Přejít na obsah

DSG6 vs DSG7


juanv

Doporučené příspěvky

Ahoj klubáci,

 

koukám na ojeté S3 s DSG a trošku mi vrtá hlavou zda nepočkat, až do barzarů začnou přicházet modely se sedmistupňovými DSG. Testy a komentáře o utlumeném 140kw TDI jsem četl (naposledy i v testu bazarových S3 ve Světě motorů), ale co na to denní praxe? 

Měl někdo možnost přímého srovnání obou DSG převodovek v S3? Bude jedna z nich třeba komfortnější, tišší? Kdy poznám těch utlumených 400Nm  v praxi?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono taky záleží jaká je tam ta převodovky, pokud se nepletu, tak 6st. DSG je s mokrýma spojkama, 7st. DSG je se suchýma a tam není spolehlivost zrovna slavná... Nové DSG Q500 je už 7stupňové, ale to než se dostane do bazarů tak si člověk ještě nějakou chvilku bude muset počkat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Mám doma obě auta a donedávna jsem měl tři.

Octa 1,8 132 kw 7 st DGS-tu už má nový majitel tady z fóra :-), ,Yeti 1,2 TSi 7 st DSG a Superb III L&K 2,0 TSi 6 st DSG.

Osobně-v něčem je lepší to,v něčem to.Nedá se říct,že ta je lepší než ta.Před tím jsem měl SUP II 2,0 TDi 125 KW 6 st DSG-upravenou aby nepodtáčela.

Z těch všech se mi nejvíce líbí a nejlíp jezdí se Superm III,ta převodovka řekl bych je tam nejlépe odladěná a je pěkně sametová.U OIII byla také super,jen při rozjezdu dost ostrá a nepomohla ani aktualizace SW

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 11. 2017 na 15:18, Martab napsal:

Ono taky záleží jaká je tam ta převodovky, pokud se nepletu, tak 6st. DSG je s mokrýma spojkama, 7st. DSG je se suchýma a tam není spolehlivost zrovna slavná... Nové DSG Q500 je už 7stupňové, ale to než se dostane do bazarů tak si člověk ještě nějakou chvilku bude muset počkat...

 

Mám pocit, že nová DSG7 je s mokrýma spojkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 2. 2018 na 9:17, gosh napsal:

Můžete někdo napsat kolik má 7DSG v S3 otáček při 140km/h (tachometrových). 

 

6DSG točí cca 2250ot/min

15188553948964854300344353047927.jpg

 

Nevím přesně, kolik točí při 140km/h, ale stejné otáčky točí 7DSG při 160km/h .

 

Pro zajímavost - při 120km/h točí cca 1700ot

 

 

20180223_165524_resized.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...