Guf

favorit
Škoda Favorit - renovace?

5 příspěvků k tomuto tématu

Zdarec všichni, 

máme doma Favorita s STK (r.v. 1993), prvním a jediným vlastníkem je táta, pak s ním dlouho jezdil děda, než umřel. Auto je pojízdné, ale stáří se na něm již podepisuje - rez na obvyklých místech, vybledlá barva. Motor sem tam zlobí, ale celkově nemá moc najeto, myslím něco kolem 70 tis. 

Přemýšlím nad tím, jestli by mělo cenu Fávo renovovat? Má pro mě citovou hodnotu a nerad bychom se ho zbavovali. S renovací aut nemám žádné zkušenosti, dal jsem do kupy jen starší ČZtu, ale to je jiná písnička. Díval jsem se na náhradní díly a třeba plechařina mi přijde docela za rozumné peníze. Má smysl ty plechy kupovat, nebo je lepší to vyvařit? Jak byste postupovali a na kolik to tak může +- vyjít? Díky moc. 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Za žádnou cenu, opakuji za žádnou cenu se ho nezbavuj. Já mám úplně to samé akorát škodlivku 120, a je to rodinné stříbro. Rozhodně to cenu má. Už jen to, že ho máte od nova je velmi cenné především pro tebe. Šel bych do částečné nebo kompletní renovace. Ikdyž se řekne blbej favorit, tak cena za kvalitní renovaci není malá. Kolísá v závislosti na tom, co jsi schopný udělat sám a co ne. Já bych volil mix vyvařování a nových plechů. Zkoušel bych hledat plechařinu originální škodováckou (sbazar, bazoš, staré půdy, vyklízení garáží).

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nezpochybňuji hodnotu,  ve smyslu "rodinné auto" - pokud máš k němu velmi blízký vztah, tak šup do toho. Pokud by jsi to chtěl jen jako veterána, tak vzhledem k tomu, že už hnije, to nebude vůbec jednoduché. Stále se dají za pár šupů sehnat korozí netknuté kousky.

U té plechařiny se snaž kupovat originál díly. Levné polské či turecké blatníky jsou z nekvalitního plechu a mají minimální životnost.

Hoď sem nějaké fotky, ať máme nad čím slintat :-)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Fotky bohužel nemám, Fávo teď pořád jezdí u jednoho člena rodiny... Ale jak bude čas, tak zkusím něco nafotit. 

Jinak jak poznám kvalitní originální českou plechařinu od turka nebo poláka? Jsem v tom fakt jelito... 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Seriózni predajcovia uvádzajú zväčša pôvod dielu, aj keď väčšinou sa už dá zohnať len druhovýroba.
Mimochodom, pokiaľ by si mal záujem, dva úplne nové originálne predné blatníky (a aj plno iných dielov na Favorit zo zrušenej škodováckej predajne) by som mal na predaj, nakoľko musím vypratať do nového roka garáž. Prípadne Ti do správy rád poradím kde čo zakúpiť, sám som postihnutý diagnózou Favorit :)

Upraveno uživatelem Tomino Men.
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobné příspěvky

• Od ttom76
      Prodám Škoda Favorit Silverline GTX, r.v. 1993, STK 04/2019.

Najeto pouze 44 tis. km, garážovaný. Dva majitelé (bratři v důchodovém věku). Tažné zařízení, střešní okno.

Bez koroze, top stav, vše originál.

Cena dohodou, nabídněte.
    • Od MTX
      Tak tu dam navod jak som prerobil termostat Favorit na Feliciu, bez svarovani, vrtany atd. Potrebujeme:

4A0819497 x1ks - T kus pro snimač teploty

N  90316802 x1ks - O kroužek

115052010 x 1ks - Skrin termostatu

113052060 x 1ks - Viko skrine termostatu

114095090 x 1ks - Termostat 88°C - Wahler 3032.88D

115095851 x 1ks - Tesneni vika skrine termostatu

005160723 x 1ks - Držak kabelu a lanka plynu

115095852 x 1ks - Tesneni skrine termostatu
      930590520 x 2ks - Sverka 20-32 mm
      005238565 x 3ks - Šroub M6x25mm
      N  90829401 x 1ks - Zatka M14x1,5 x1ks
      933881420 x1ks - Kroužek tesnici

Montaž je jednoducha. Dame termostat do skrine, priložime tesneni, viko a držak kabelu. Stiahneme tremi šrouby M6. Vypustime chladici kvapalinu a odmontujeme plastovu skrin termostatu. Priložime tesneni na hlavu a namontujeme hlinikovu skrin. Hadicu ktera vede do topeni odrizneme cca 6cm od začatku. Na hadicu namontujeme t-kus, vybereme snimač teploty zo stareho termostatu, dame novy o-kroužek, vložime snimač a pojistime plastovou pružinou zo stareho temostatu. Nalejeme chladiacu kvapalinu a zašrobujeme zatku s tesnenim M14x1,5 namiesto original snimača teploty.

