Přejít na obsah

Servisní prohlídky. Co Vám dělali a kolik to stálo?


Michaltvr

Doporučené příspěvky

Keď tu vidím tie sumy, som rád, že u nás na Slovensku je 5 ročný servis v cene auta. Už samo o sebe nechápem, prečo sa za identický úkon platí pri jednom aute X peňazí a na druhom 2X, ale v poslednom čase išli ceny autorizovaných servisov tak hore (za 10 rokov cca. na trojnásobok pri Fabii II), že sa nemôžu potom čudovať, že po uplynutí záruky ku nim tam ľudia jednoducho odmietajú chodiť. A to je stále reč iba o Škodovke, nie a VW (všetci vieme čoho skratkou to VW je, že?), nedajbože Audi, BMW alebo MB...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdím poslední 4 roky do Porsche Brno a je to tam cca o 25% dražší jak u někoho v dílně na vesnici, ale dostávám náhradní auto zdarma a mám na servis záruku. U některých dílů se ale také divím, hlavně když třeba na Kelly to mají levněji a to je co říct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
On 3/15/2023 at 2:00 PM, iV_Superb said:

Superb iV, prehliadka po 60t km cena 26000 pritom posledna prehliadka bola 08/22 za 19000.

 

takze fakt neviem ci sa oplati autorizak takymto tempom.....

 

zaujmave ze olej v DSG ma cca 7 litrov sucha skrina a servis dokazal vymenit presne 7l oleja. Pritom technologicky sa da najviac vytiahnut cca 4,5 litra.

Fakt nemoralne a nenormalne okradanie ludi.... 

 

image.thumb.png.356872ce54105c95819218e702d31fec.png

 

No tak tohle je masakr, a to jsem myslel, kolik já jsem nezaplatil. Říkalo se, že mají škodovky levnej servis, ale tohle snad neplatis ani u luxusní značky. Nejspíš se namlsali z obrovských tržeb za poslední roky díky nízkým sazbám a teď se nechtějí vzdát výdělků, když už lidi na nová auta nemají. Já už taky hledám nějaký kvalitní neautorizak...jeden je u rodičů, asi 200 km ode mě, kde jsem jednou nechal na rychlo měnit olej, ale nechce se mi kvůli servisům jezdit 200 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
On 3/17/2023 at 9:29 AM, Xmacho said:

Tak koukam na ty castky a zda se mi, ze tech 50k za predplaceny servis na 5 let nakonec nebyla tak spatna investice 😲

ale to mas len pracu a pod. material si platis nie? A na mojich fakturach je najvacsi problem prave to co uctuju za matros

 

ked pojdes na vymenu oleja v DSG tak Ti tam s kludom nauctuje 8k ked bude chciet

Editováno: , autor: iV_Superb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost s předplacením "Plus". Servis na 30 000 - výměna brzdové kapaliny, výměna motorového oleje (včetně filtru, vypouštěcího šroubu), pylový filtr, vše z předplaceného. Platil jsem pouze výměnu kompletních kol (zimní za letní). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 3/31/2023 at 10:19 PM, iV_Superb said:

ale to mas len pracu a pod. material si platis nie? A na mojich fakturach je najvacsi problem prave to co uctuju za matros

 

ked pojdes na vymenu oleja v DSG tak Ti tam s kludom nauctuje 8k ked bude chciet


Material i prace - jakykoli potrebny nebo predepsany servis neplatim - 5 let nebo 100.000 km (olej, filtry, brzdy, sterace, nefunkcni roletky - vse plati Skodovka, prace i material). Zajimave je, ze jsem to puvodne nezvazoval koupit, ale prodejce mi to prodal s tim, ze za 5 let muze byt cena dilu a prace nekde jinde, nikdy nevim co se kde rozbije a za kolik a takhle proste predem vim, kolik prvnich 5 let dam za servis a ani o korunu vic - s inflaci, ktera je si myslim, ze mi to prodal dobre 🙂 O tech cenach co tady ctu za garancky ani nemluvim.

