Přejít na obsah

Servisní prohlídky. Co Vám dělali a kolik to stálo?


Michaltvr

Doporučené příspěvky

Ahojte, 

chcem sa spytat aku chladiacu kvapalinu pouzivate. Mam Superb III (11/2016) 2,0 TDi/110kW. Na nadrzke chladiacej kvapaliny mam napisane G13. Teraz som potreboval doliat chladiacu kvapalinu, tak som skocil do skodovky kupit chladiacu (v minulosti sa mi to zdalo byt u nich lacne, tak som nehladal na eshope), ale G13 sa vraj uz nevyraba a predali mi na doliatie G12+. Kedze pred par rokmi som mal problemy s vodnou pumpou na Octavii III, tak som bol celkom nedovercivy k doliatiu G12E do G13 a spravil som v servise rozruch, ale nakoniec aj servisny technik mi potvrdil, ze mozem doliat tu skodovacku G12+ do mojho Superb. Mate informacie ako to je? Moze sa G12+ dolievat do povodnej G13? na webe som nasiel plno eshopov, ktore ponukuja G13 kvapalinu za cenu do 5E/l (skoda mi predala g12+ za cca 10e/l).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@p2p - dakujem za tabulku, podla nej by sa nemala G12+ miesat s G13. Iba ak by ta, co mi predali v skodovke, bola G12EVO.  Na blocku z registracnej pokladne je uvedene len "chladici kvapalina - hotova", musim ist pozriet do garaze, ci najdem este obal z flase, aky presny typ mi predali

.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte, nasiel som flasu od tej chladiacej kvapaliny, co mi predali v Skodovke - predali mi G12EVO, takze je to ok. neviem preco som si myslel, ze je to g12+.  G12EVO je miesatelna s G13 podla tabulky, ktoru postol p2p. Dakujem vsetkym za vysvetlenie... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis Ti poví podle zadání VIN do servisního plánu.Hrají tam role jak KM tak roky.

Určité MR už třeba nemají olej v haldexu podle KM ale podle roků,taktéž DSG od určitého roku nemají třebas předpis u DSG dělat i filtr a podobně.takže by jsme to tady cucali z prstů.

Jinak obecně u starším MR DSG i Haldex co 60.000km.Brzdovka podle let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

1. servis po 15 000 km Superb iV (s výmenou oleja 0W20). Vo faktúre sú aj práca a diely, ktoré som si objednal mimo servis.prehliadku (lapače, spoiler, lakovanie). Čisto prehliadka je za 4316,70 + 21% DPH, tzn. ak sa nemýlim 5223 Kč. To docela ide. 🙂

 

jpg(2021-9-2)0001.JPEG

Editováno: , autor: faithless78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím páni, po koľkých km/rokoch je čas na výmenu oleja v Haldex pri 4x4? Bol som v servise pri 60tisíc km na výmenu oleja v motore, pýtal som sa chlapíka či mi menili aj olej v Haldex a on že podľa systému by mala byť výmena až v 2024. Auto je 9/2018 2.0 TDI 110 kW 6M

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...