Přejít na obsah

Servisní prohlídky. Co Vám dělali a kolik to stálo?


Michaltvr

Doporučené příspěvky

Predplateny servis na SK dokonca uplatnuju aj pri operativnom lizingu a fleetovych zlavach, co samozrejme znizuje finalnu cenu najomneho, kedze v najomnom na operativny lizing sa kalkuluju aj naklady na servis. Tie su v tomto pripade uz zahrnute v obstaravacej cene auta.
Spravilo mi to na tej polozke asi 25 EUR bez DPH v mesacnom najomnom (v priamom porovnani Superb a Passat TDI 140 kW pre zmluvu na 54 mesiacov a 30 000 km rocne). Pri dotahovani sa s linizngovkou o kalkulacie je 25 EUR zaujimava polozka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
V 1. 5. 2018 na 6:31, Shaarky napsal:

To mi připomíná výměnu vzduchového filtru až v 60ti tisíc km.

Takto vypadá po 30ti tisíc....

 

20180421_134244-1209x1612.jpg

20180421_134254-1209x1612.jpg

 

Vzduchovy filter som este nemenil, da sa to urobit doma na parkovisku alebo len v servise? (Bol by fajn link-video na tuto robotu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 2. 2019 na 13:49, Plzeňáček napsal:

To jsem nevedel, ze to tam je standard, protoze 5 let je docela dost, to jsou az 3 servisy + v tom druhem je DSG a Haldex, to jsou celkem palky na to aby to davali zdarma :-) Pak jsou bratri v tomhle dost napred :D

Ja som sa v servise dozvedel, ze 7°DSG sa neservisuje v pravidelnych intervaloch (podla vyrobcu). Spojka je vraj sucha dvojlamelova, servis prichadza do uvahy ak s vozidlom zacina trhat pri rozbehu 1-2-3-4 a pod., vtedy sa vymienaju lamely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mam Superb Sportline, 2018,DSG7,2.0TDI,140kw,4x4

A tento piatok idem na 1. servisnú prehliadku (30000km)

Co všetko mi budu meniť? 

Robia aj aktualizáciu Navi? Ja som si už stiahol na nete nové mapy 2019 pre svoje auto.Ale súbory som musel "rozzipovat", tak mam trocha obavy, aby som niečo nepokaslal... 

Najradšej nech mi to aktualizujú v Škodovke... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Minuly tyden jsem byl tady u nas v Estonsku poprve v servisu se Superbem 1.4TSI DSG (09/2018)

Najeto 11 500km prvni vymena oleje po 1 roce. Taxa za hodinu prace 60 euro s dani okolo 1500Kc takze dost mastne. Pri tel. objednani jsem zjistoval kolik si uctujou za litr oleje a bylo mne receno, ze 19 euro (asi bez dane!!!) tak jsem si olej privezl sam ten samy Castrol Edge 5W-30 ktery jsem koupil za 9 Eur/L.

Pri prijezdu a zapisu do servisu se me ptali jestli mam s autem nejake problem tak jsem se ptal jestli je normalni, ze pri prepnuti auta na DSG do sportovniho rezimu se stojici auto pri seslapnuti plynoveho pedalu zacne rozjizdet az po prekroceni 2200 otacek za minutu. Odzkouseno a prej v poradku. Druhou vec na co jsem upozornil aby odzkouseli je mirne vrzani pri sklapeni zpetnych zrcatek. Sam bych si toho ani nevsiml, ale nekdo to tady na foru nadhodil a ono to fakt malinko vrze coz by asi nemelo.  Odzkouseli a objednali me na zarucni vymenu obojich zpetnych zrcatek. Prej to nema cenu mazat tak to vymeni. Takze jsem souhlasil.

Suma samarium za vymenu oleje (privezl jsem si svuj) a vymeny filtru oleje i v kabine 160Euro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Tzv. servis vymeny oleje pri najezdu 70 tis. km. Obsah - kontrola steracu, vymena oleje, olejoveho filtru, kontrola brzdoveho oblozeni a jako dodatecne prace poprve po uplynuti tri let stari vozu brzdovka. Servis nasledoval po dvou prohlidkach po 30 tis. km s vymenou oleje a jedne po roce s malym najezdem bez vymeny oleje.

 

Nenechal jsem delat tzv servisni prohlidku, ktera loni obsahovala stejne jenom beznou kontrolu, kterou zvladne prumerne zdatny clovek s elementarnimi znalostmi (kontrola spotrebicu, tlaku, ...) a znalostmi odsud (jak vymenit kabinovy filtr, jak vymenit vzduchovy filtr).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. Já snad půjdu příští týden na servis "120tis" mám cca 112tis najeto. Tak uvidím, co a jak nechám udělat, auto už taky není v záruce, bude to první mnou placený servis, měl jsem předplacený na 100tis km, kde proběhly 3 prohlídky. No olej v DSG i motoru je jasný ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...