Přejít na obsah

DSG zabezpeceni - construct


Pawlisko

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

koupil jsem supa s DSG a ma to construct. Octavii mi ukradli i s constructem a chci si do nej dat Zeder, ale nemuzu najit info o constructu v kombinaci s DSG. Tady nejde zmacknout spojka a odtahnout. 

 

Otazkou teda je jestli ma cenu davat penize navic za zeder nebo je construct a DSG bezpecna kombinace. 

 

Mam S2 face konec 2013. 

 

Diky za nazory. 

 

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Zedru bych se hlavně bál bezpečnosti v případě nehody, minimálně z tohoto pohledu je ten VAM mnohem lepší řešení. Ohledně DSG, tak pokud je v parkovací poloze tak by teoreticky auto odtáhnout jít nemělo. Ale stejně, Zeder, VAM ani Construct odtáhnutí nebo odvezení na podvalu nezabrání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, ale furt je tam dost velká "boule" s ostrými hranami, nejde o to že by to mělo prorazit hlavu, ale když pude auto třeba přes střechu, nebo při bočním nárazu, tak nohy asi nebudou uplně nejšťastnější z kontaktu se Zedrem. Ale taky záleží na konkrétním autě, někde to trčí hodně, někde skoro vůbec, jen říkám svůj názor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne bych to zase tak nehrotil. Construct je lepsi nez nic, pripadu kdy ukradli auto s Constructem je 2 a pul, rozhodne je daleko vice urbal legends o tom, jak to lze jednoduse prekonat, a zaklad zabezpeceni je hlavne dobra pojistka.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam na DSG construct ale automatický, který se odemyká pomocí čipu, není na klíček. Ještě že tam je tlačítko, kterým se to dá vypnout, protože představa, že to 3x denně vždy musím odblokovat mě děsí :-) ... používám to jen při stání celý den někde na horách, dovolené, u nákupáku atd., kde je to riziko vyšší, jinak jako ostatní spoléhám na dobrou pojistku, to je základ :-)  a sám bych to do auta za 30k nikdy nedal, protože sleva 500kč na pojistce za rok to nikdy nezaplatí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za nazory. Co to je dobra pojistka? Ze si urcite cenu vozu kterou vam vypocitaji podle tabulky? Ze cekate mesic na policajty nez to ukonci? Ze pak tydny cekate na vyrizeni pojistne udalosti? Panove me uz auto ukradli a nechci zase zazit ten debilni pocit a cekat mesice na penize, ktere nikdy nebudou v takove vysi jakou do auta dam. Jediny co je ucinne je GAP a ten si jen asi jen tak nesjednate (mozna se pletu). 

 

Mel jsem Zeder na aute jeden rok a nemam s odemykanim problem. Koupil jsem dsg co ma construct. Kdyz bych mohl alespon trochu verit tomu, ze to zkuseny zlodej neotevre, ze to je blbost tak bych si to nechal. U Zederu tu jistotu mam. Jedina moznost je auto zvednout a nalozit. 

 

Proto jsem zakladal toto tema. Pojisteny auto mam. Dal jsem za nej 460k tak nejsem idiot abych jezdil bez pojistky. Ted ale resil jestli proste construct je dostatecny na to aby s tim nekdo po 10 minutach prace neodjel. U Zedera se bavime o hodinach prace. A jestli pujdu pres strechu a kolenem se jebnu do zedera ktery trci max 4cm ven, tak me krome hlavy, zad a rukou bude bolet i koleno a to o neco vice nez kdybych se jebl o plast. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Writtmann - nemám moc rád lidi, kteří se vyjadřují k věcem, ke kterým toho moc neví. Já jsem viděl montáž, pročetl jsem toho fakt hodně a proto mohu konstatovat, že auto se Zederem dokážeš jenom odtáhnout pomocí hydraulického ramena. Demontáž zabere hodiny (ten, kdo ho umí namontovat ho dokáže do cca. 2-3 hodin demontovat). Pokud k tomu máš jiné zkušenosti a dohledatelné informace, pak prosím. Nepropaguji to, jen jsem tomu věnoval více času než ty a proto si myslím mám právo se k tomu vyjádřit. Jo a posílat mi odkaz na video co je na youtube nemusíš. Bavil jsem se o tom s lidma co dělají Zeder a je to jen a jen antireklama :) je to blbost. 

