Přejít na obsah
 • Vytvořit účet
 • ×   Vvložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

    Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

  ×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

  ×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

  ×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

 • Podobný obsah

  • Od jeliman1
   Zdravím a přejí hezký den!
   Mám Škodu Octavii 1.9 TDI PD 74kW, rok 2006. Od té doby už lak ztratil na podobě hodně. Nějaké ty vlásečnicové škrábance, někde o něco hlubší, někde lak (hlavně přední kapota) na místech není. Nejspíš od kamínků.
   Rozhodl jsem se lak nějak oživit. Koupil jsem si produkt od SONAXU (odkaz na produkt na Alza.cz) a chtěl bych jej aplikovat na lak. Mám světle šedou metalízu.
    
   Bude stačit lak důkladně omýt před aplikací a očistit jej naředěným isopropylalkoholem s vodou a následně produkt aplikovat?
   Dosáhnu nějakého výsledku s aplikací ve formě nějakého zakrytí škrábanců?
   Měl bych použít ještě nějaké jiné produkty?
    
   Díky za všechny rady, nebráním se ničemu.
    
  • Od Mr.Pavka
   Ahoj.
    
   Jakým způsobem by se daly oživit starý ocelový ráfky? Prvotní příprava je jasná- důkladně odrbat rez a starou barvu až na kov.
    
   Ale co potom- jaký zvolit povrch vzhledem k životnosti, odolnosti proti naklepávacím vyvažovacím závažím a aby to vypadalo hezky i bez poklic.
    
   Kdo už si takhle nějak hrál. Kolik co stojí.
    
   Své zkušenosti mohou připojit i ladiči disků z lehkých slitin.
    
   Dík Pavel...

  • Od TDIfun
   Pripadna porucha filtru se jiz nemusi resit vymenou filtru, finisuje se s programem pro vyrazeni filtru ze systemu. Diky pomoci a spoluprace s programatory pro automobilku Audi v zahranici se podarilo vyresit algoritmus pro vyrazeni DPF na rizeni EDC16,EDC17 a Siemens PPD 1.X
   Snad bude pro nektere tohle reseni zajimave pri nakupu auta vybaveneho DPF a vetsim proctem najetych km. Nebo s problemy diky nefunkcnimu filtru.
   www.TDIFUN.cz
  • Od Bubu2427
   Zdravím,
   chtěl bych se zeptat na váš názor (resp. smysluplnost)...koupil jsem O II (rv. 2007, 1.9TDi 77kw, BLS s DPF, najeto 220 000km). Když jsem ji kupoval, tak jsme měnili motor, protože byl KO (připisujeme to na vrub právě DPF). Když jsme tak šupli nový, tak se po pár kilometrech rozsvítila kontrolka DPF, poté se přidala kontolka žhavení a nápis Motor do dílny. Kvůli tomu jsem ji odvezl do servisu, kde provedli regeneraci pomocí S-Vagu a vše bylo ok, jenže po dalších pár km se to rozsvítilo opět, takže zase servis a mudrovali jsme.....řešení spočívalo ve výměně diferenčního snímače tlaku. Po jeho výměně se rozchodil i EGR ventil. Všechno vypadalo OK, ale po cca. 700km se mi rozsvítila kontrolka opět, za dalších 700km opět a dělá to tak doposud.....s železnou pravidelností.
   Tak jsme něco načetli :-D na fórech a rozhodli se filtr vytáhnout, rozřezat a vyčistit vodou, arvou a vyfoukat do sucha kompresorem...jenže opět po 700km svítila kontrolka.
   Teď konečně k tomu, na co bych chtěl znát váš názor, protože řeším, jestli DPF odstranit nebo ho nechat zkusit zrenovat?
   Odstraňuje ho hafo lidí, ale o té renovaci jsem ještě moc neslyšel...máte s tím někdo zkušenosti http://www.servis-dpf.cz/ ?
   Má to smysl při takovém nájezdu?
   Dokonce jsem si pohrával s myšlenkou koupit nový, ale cena 50 000Kč za nový nebo 38 000 Kč při vrácení starého (nepoškozeného) mě jen rozesmála. Žádná druhovýroba bohužel zatím neexistuje :-/.
   No a ještě jedna špekovka, kterou mi nachystala. Při startu teplého motoru občas naskočila s velkými problémy, ty jsme možná nakonec odstranili novou baterkou (stará tam byla 5 let a byla v háji), jenže předtím jsme chtěli změnit vstřikovací mapy a jednotka nás nepustila k této úpravě. Setkal jste se s tím někdo? Na jiné octávě to provedli bez problémů.
   Díky za vyjádření :-).
  • Od brhel
   Mám nabořené dveře u řidiče a v servisu chtějí dát nové. OK.
   Budou ale lakovat i zadní dveře, prý aby chytli stejnou barvu.
   Není to jen tahání peněz z kapsy? Nestačí nalakovat jen ty nové dveře u řidiče?
   Díky.
×