• Od hardb
      dny se krátí a autu do 3 týdnů skončí technická tak ho zbývá jen zlehka rozebrat a dát mu poslední pápá ...

prodávám z něj:

chladič (je asi rok starý) cena 250 kč

indukční (zapalovací) cívky mám 2 kusy jedna je asi taky necelé 2 roky stará druhá pamatuje více ale obě dvě funkční cena kolem 400 kč

denní svícení (značkové Philips) asi 500 kč možno i z předním nárazníkem včetně mlhovek 700 kč

přístrová deska - felicia z dodělávaným digitálním tachometrem (ovládání jednotlivích funkcí přes přídavný tlačítkový vypínač, jinak přímo v přístrojové desce) cena komplet 500 kč - video: https://www.youtube.com/watch?v=d9cmq7Edrtw

čelní okno z felicie ( mám ho ve favoritu k vuli zpětnému zrcátku a je asi rok a pul staré takže jako nové 800 kč

možná i pal. nádrž z felicie 300 kč
      + 2x pal. čerpadla z felicie MPi

baterku asi roka pul starou sice noname ale drží 500 kč

LPG směšovač

LPG nádrž místo rezervy (platnost do roku 2020)

světla přední/ zadní cena dohodou 

vyhřívané sedačky z 2. octávie (funkční) 1500 kč

sání/ jednobod / RJ výfuk 4 -2 -1 

veškeré ceny nejsou konečné, je škoda jich vyhodit když někomu ještě budou

pokud by jste měli zájem o něco jiného než jsem zminoval klidně se zeptejte 

některé věci zaslat pujdou, některé by bylo si lepší převzít osobně 

zde jsou fotky: 

http://postimg.org/gallery/3g4uxyxyu/
    • Od hardb
      dny se krátí a autu do 3 týdnů skončí technická tak ho zbývá jen zlehka rozebrat a dát mu poslední pápá ...

prodávám z něj:

chladič (je asi rok starý) cena 250 kč

indukční (zapalovací) cívky mám 2 kusy jedna je asi taky necelé 2 roky stará druhá pamatuje více ale obě dvě funkční cena kolem 400 kč

denní svícení (značkové Philips) asi 500 kč možno i z předním nárazníkem včetně mlhovek 700 kč

přístrová deska - felicia z dodělávaným digitálním tachometrem (ovládání jednotlivích funkcí přes přídavný tlačítkový vypínač, jinak přímo v přístrojové desce) cena komplet 500 kč - video: https://www.youtube.com/watch?v=d9cmq7Edrtw

čelní okno z felicie ( mám ho ve favoritu k vuli zpětnému zrcátku a je asi rok a pul staré takže jako nové 800 kč

možná i pal. nádrž z felicie 300 kč
      + 2x pal. čerpadla z felicie MPi

baterku asi roka pul starou sice noname ale drží 500 kč

LPG směšovač

LPG nádrž místo rezervy (platnost do roku 2020)

světla přední/ zadní cena dohodou 

vyhřívané sedačky z 2. octávie (funkční) 1500 kč

sání/ jednobod / RJ výfuk 4 -2 -1 

veškeré ceny nejsou konečné, je škoda jich vyhodit když někomu ještě budou

pokud by jste měli zájem o něco jiného než jsem zminoval klidně se zeptejte 

některé věci zaslat pujdou, některé by bylo si lepší převzít osobně 

zde jsou fotky: 

http://postimg.org/gallery/3g4uxyxyu/
    • Od Matsoft
      Dovoluji si vsechny skodovkare srdecne pozvat na jiz 26.sraz skodovek v Doksech... 
      Blizsi info na facebooku na strance akce... informace se prubezne budou doplnovat.

https://www.facebook.com/events/134789906894949/