Přejít na obsah

Karoq kódování


ferda25

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Wjencik napsal:

Tak ja mozem len ticho zavidiet. Aj ked som sa snazil nato prediktivne acc pytat miestnych koderov boja sa aj kvoli zaruke. Cize snad to bude v buducnosti jednoduchsie mozno nejaky navod cez vcds alebo oficialne cez skodu. 

Neboja,proste to iba nevedia a hadzu to ze kvoli zaruke.....a viditelne aj ty....ale hold...kto sa boji,nesmi do lesa:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Martin Rušaj napsal:

No a vidíš v tom novém ACC přínos? Nebo je to na obtíž. Někdo to docela haní.

Predikcia je vypinatelna cez infoteinment,takze stale zostava moznost vyuzivat klasika ACC.Ak by sa nemusel u Superba menit hardware´,idem do toho hned.Tak trochu Vam ja prave tu jednoduchost/iba kodovanie v Karoqu/zavidim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Karoqa, datum výroby září 2019, včetně adaptivního ACC, a rád bych se zeptal, zda je možné dokódovat to, aby pokud auto zastaví na ACC, tak aby se samo zase rozjelo? Pokud teď jedu v koloně na ACC, tak po zastavení mi to napíše, "ACC je připravený k rozjezdu", ale abych se pak rozjel, tak musím sešlápnout plyn.  Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám tedy Karoqa, ale Kodiaqa a téma o pACC sleduji. Kódování pACC trvá necelou 1 hodinu /mám nakódován cca před týdnem/ a pokud se nemýlím, nikdo jiný než ferda25 to neumí. Návod tedy asi těžko někdo poskytne. Doufám, že toto opět nebude odstraněno jako reklama jako v sekci Kodiaq. Je to jen moje zkušenost a nejsem reklamka.

Editováno: , autor: Carloschico
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto vyzera tak ze si budeme musiet ten navod vytvorit nejak spolocne. Na nete som cital ze continental radar ktory mame v karoqu uz Roku 2015 testoval moznost prisposobenia tempomatu podla tzv "electronic horizon" cize tempomat prisposobi rychlost podla znaciek a horizontu do zataciek. Ti co si sami nastavovali citanie znaciek tak je tam moznost fusion a tam som videl ten electronic horizont aby to nejak suviselo s pACC? Dalsi postreh je ze arteon ma tuto funkciu uz dlhsie a zda sa mi ze aj niektore passaty. Podobne jednotky. Ja by som siel tymto smerom pozriet nejake autoscany ak ma niekto moznost. Inac mi pride cudne ze toto je tema o kodovani a jediny clovek v ceskoslovensku co nato asi prisiel sam si robi s toho biznis lebo inak si to neviem vysvetlit preco nikto nevie ako to nakodovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rámci VW a závodu Škoda:

 

předface Arteon, face Passat B8, face Superb3, face Octavia3, face Golf7 = typ ACC firmy BOSCH s podporou pACC

 

face Arteon, Tiguan(včetně Allspace), T-ROC, T-Cross, Kodiaq, Karoq, Scala, Kamiq  = typ ACC  firmy Continental s podporou pACC

 

Každý výrobce má vlastní jednotku a vlastní software a vlastní kódování, každá verze softwaru vlastní datovou sadu, atd...z toho plyne, že řešení pro firmu Bosch není řešením pro druhý typ jednotky od jiného výrobce.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak podla mna bolo vysvetlene len ze karok pouziva continental ACC modul na karoqu. Co uz vieme. Ale ako to nakodovat ked uz ten modul co podporuje predikciu mame to je otazka za milion. Ked je to hodinova robota tak snad by si kazdy tu hodinu doma nasiel sa s tym pohrat. Jedine zeby to ferdo vymyslel a implementoval sam na vlastnu pest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte chcel by som vediet vas nazor ohladne pACC funkcie. Nakolko to nieje take jednoduche nakodovat beznym clovekom ako zistujem a na internete toho vela nieje. Zaujimalo by ma co si myslite o tom ak sa to riesilo v autorizovanom servise? Kedze je to pravdepodobne spojene so SWAP funkciou ak by som siel do skodovky pozerali by na mna akoby to bolo nieco nezakonne alebo by to vedli odkomunikovat pripadne zabezpecit.? Zaujimalo by ma ci s tym nema niekto skusenost v skode pripadne co si o tom myslite.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Wjencik napsal:

Ahojte chcel by som vediet vas nazor ohladne pACC funkcie. Nakolko to nieje take jednoduche nakodovat beznym clovekom ako zistujem a na internete toho vela nieje. Zaujimalo by ma co si myslite o tom ak sa to riesilo v autorizovanom servise? Kedze je to pravdepodobne spojene so SWAP funkciou ak by som siel do skodovky pozerali by na mna akoby to bolo nieco nezakonne alebo by to vedli odkomunikovat pripadne zabezpecit.? Zaujimalo by ma ci s tym nema niekto skusenost v skode pripadne co si o tom myslite.?

Ty si tvojimi otazkami pravdepodobne stojis uplne,ale uplne na kabli....

Ziadny ofićialny servis ti taketo rozsirenie nema sancu ponuknut,nesmie ho ponuknut,nebudete sa vobec s tebou o tom bavit,resp nebude vediet,o com to vobec rozpravas.

Zmier sa uz konecne s tym,ze doma na kolene to nespravis,takze bud si to objednas za priplatok pri konfigu auta,alebo budes odvazny a zajdes nejake km za ozaj niekym,kto tomu rozumie a za prijatelnejsi poplatok ako pri konfikgu auta ti to dokoduje,upravi,doladi.

Mimochodom...mas tu uz temu speci pre pACC,tak sa pytaj,debatuj a pokracuj o tom tam...

 

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Pomalu si konfiguruji Karoqa na příští rok, a již nejde dát samostatné čtení značek - aby později šlo dokódovat např. lane asistent ... a další věci, pro které je třeba velká kamera. Přemýšlím, jestli není ještě nějaký levnější prvek výbavy, který by šlo zvolit, aby byla za sklem velká kamera a možnost dokódování ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...