 

Tyč na volant sundá každý chuj, Construct na manuálu je taky srandovní. Zrovna Octavii s manuálem mi ukradli se zamčeným Constructem :) Věř mi, že po té zkušenosti jsem si toho přečetl a zjistil fakt hodně. Měl jsem ale manuál, takže jak to je u DSG prostě nevím a proto se ptám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, že konkrétně o Zederu toho nějak extra moc nevím. Ale dosavadní zkušenosti s jakýmkoliv zabezpeční (a samozřejmě to neplatí jen o autech) ukazují, že oblafnout se dá úplně všechno a že ten fígl je v 95 % naprosto triviální. Předpokládám, že silná stránka tohoto systému spočívá v tom, že není příliš rozšířený. Vzhledem k ceně a "sériovému" zámku si myslím, že nebude pro zkušeného problém to prostě odemknout. Má to třídu RC 4 - to je tuším odolnost 10 minut. Jsou i vyšší třídy, ale i s těmi se dá nějak vypořádat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ukradli mi taky uz dve auta.  Reseni pojistovny 6tydnu. Konkretne CP. K zederu. Jde hur obejit. Pro zlodeje co dela hodne aut a specializuje se na koncern je to otazka do 4minut. Otevreni OII-SIII do 30s construct neni ani treba deaktivovat. Do 2minut se s autem da odjet.  Zeder ti prida ke klidnejsimu spani. Ale dobra pojistka je bohuzel jedine reseni. Construct ma vyssi vyznam u manualu,nez u automatu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepřu se, nehádám se, jen k faktu. Klíček u Zederu je dutý, zámek je principem stejný jako u trezorů. Není znám jediný případ ukradeného auta se Zederem. Kdyby ten systém někdo otevřel do 10 minut, tak už o tom běží anti kampaň ostatních výrobců zabezpečení. Proto si stále myslím, že to prostě jednoduše otevřít nejde. Mám pocit, že Zeder nabízel tučný prachy tomu, kdo to otevře.

N@pster: Řešení pojišťovny 6 týdnů a minimálně měsíc trvá, než to policie uzavře = skoro 3 měsíce bez peněz a bez auta.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, Wittmann said:

Máš pravdu, že konkrétně o Zederu toho nějak extra moc nevím. Ale dosavadní zkušenosti s jakýmkoliv zabezpeční (a samozřejmě to neplatí jen o autech) ukazují, že oblafnout se dá úplně všechno a že ten fígl je v 95 % naprosto triviální. Předpokládám, že silná stránka tohoto systému spočívá v tom, že není příliš rozšířený. Vzhledem k ceně a "sériovému" zámku si myslím, že nebude pro zkušeného problém to prostě odemknout. Má to třídu RC 4 - to je tuším odolnost 10 minut. Jsou i vyšší třídy, ale i s těmi se dá nějak vypořádat...

 

Ty jsi teda vtipalek. Zamek bezpecnostni tridy 4 odemkne za 10 minut mozna par lidi na svete, co jsou v tom oboru opravdu spicka, a ti se tedy rozhodne nezivi kradenim aut. Bavime se o odemknuti bez poskozeni toho zamku, rozrezat to flexou nebo vyvrtat to za tech 10 minut jiste jde, ale to neni v realu moc pouzitelne. Btw. o vyssi bezpecnostni tride nez 4 teda nevim. Alespon ne v bezne komercni sfere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Pawlisko napsal:

principem stejný jako u trezorů

ano ale u těch levných - víš kolik stojí kvalitní zámek k trezoru? Je tam prostě "obyčejný dobrý" zámek. Proč myslíš, že stejná vložka není v Construktu?

 

 

před 13 hodinami, Pawlisko napsal:

Není znám jediný případ ukradeného auta se Zederem.

tohle tvrdí výrobce (dejme tomu, že to je pravda, ověřit se to nedá) - pro nějaké hodnocení je ale nutné porovnat pravděpodobnost ukradení auta s rozšířením systému. Statisticky všichni dodavatelé okrajových systémů, mají nulové krádeže.

