zavrel pusu a reklamaci rozjizdejiciho se svu uznali.

Pripadne muzete pohrozit vyjadrenim soudniho znalce, vcetne narokovani poplatku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
V 15. 4. 2019 na 20:57, TTT1 napsal:

Ahojte, chcem info ohladom športových sedačiek. Boli tu doporučene. Ale chcem vediet či su moc pevne alebo sa da ist v pohode aj dlha trasa cca 1000km? Dakujem za odpoved, Rado.

Má někdo kombinaci suedia kůže a jak jste spokojeni? Nevím zda dát pouze látka kůže a nebo suedia kůže děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zikina my máme tuhle kombinaci v Karoqu a jsme s ní spokojeni. Auto jsem objednával v době, kdy Alcantara už nebyla k dispozici a náhrada nebyla. V průběhu čekání na auto se do nabídky zařadila Suedia a tak jsem ji, po předchozím krátkém shlédnutí a vyzkoušení ve FIII na salonu, přidal do výbavy.

 

Sezení je pohodlné, působí elegantně, řekl bych, že na omak a pohled je od Alcantary k nerozeznání (ale neměl jsem možnost porovnat je bezprostředně vedle sebe). Čas ukáže, jak je to s kvalitou tohoto nového materiálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, BirK napsal:

@Zikina my máme tuhle kombinaci v Karoqu a jsme s ní spokojeni. Auto jsem objednával v době, kdy Alcantara už nebyla k dispozici a náhrada nebyla. V průběhu čekání na auto se do nabídky zařadila Suedia a tak jsem ji, po předchozím krátkém shlédnutí a vyzkoušení ve FIII na salonu, přidal do výbavy.

 

Sezení je pohodlné, působí elegantně, řekl bych, že na omak a pohled je od Alcantary k nerozeznání (ale neměl jsem možnost porovnat je bezprostředně vedle sebe). Čas ukáže, jak je to s kvalitou tohoto nového materiálu.

Mohla bych poprosit o foto viděla jsem to jen v konfigurátoru a to není ono moc děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 4/15/2019 at 8:57 PM, TTT1 said:

Ahojte, chcem info ohladom športových sedačiek. Boli tu doporučene. Ale chcem vediet či su moc pevne alebo sa da ist v pohode aj dlha trasa cca 1000km? Dakujem za odpoved, Rado.


Mam v nich najeto 9tkm, a podle me jsou pohodlnejsi nez normalni, hlavne to ze tam neni to divne vybouleni kolem ramen je hrozne prijemne. 
Tvrdost si bezte zkusit do salonu, jsou o neco tvrdsi, ale neni to velky rozdil. 
Ja jsem spokojeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ve světlém béžovém-látka řekl, že je tam hodně vypáraných nití a celkově to šití nebylo košér, některé spoje vypadaly fakt hrozně. Bylo to již od výroby. Zkusím to nafotit. Teďka to již neřeším.......ale prodejce řekl hmm.......a čuměl.....asi by museli všechny sedačky vyměnit, neboť na každé bylo něco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Kúpil som Karoq 2.0 TDI 4x4 110 kW r. 2019 automat. Veľa som pred kúpou zvažoval. Moje osobné doporučenie znie: Varioflex nie. To nie sú sedadlá, ale sedadielka pre max. 12 ročné deti. Už som si to všimol na Yetim, keď som sa pokúšal na to sadnúť. Len som nechápavo hľadel, čo to je. Stredová opierka na Varioflexe, keď ju sklopíte, tak máte dieru do kufra, neviem si predstaviť, že to nikomu nevadí! Keď tam sedí vyšší človek, tak má vrch operadla v polke chrbta. Čítal som tu v príspevkoch, že 180 cm sa cítil vzadu v pohode, predpokladám, že sa tam posadil na 10 sekúnd, to vybratie v sedadle nie je pre dospelý zadok. Zadné plató je z priesvitnej tkaniny, nedá sa na to nič položiť. Keď pozeráte prezentácie o Karoqu na YouTube, tak sa tam každý predvádza, ako sa dá Varioflex vybrať, posúvať, sklápať a zaberá to polku videa. Len málokto však povie, či sa dá na tom aj sedieť. Nič tomu nepomôže ani koža, ktorá ma leda uštipne v horúcom lete do zadku. Zobral som lavicu, ktorá má od r. 2019 už otvor pre lyže logicky umiestnený v strede, ako to mala od začiatku ATECA. Ten, kto to kupuje pre deti, je to OK, predpokladám, že má toľko peňazí, že si za pár rokov aj tak kúpi nové auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, dovolím si s názorem na Varioflex nesouhlasit.

Tato sedadla mám a jsou super. Projel jsem s nimi celou dovolenou v Itálii (cca 5000 km). Jeli jsme 4 dospělí, žádné děti. Sezení je plně dostačující. Sedět se na tom dá a to včetně cestování na větší vzdálenosti.

A vyjímání sedadel? Od jara jsem to několikrát využil. Sklopit, cvaknout, sedadlo ven. Jednoduché, praktické. Zejména v případě, že je potřeba odvézt něco rozměrnějšího. 

Roletka místo plata se hodí i v případě, že vezu něco vyššího. Prostě ji nezatáhnu. Pokud má člověk plato, musí ho složitě sundávat, ….