Editováno: , autor: Xmacho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Pánové, když to tady vidím, tak přemýšlím, zda k novému autu nezaplatím i předplacený servis ve variantě Standard 5 let/100 tisíc km v ceně 32 200 Kč. Chápu správně, že se v rámci servisu provádí práce i "po" 5 letech? A tedy by mi při ročním nájezdu 15 až 20 tis. km provedli následující:

 

- 4x (5x) výměna motorového oleje (podle toho, zda si zvolím QI 4 nebo 6) - asi se vyplatí QI 4 si myslím. Mohu si jej vůbec zvolit, nebo je nastaven z výroby?

- 2x základní prohlídka (s možností výměny oleje) po 2 a 4 letech

- 2x rozšířená prohlídka po 3 a 5 letech

- 2x výměna pylového filtru po 2 a 4 letech (možná 5x, pokud najedu víc)

- 1x výměna vzduchového filtru po 4 letech

- 1x výměna svíček po 4 letech

- 2x výměna brzdové kapaliny po 3 a 5 letech. 

 

Dále tedy to zahrnuje další předepsané práce jako údržba TZ atd. Takže třeba doplnění a údržba klimy předepsaná výrobcem není a záleží na jen na mě, zda si to nechám provést. Prvních 5 let tedy nebudu platit nic navíc, pokud nebudu chtít měnit stěrače, dolít olej nebo měnit brzdy?

Díky! Snažím se tady z těch cen dopočítat, zda to má smysl platit nebo ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem shodou okolností otevřel návod k použití Superba a tam to mají podrobně rozepsáno. Jak píšeš, je tam i uvedeno, že pokud si necháš změnit servisní interval nebo pokud jej změní servis, přicházíš o předplacený servis. Takže díky, už je mi to jasný, jdu počítat, zda to má pro mě smysl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Baterku bych přes servis nekoupil nikdy, to jsou vyhozené peníze. Letos jsem ji měnil z preventivních důvodů po 5.letech a když jsem zjistil kolik si za ni ŠA účtuje (a to ještě zrovna ne moc kvalitní Vartu) tak jsem si to zařídil sám. Po zkušenostech s Vartou beru už jenom Exide. Baterka se stejnými parametry (AGM 70Ah) i s příplatkem za výměnu (záloha při výměně a nakódování nové) mě vyšla na cca 3600 s dph.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 9/20/2023 at 10:25 AM, Delphin said:

Prohlídka s výměnou oleje, olej v DSG, přední kotouče a desky, stěrače, baterka. Minule jsem teda ještě zapomněl dopsat položky jako je kontrola těsnosti chladicí soustavy (ale to bylo 570 Kč) a geometrie (dalších 570 Kč.), ale to mě až tak nedostalo.

Tak to je příšerný, potom,co jsem zjistil, že si za baterku řeknou 15k, když se dá koupit za 4 a v klidu vyměnit a já jsem měl výměnu oleje za 12k, tak se radši budu vyhýbat autorizakum obloukem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis při 30 000 km, navíc jen kabinový filtr.

20231005_154544.thumb.jpg.aec866557e3970f4ba863ef486d14c57.jpg

a k tomu rozpis provedených úkonů

20231005_154612.thumb.jpg.a80284c2995e88f28be03839f60ca1b5.jpg20231005_154631.thumb.jpg.313854bdbb99b0dcdabde2567082cb72.jpg20231005_154646.thumb.jpg.eced316571f4586c8d58fb6afa93229e.jpg

 

Snažil jsem se ze servisního technika vytáhnout nějaké ty informace kdy a po kolika km se mají dělat další výměny. Prý toto on k dispozici nemá - je to vždy podle konkrétního vozu (podle motorizace a stáří). Jim se dané úkony prý zobrazí v systému teprve až při zadávání zakázky pravidelného servisu. V mém případě by ale třeba mělo dojít k výměně oleje v Haldexu vždy po 2 letech bez ohledu na najeté km a k tomu i brzdová kapalina každé 2 roky. Olej v DSG prý až po 120 tkm (doporučuje dřív). Nevím jestli jsem to dobře pochopil, ale vzduchový filtr by měl být měněn až po 90 tkm, nebo 5 letech (?). To se mi moc nezdá. Kabinový filtr jsem nechal vyměnit teď, vzduchový nechám vyměnit při 45 tkm (nebo po dvou letech).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...