Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Před rokem jsem zkoušel tento doplněk, ale nic jsem nenaladil. Teprve před několika dny jsem to zkusil a ono to našlo stanice DAB+. Naladil jsem v rádiu volnou frekvenci a poslal DAB+ vysílání do rádia. Pak jsem to zkusil přes AUX a to se mi zdá lepší poslechově. Nicméně, přestože to hraje čistě, tak si myslím, že převodník toho doplňku je jednoduchý a nedosahuje tak kvalitní poslech. Bude to asi tím,že to nestálo ani 50€. Měl jsem k tomu připojenou  dodávanou nalepovací anténu a napadlo mi jí odpojit. Nestalo se nic a doplněk hrál dál...Ale signál je jen v nejbližším okolí města,takže na využití při dálkových jízdách budeme muset ješte počkat než se zlepší pokrytí signálem DAB+. Je to cesta jak dostat DAB+ vysílání do rádií které to neumí. Dnes jsem se díval u Konráda a mají 5 těchto DAB+ doplňků v různých cenových relacích.(pokud je signál silný,tak jako anténu je množné použit cokoliv,ale já si myslím, že je nutné použít anténu určenou pro DAB+ a tím se pojistit proti výpadkům signálu)

20190313_164825.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak když pominu, že je to hyzdič, tak pro mě stejně bezcenné. Nejde to pochopitelně ovládat stávajícím rádiem, také spojení s infotainmentem rovná se nule. MF volantem ovládání leda zapnout, zesílit/ztlumit a vypnout. Chápu ale, že někomu to může s obyčejným rádiem stačit. Já asi budu muset s koncem analogového FM koupit jiné auto. Doufám, že to bude za více než pět let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Taky bych si objednal Bolelo s DAB, ale když jsem si před 2 roky auto chtěl objednat, tak už jsem nemohl. Preferoval jsem raději čtyřválec motor 81kw a byl nucen vzít skladový vůz, naštěstí 90% věcí mnou požadovaných tam je. Jen by mně zajímalo jestli  do Bolera dávali DAB nebo DAB+...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 3. 2019 na 20:22, pppetr napsal:

Před rokem jsem zkoušel tento doplněk, ale nic jsem nenaladil. Teprve před několika dny jsem to zkusil a ono to našlo stanice DAB+. Naladil jsem v rádiu volnou frekvenci a poslal DAB+ vysílání do rádia. Pak jsem to zkusil přes AUX a to se mi zdá lepší poslechově. Nicméně, přestože to hraje čistě, tak si myslím, že převodník toho doplňku je jednoduchý a nedosahuje tak kvalitní poslech. Bude to asi tím,že to nestálo ani 50€. Měl jsem k tomu připojenou  dodávanou nalepovací anténu a napadlo mi jí odpojit. Nestalo se nic a doplněk hrál dál...Ale signál je jen v nejbližším okolí města,takže na využití při dálkových jízdách budeme muset ješte počkat než se zlepší pokrytí signálem DAB+. Je to cesta jak dostat DAB+ vysílání do rádií které to neumí. Dnes jsem se díval u Konráda a mají 5 těchto DAB+ doplňků v různých cenových relacích.(pokud je signál silný,tak jako anténu je množné použit cokoliv,ale já si myslím, že je nutné použít anténu určenou pro DAB+ a tím se pojistit proti výpadkům signálu)

 

 

V jake oblasti si to vyskousel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plzeň. Když jsem to zkoušel, tak byl možný poslech až do Holýšova, ale některé úseky to vypadlo. V Plzni se příjem přerušil např. vždy při jízdě po Karlovarské pod rondelem(podjezd kruhového objezdu-sjezd do dolíku).Taky jsem zaznamenal zhoršení příjmu v závislosti na počasí, ale domnívám se, že to může být tím, že tento adaptér byl levný. Poslouchám mnoho žánrů a např. poslech klasické hudby  přes DAB je skutečným přínosem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim.

Namomtoval jsem jednotku DAB+, a antenu co je doporucovana pres vyrobce teto krabici.

Vysledek bo je dulezite. Radio hra dobre. Je to  bodovo -mistne, - prijem jen z nejblizsi okoli. Kdyz teto krabicku zrovnam s DABem od kenwooda a ori antenu to je velky rozdil. Dlouho trva zmena stanic aby zacala hrat. Problem je v tom ze dlouho cita datove . Doufam ze u novejsi aktualizace bude lip. Datove zalezi od radia, zalezi jake mas radio.

Jinak jsem spokojeny s tuto krabicou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

S tím si dovolím nesouhlasit z několika důvodů. 

Zaprvé auto není koncertní síň. Ač se nám to někteří snaží namluvit. Hlavně ti, kteří do repro a odhlučnění vrazili peníze (včetně mě). Zadruhé bych neřekl, že FM vypnou. Žiji v Anglii kde jsou s DAB o dobrých deset let napřed a rozhodně nikdo neuvažuje že by FM vypnul. 

Za mě pokud bych k autu za 350 měl dát dva tisíce navíc tak asi ano. Ale víc bych nepriplacel

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@OtaH ja vim , ze auto to neni koncertni sin ale pouzil jsem tohle jako porovnani :)

 

před 2 hodinami, honza-marek napsal:

https://www.lupa.cz/aktuality/nova-skoda-octavia-bude-mit-prijem-digitalniho-rozhlasu-v-zakladni-vybave/

Octavia 4 ho bude mít v základu.  

 

Jaký je váš názor v ostatních modelech škoda? Má smysl si za DAB připlácet nebo se na to vyprdnout?   Díky

 

 

Napisu neco takoveho. Pri vyrobe Octavie , dab+ stoji 3000 korun ceskych. Kdyz chces dodelat stoji 17050 korun jednotka a prace nevim. Takze vyplati se vzat Dab+ z vyroby. To je priklad trojkove fabie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Bolero s DAB+ z výroby (4/2017) a je to supr. Zde v Chomutově jde bez výpadků. Pokud jedu někam dál, tak se samozřejmě nějaký výpadek objeví, ale to se na FM stává přece také. Zajímavé je jak se ten výpadek projevuje. Z FM příjmu jsme zvyklí, že při zeslábnutí signálu začíná zvuk šumět. DAB jde do poslední chvíle jako by nic nedělo a pak prostě zmlkne, žádné šumění se nekoná.

-

FM se bude na základě směrnic evropské unie vypínat. Některé severské státy, například Norsko tak již učinily, další se připravují. U nás zatím nebyl stanoven datum. Je to úplně stejné jako s televizním příjmem. Dokud to nepřišlo, tak to mnoho lidí ani netušilo. Výhodou je lepší využití kmitočtového spektra, kdy je možno mít buď více stanic, nebo vyšší kvalitu.

-

Pokud mohu porovnat nabídku s FM, mám v DABu asi 3x více stanic. Některé FM stanice nejsou v DABu dostupné, stav se ale v průběhu let mění k lepšímu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...