 

 

před 11 hodinami, mike_k napsal:

Zamek bezpecnostni tridy 4 odemkne za 10 minut mozna par lidi na svete,

:D:D:D

 

před 11 hodinami, mike_k napsal:

rozrezat to flexou nebo vyvrtat to za tech 10 minut jiste jde, ale to neni v realu moc pouzitelne

aby jsi se nedivil, flexy jsou i na baterky a ten zámek tam není nijak extra chráněn (vlastně je úplně nechráněný) - možná stačí krátce naříznout a stavítka jsou venku. Nevím, jsou to jen dohady, ale ty destruktivní fígle bývají neskutečně primitivní a účinné...

 

před 11 hodinami, mike_k napsal:

o vyssi bezpecnostni tride nez 4 teda nevim.

Je to až do tř. 6 - což je třída pro systém jako celek. Samotné zámky jsou jen do tř. 4. Existuje na to ČSN, doporučuji nastudovat, je tam přesně popsané, co musí zámek vydržet a jaké jsou limity takzvané "100procentní odolnosti". 

 

Nicméně nerad bych ten systém shazoval  - Zeder je určitě dobrá volba, protože není rozšířený a ne každý je na něj zařízený. A pravděpodobně se ani nevyplatí se na něj "školit". Kdyby se ovšem vyskytoval stejně často jako Construkt, tak je i úplně stejně "bezpečný".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeder ti doda klidnejsi spani. Nicmene nezamezi kradezi aut. Dve ukradeny auta se zederem jsem uz videl. Dobra pojistka je jedine reseni. Jestli investovat 8000kc do defendlocku/constructu a nebo 8000kc do zederu,tak vyjde lepe zeder. Se zamknutym constructem/defendlockem odjedu i ja.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal som si teraz namontovať Zeder lock do S II Combi. Zámok vôbec netrčí, je vo voľnej oblasti nad plynovým pedálom. Šanca, že sa pri nehode o neho zraníš tu iste je, ale je to na takom mieste, že si skôr zlomíš nohu o palubku, ako o ten zámok. Ako drobnú nevýhodu vidím, že odomykanie a zamykanie pre drobnejšiu ženu je dosť nepohodlné (moja polovička s tým dosť bojuje, ale už jej to celkom ide), ale priemerne vysoký chlap nemá problém.

 

Podľa toho čo viem o Zederi od mechanika, tak rozrezanie flexou alebo rozvŕtanie neuvoľní zámok. V tej dielni, kde som si to dal namontovať, zažili pár áut po pokuse o krádež že sa to pokúsili mechanicky zničiť rôznymi spôsobmi, ale žiadnemu sa nepodarilo Zeder prekonať. Bolo potrebné ich poničené demontovať a namontovať nový zámok - čo dobrá poistka bezproblému pokryje.

 

Ja za seba môžem povedať, že som spokojný a po tom, čo nedávno známemu cez noc ukradli auto so zamknutým Constructom, uvažujem aj o montáži do druhého auta, kde už mám Construct...

Editováno: , autor: z00m
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

N@pster - píšeš, že jsi viděl 2 ukradené auta se Zederem. Jak to ukradli? Na rameně? 

 

z00m, souhlasím s tebou, mám stejnou zkušenost.

Navíc u S2 už mi ho včera namontovali, mám ho blíže, než v Octavii, nemusím hrabat hluboko, je to pod volantem (až bude čas nafotím). Jen musím teď zamykat volant tak, aby byl rovně (kola mohou být vytočená). 

Něco vám řeknu, z neděle na pondělí jsem čuměl furt na hodinky (mám Apple Watch) jestli mě neprobudí notifikace (Chytré auto) a fakt se mi spalo blbě. Z pondělí na úterý už jsem měl Zeder a spal jsem jak miminko :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veru tak. Natahovať sa po krádeži s poisťovňou o peniaze a ešte pri tom byť bohvie ako dlho bez auta, to nie je nič pre moje nervy. Tých pár sto eur za Zeder mi stojí za to, pretože šanca, že to niekto čórne, sa týmto priblížila k nule. Obdivujem pevnosť nervov tých, čo na Slovensku a v Čechách jazdia s nezabezpečenou Škodou :o

Editováno: , autor: z00m
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...