(A že se na roletku nedá nic umístit? Při cestě na dovču byl "kufr" tak plný, že i na roletku se daly dát věci bez nějakého prověšení. :-) )

Díky těmto sedadlům se interiér výrazně variabilnější. A to jen za cenu nepatrné ztráty pohodlí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Varioflex je jeden z důvodů, proč jsem si opět koupil embéčko, měl jsem ho poprvé v bandasce (roomsteru), pak i v yeti wagenech a nedovedu si představit bez něho existovat. V karoqu jsou varioflex sedačky oproti předchozím jmenovaným trochu pohodlnější, ale za cenu sofistikovanějšího a ne až tak pohodlného ovládání (sklápění sedaček látkovým poutkem, místo poctivé plastové páčky, při sklopení prostřední sedačky je nutná demontáž opěrky hlavy …). Ale když člověk několikrát za rok potřebuje "dodávku" je to k nezaplacení. Nedovedu si představit skládat do kufru 600 kg dřevěných briket na sklopenou zadní lavici, ve finále jsem maximálně spokojen i se zadní roletkou, páč upřímně, kolikrát člověk potřebuje něco na zadním platu vozit a ta roletka je praktičtější na manipulaci při předělávce embéčka na dodávku, nebo přepravě rozměrnějších předmětů. Ale je samozřejmě logické, že někdo před praktičností dá přednost pohodlí na zadních sedačkách … což zase mě upřímně netrápí, bo sedím za volantem a plně obsazené embéčko je minimálně … pokud bych chtěl pravidelně vozit dospělce i na zadních sedačkách, asi bych se stejně poohlédl na nějakém prostornějším kokodáku … no a pokud bych hledal pohodlí a ne praktičnost … dost těžko bych si pořídil embéčko :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno má své výhody a nevýhody. Mám lavici, ještě bez otvoru a občas je to k vzteku, v době kdy Karoq nabíhal, ještě nešlo Varioflex objednat. Prostě jsem si zvykl. Na druhou stranu, nahoru na plato občas něco odkládám, takže mi na tohle přijde lepší jak roletka a když potřebuji vézt něco objemnějšího, tak ho strčím za sedadla (je tam na něj výřez), takže nezabírá místo v kufru a současně brání věcem přeletět zadní sedadla při nouzové situaci. Když se nad tím zamyslím, tak dnes ani nevím, co bych vybral. Ten příplatek 13 tis není zásadní, ale v praxi jsem zas sedadla vyndat nepotřeboval. Upřimně častěji jsem využil sklápění přední sedačky do roviny.

Editováno: , autor: Macik68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Varioflex? Supr věc lidi, Kteří něco převážejí a nevleze se do kufru. Druhá stránka je bezpečí.  Cokoli je v prostoru ne jinam než kufr je pro posádku v krizovém stavu nebezpečné. Takže jak už tady bylo psané, ať si koupí kdo chce co využije. Já jsem s Vario totálně spokojený. A roletka? Sopr řešení, které se mi líbí a je praktičtější než plato na které nic nemá přijít. Je to věc, která má sloužit na to, aby do kufru nebylo vidět přes okna. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna včera hned po mém příspěvku jsem odvážel maras do sběrného dvora a plně jsem využil sklopné sedačky. A myslím si nebo vím s jistotou, že to využiji na cestu na lyže, kde pojedeme ve třech dospělých a jen vytáhnu nebo sklopím sedadla a nemusím se starat, kde dát lyže a věci. Rakev na střechu je sice bezpečnější, ale zase finančně nezajímavé.  Jen se musím srovnat a jet s rozumem, aby nebylo "bum bác". Už jsem byl pár krát na nehodě, co věci se zadních sedaček lítaly autem. A nic pěkného to nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plne súhlasím, že variabilnosť varioflexu na prevoz nejakých vecí je pre mnohých zaujímavá a uprednostnia ju pred pohodlím. Páči sa mi napríklad jeho využitie pre cyklistov propagované v https://www.skoda-auto.sk/o-nas/pre-cyklistov, je to pekná idea, ale už len predstava, že pchám do interiéru kostru bicykla mi privodí husiu kožu, keď si predstavím rozdrapené sedačky v aute, na ktoré som držgrošil dvadsať rokov. Ja som občasné prevážanie vecí riešil ináč, výklopným ťažným zariadením a sklopným sedadlom spolujazdca. Stavebný materiál na chatu zásadne v interiéri neprevážam. Na to som si ponechal iné, staršie auto, hoci so starým je vždy oštara. Nový Karoq mi má slúžiť na výlety s rodinou. Áno, je pravda, že sme len traja, dve dospelé baby vzadu, ktoré tam spolu kvákajú a ja ako šofér, takže nemáme problém, kde umiestniť batožinu. Preto som vybral pohodlnejšiu lavicu, keďže na jeden výlet prejdeme aj 3000 km. Aby im tam vzadu bolo dobre, kúpil som im tam vykurovanie sedačiek (tak to si pochvaľujú) a aj bočné airbagy, aby ich to tam pri nejakej kolízii tak neotrepalo.

Editováno: , autor: ctiborB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si přerušit Varioflex (za mě taky lavice) a zepám se, nepřijde Vám normální sedačka řidiče úzká (Karok style MR 2020)?

Nepřijde mi že bych byl nějak obézní ale tlačí mne do pozadí boční vedení. A protože mám dlouhé nohy (celkem 201) tak je mám zalomené do stran a přes ten boční rantl se mi při dlouhé jízdě levá odkrvuje. Že tlačí pravé koleno s tím sem počítal.

 

Ad lyže vnutri, bacha u sousedů v A, vybíraj poplatek v Eurech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...