Přejít na obsah

Karoq kódování


ferda25

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Má někdo zkušenost s OBDeleven a zapnutí si některých funkcí jen přes mobilní aplikaci?

 

Mimochodem, k otázce autorizovaných servisů a zapnutí některých funkcí, které opravdu stačí diagnostikou přepnout do polohy ON (např. protočení ručiček, Lane assist apod.) - proč to vlastně koncern ještě nenabízí, klidně za příplatek? Vždyť by o to zájem byl. Samozřejmě se bavím o vozech, co už mají odpovídající HW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zkušenost s aplikací Carista a Car Scanner.

Caristu nemůžu úplně doporučit, ač tady na fóru je oblíbený. Chybí mi u něj třeba historie kódování, díky které by ses mohl vrátit k výchozímu nastavení. A některé věci, které se v Caristovi tvářily jako zapnuté, ve skutečnosti nebyly nakódovány kompletně.

Car Scanner bych řekl, že je, co se kódování týče, dost podobný OBDeleven. Nabízí "appky", které kódování udělají za tebe (je jich fakt hodně a stále doplňují nové), ale taky možnost kódovat sám. Výhodou oproti OBDeleven je možnost použít jakýkoliv vhodný adaptér, já mám od Caristy za zhruba 500 korun.

Mám takhle aktivované dodatečně automatické dálkové, ale i třeba ten lane assist (včetně adaptivní funkce, ale zase bez emergency assist). Zrovna u lane assist jsem se utvrdil v tom, že jsem udělal dobře jít do skladovky bez něho 😃.

Netuším, proč některé věci nejdou oficiální cestou dokoupit, ale mám pocit, že s příchodem nové Octavie se hodně mluvilo o možnosti dokoupit si některé prvky výbavy přímo přes infotainment. Takže je to možná jen otázka času.

Editováno: , autor: Patrik Baroch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Tak jsem se dnes dozvěděl, že Karoq má jiný systém sledování tlaku v pneu, a to pomocí ABS. Máte s tím někdo zkušenosti? S tím kódováním chybových hlášení by asi mohl být na STK problém, když se tady zatím na tento můj dotaz nikdo neozval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, STOCKER napsal:

Tak jsem se dnes dozvěděl, že Karoq má jiný systém sledování tlaku v pneu, a to pomocí ABS. Máte s tím někdo zkušenosti? S tím kódováním chybových hlášení by asi mohl být na STK problém, když se tady zatím na tento můj dotaz nikdo neozval...

Obecně modely ŠA mají v základu sledování tlaku přes senzory ABS/ESP, které funguje nezávisle na tom, jaké kola nazuješ, jen je třeba to cca jednou za půl roku zresetovat (teoreticky systém nebude hlásit chybu ani kdybys sundal kola z auta uplně), možná to půjde, ale nevidím důvod proč dealtivovat. Potom u větších modelů je za příplatek přímý systém který vyžaduje speciální ventilky v kolech...

Jinak TPMS by mělo být v 17-Instruments, Coding 07, long coding, Byte 4, bit 0 potom ještě v instalačním listu, 19-CAN-Getway, Adaptace 10, Installation list; specified installations-Tire Presure Monitoring a potom ještě 19-CAN-Getway, Installation List 01 pozice 65 - Tire Presure
Aspoň takto by to mělo být na MQB Golf/OIII, co jestlitlivé možnosti dělají a zda vedou k deaktivaci, nevím, to budeš muset vyzkoušet (bez záruky, doporučuji si udělat zálohu).

EDIT: Můžeš zkusit podle tohoto:

 

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč rušit sledování tlaku v pneu když je to lepší řešení než pomocí čidel ve ventilcích a nestojí to nic navíc. Mě třeba minulý týden nahlásilo nižší tlak v jedné z pneumatik, no a byl tam vražený vrut. Mě to přijde jako dobrá pomoc než každý týden kontrolovat tlak v pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Ahojte,

trosku prispejem do diskusie, snad mi pomoze niekto objasnit, ako to funguje, celkom ma to zaujima.

 

Nakodoval som si citanie znaciek, ale vsimol som si, ze to mozno nie je tak uplne "citanie znaciek vylucne z kamery", pretoze niekedy mi ukaze na displeji stare obmedzenie (ktore na mieste uz nie je). A naopak, obcas si vsimnem, ze na navigacii ukaze 90, ale citanie znaciek zobrazi spravne 50 (ked tam aj realne je). Ten system mi pride, ako keby bral udaje v kombinacii z navigacie (obce, zakazy predbiehania - plne ciary, ...), z RDS-TMC aj z prednej kamery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
On 6/25/2021 at 10:38 AM, sk.mike said:

Ahojte,

trosku prispejem do diskusie, snad mi pomoze niekto objasnit, ako to funguje, celkom ma to zaujima.

 

Nakodoval som si citanie znaciek, ale vsimol som si, ze to mozno nie je tak uplne "citanie znaciek vylucne z kamery", pretoze niekedy mi ukaze na displeji stare obmedzenie (ktore na mieste uz nie je). A naopak, obcas si vsimnem, ze na navigacii ukaze 90, ale citanie znaciek zobrazi spravne 50 (ked tam aj realne je). Ten system mi pride, ako keby bral udaje v kombinacii z navigacie (obce, zakazy predbiehania - plne ciary, ...), z RDS-TMC aj z prednej kamery.

Presne tak, berie udaje aj z mapy aj z kamery. Da sa to nastavit v adaptacii modulu A5. (traffic sign fusion berie aj z mapy aj z kamery, kym recognition len z kamery).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podarilo sa niekomu nakodovat citanie dopravnych znaciek na Karoq MY21 s kamerou 2Q0? Co som cital tak na starsie MY s kamerou 3Q0 to ide bez problemov, ale na 2Q0 je vraj potrebny Odis (ak sa nemylim). Aktivoval som pACC pomocou navodov na Arteon/Tiguan, no samozrejme sa lisili v module A5. pACC ale nefunguje, pravdepodobne preto lebo nefunguje citanie znaciek.

Editováno: , autor: mich41v4294
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...