Přejít na obsah

Karoq kódování


ferda25

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

ahojte, mam noveho karoqa scout, vcelku fajn vybava.

chyba mi tam vsak (zatial?) jedna vec, oproti o2fl, ktoru som mal, a sice dotahovanie okien odstaveneho auta pocas dazda - tam to bolo nastavitelne v menu maxidotu a fungovalo to paradne.

akosi som myslel, ze to bude mat nove auto s dazdovym senzorom vo vybave a neriesil som, az mi vcera pocas popoludnajsej burky do neho seriozne naprsalo - okna sa proste nevytiahli.

je to mozne pls dokodovat? senzory (svetelny+dazdovy) auto ma.

vdaka za rady

m.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Do auta mi budou dodělávat Patriot. Technik, který to bude dělat se mě zeptal, jestli při té příležitosti budu chtít nějaké dokódování. 
Asistenty mám. Ale zvažuji pár drobností. 
Dovolte mi pár (možná laických) dotazů.
1. Vypnutí Start-stop. Tady bych se chtěl zeptat, zda se jedná o trvalé vypnutí, nebo "jen" takové, že si systém zapamatuje poslední nastavení. Tj., když S-S tlačítkem vypnu, je vypnutý do doby, než ho někdy v budoucnu (třeba za měsíc), zase tlačítkem zapnu.
2. Zadní světla s denními. Je to k něčemu? Bezpečnost? Při snížené viditelnosti se přece automaticky rozsvítí potkávací světla a pokud svítí Slunce, zadní světla nebudou ani vidět.
Jak pak funguje možnost zapnout/vypnout denní světla? Kde se to pak vypíná/zapíná?
3. Sklopení zrcátka po zařazení zpátečky. Při této volbě se zrcátka úplně sklopí jako při zamčení vozu nebo jen mírně naklopí, aby bylo lépe vidět "dolů"?
4. Odblokování obrazu za jízdy. K čemu je toto dobré?
5. Lze dokódovat, aby si systém pamatoval poslední nastavení jízdního režimu? Tj., aby se po každém startu nenastavoval režim "Normal".
6. K čemu je dobrá volba "dálka funkční i při nastartovaném motoru".

 

Pokud by došlo v budoucnu k přehrání softwaru (přeci jen se pořád řeší klokaní chování motorů a nový soft), nakódování se ztratí a bude ho potřeba udělat znovu?

(Mám Karoq 1,5 TSI, DSG, výbava Style, dig. přístrojový štít.)

Moc díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A v které části se tedy mohu slušně a zdvořile zeptat na věci týkající se kódování, když ne v tématu Karoq kódování?? 

Velice se omlouvám, že jsem běžný uživatel auta, který prostě potřebuje poradit, a který nemá čas pročítat tisíce příspěvků v různých tématech.

Za totality bylo také dobré se na nějaké věci raději neptat …..

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Vypnutí Start-stop. Tady bych se chtěl zeptat, zda se jedná o trvalé vypnutí, nebo "jen" takové, že si systém zapamatuje poslední nastavení. Tj., když S-S tlačítkem vypnu, je vypnutý do doby, než ho někdy v budoucnu (třeba za měsíc), zase tlačítkem zapnu.

 

Lze změnit jen trvale parametr, který znemožní vypnutí motoru, systém jako takový je na první pohled plně funkční a jen nedojde k vypnutí motoru. Tlačítko na první pohled bude i po zásahu vypínat a zapínat systém....


2. Zadní světla s denními. Je to k něčemu? Bezpečnost? Při snížené viditelnosti se přece automaticky rozsvítí potkávací světla a pokud svítí Slunce, zadní světla nebudou ani vidět.

 

Lepší viditelnost vozu - zejména pro Ty co jezdí s vypínačem v poloze 0 a nedochází k automatické aktivací hlavních světel..

 

Dlouho se vedly diskuze o legálnosti a nakonec to pro mě vyřešila firma Škoda-Auto a.s., které to aktivovala už z výroby na vozech edice 100 na nějakých 80% a tím pádem zadní světla nesvítí ani jako obrysová světla, jen prostě svítí


Jak pak funguje možnost zapnout/vypnout denní světla? Kde se to pak vypíná/zapíná?
3. Sklopení zrcátka po zařazení zpátečky. Při této volbě se zrcátka úplně sklopí jako při zamčení vozu nebo jen mírně naklopí, aby bylo lépe vidět "dolů"?

 

Jen se natočí sklo zrcátka u spolujezdce k obrubníku(směrem dolů), bohužel tato funkce lze aktivovat jen na vozech vyrobených do 06/2018.


4. Odblokování obrazu za jízdy. K čemu je toto dobré?

 

Lze využít jen u Columbusu nebo v případě využití Mirrorlinku i u Amundsenu umožňuje sledování filmů za jízdy(zdroj u Columbusu může být DVD, SD karta, zrcadlící telefon...u Amundsenu jen zrcadlící telefon)

 

5. Lze dokódovat, aby si systém pamatoval poslední nastavení jízdního režimu? Tj., aby se po každém startu nenastavoval režim "Normal".

 

To už je zde opakovaně řešené, lze přenastavit jednotku odpovědnou za jízdní módy, tak aby si pamatovala poslední zvolený mód před vypnutím zapalování a ten po následném zapnutí zapalování opět aktivovala...jen kódováním jednotky toho rozhodně nelze dosáhnout.


6. K čemu je dobrá volba "dálka funkční i při nastartovaném motoru".

 

U vozů s kessy lze tak ponechat běžící vozidlo, které bude topit nebo chladit na požadovanou teplotu a vrátit se tak do vozu, který nebude ani vymrzlý ani vyhřátý od sluníčka....

 

 

Všechny výše uvedené úpravy nesouvisí s motorovou jednotkou a tím pádem o žádnou z výše uvedených funkcí případným přehráním motorové jednotky nepřijdeš.

 

Naopak bych požádal co nejdřív servis o aktualizaci panelu přístrojů(virtuální panel) na software 1703, protože minimálně získáš rychlejší zobrazení mapy a odstranění chyb při překreslování módů.....už jsem několikrát dělal a z toho jednou jsem se sám bál, že si budu muset koupit nový panel přístrojů...týkalo se to Amundsenu se software 0475 a panelu přístrojů 565035790A s původním software 1691  a po přehrání se prostě panel přístrojů rozhodl, že se nepřepne z update módu do normálního módu a bylo vyřešeno až odpojením baterie...nemluvě o nutnosti po celou dobu update držet klíč u tlačítka kessy. Jak všem říkám, každé přehrávání je riziko....

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám v Karoqu čtení dopravních značek. Lze nějak udělat (dokódovat), aby ta kamera, co čte značky fungovala jako palubní kamera a ukládala video z jízdy například na SD kartu? Asi blbej dotaz, ale nechce se mi kupovat samostatnou kameru na čelní sklo, když by to možná zvládla ta co tam je.  Díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...