Přejít na obsah

Octavia 3 pískání převodovky


VDufek

Doporučené příspěvky

Zdravím,

Vlastním Octavii 3 starou 1,5 roku (1,2Tsi, najeto 27tis.). Poslední dobou slyším při akceleraci na 6 rychlostní stupeň takové jemné pískání. Někdy je slyšet víc, někdy méně, někdy skoro vůbec. Začíná kolem 90km/h, tón se zvyšuje s rychlostí a kolem 120km/h se vytrácí. Jak sundám nohu z plynu, přestane to, při přidání zase píská. Při udržování rychlosti nic slyšet není. Jen při akceleraci. Do kopce je to horší, z kopce zase téměř neslyšitelné. Dělá to jen na šestku. Mám pocit, že je v převodovce načaté nějaké ložisko.

Chystám se do servisu, Auto je ještě v záruce, tak ať se na to podívají. Hlavně, aby mi netvrdili, že nic neslyší. Nebo, že to nic není.

Nemáte se tím také někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím,

V prvním autorizovaném servisu mně odbyli, že nic neslyší. Tak jsem zkusil jiný. Tam byl vedoucí servisu velmi ochotný a potvrdil mi, že pískání slyší. Napsal technikům do MB a ti doporučili vyměnit ložisko a soukolí na 6. stupni. Čekal jsem více jak dva měsíce, než přišly náhradní díly a potřebné nářadí. Po té proběhla záruční oprava. V servisu mi řekli, že na ložisku bylo vidět, že je špatné. Oprava problém vyřešila. Sugestivně jsem po opravě sem tam ještě něco zaslechl, ale postupně se to vytratilo.

Najeto dalších 50 tis. - žádné otravné zvuky. Auto jezdí bez problémů.

Editováno: , autor: VDufek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, mám 1.2 TSI 77KW a už se mi náhodně  asi 4x stalo,  že  jedu pomalou rychlostí, popojíždění,  rozjíždím se, přeřazuji rychlost 1-2 nebo 2-3 a najednou to začne dost jakoby pískat. Ne to není přesné, je to zvuk jakoby někdo z dálky troubil. Zvuk je tak 3-4 sekundy a pak to ustane. Stalo se mi to 3x během jednoho dne, zhruba před měsícem, to jsem se posunoval v zácpě na křižovatce. A pak dnes, když jsem se rozjížděl se zatáčky. Rychle jsem stáhl okno, abych to líp slyšel ale ustalo to. Tak bych chtěl poprosit o radu a postřehy. Mám podezření na spojku ale těžko říct. Jsem absolutní lajk. 

Edit 26.7. Dnes se to stalo zase. Ale jen při řazení 1 a 2 převodového stupně. Tak nevím, přítlačný věnec spojky nebo lamela.. 

Editováno: , autor: czbob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U vw skupiny je chyba 6koveho sukolia vseobecny problem. Ked mi na tourane suchotala 6ka polroka, skoncilo to vyrazenim hriadele 6ky cez blok prevodovky. Odvtedy som volal do troch firiem specializovanych na opravy prevodoviek vw a ti mi potvrdili ich slabinu. Vraj som prisiel po funuse. Dajte si to ludkovia opravit zakial pocut suchot

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes se to zase, po 7 dnech znovu ozvalo. Rozjížděl jsem se na 1-2 rychlost. Pak to přestalo. A dnes odpoledne se navíc na budíku rosvítila chyba airbagu. Po znovunastartování chyba zmizela.  Už jsem z toho na nervy. V servise nemají volné místo a 17.8. mám jet s autem do Itálie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 7. 2018 na 19:07, czbob napsal:

Zdravím, mám 1.2 TSI 77KW a už se mi náhodně  asi 4x stalo,  že  jedu pomalou rychlostí, popojíždění,  rozjíždím se, přeřazuji rychlost 1-2 nebo 2-3 a najednou to začne dost jakoby pískat. Ne to není přesné, je to zvuk jakoby někdo z dálky troubil. Zvuk je tak 3-4 sekundy a pak to ustane. Stalo se mi to 3x během jednoho dne, zhruba před měsícem, to jsem se posunoval v zácpě na křižovatce. A pak dnes, když jsem se rozjížděl se zatáčky. Rychle jsem stáhl okno, abych to líp slyšel ale ustalo to. Tak bych chtěl poprosit o radu a postřehy. Mám podezření na spojku ale těžko říct. Jsem absolutní lajk. 

Edit 26.7. Dnes se to stalo zase. Ale jen při řazení 1 a 2 převodového stupně. Tak nevím, přítlačný věnec spojky nebo lamela.. 

Zdravím, mám úplně stejný problém jako popisujete. Už asi 3x se mi stalo pri nízké rychlosti, většinou vyjížděni z křižovatky, ze mi auto vydavalo ten zvláštní zvuk, také bych to přirovnal spíše k zatroubeni jiného auta(poprvé jsem se až lekl, ze na me nekdo troubi).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně! Když se mi to stalo poprvé, rozhlížel jsem se, kterej blazen na křižovatce zase troubí... Byl jsem to včera konzultovat v servise ale o takovémto problému neslyšeli. Takže asi jak pojedu na roční prohlídku, auto jim tam nechám týden, ať s nim jezdí a budu doufat, že se jim ta divná závada projeví. 

Editováno: , autor: czbob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, no tak mě se to teď cca týden vůbec neprojevilo. A to jsem s autem jel Frenštát pod Radhoštem  - Brno a zpět do Ostavy. Z Frenu po okreskách do Hranic, kde jsem se napojil na dálnici a frčel si to 130. Zpátky to samé. A žádné "troubení". Za Olomoucí jsem se pak posunoval v koloně, čili řadil 1- 2 stupeň a popojíždel a také  nic.  Tak nevím....  Teď 17.8. jedu do Toskánka a tak budu mít nervy ať vůbec dojedu domů.... Pokud by jsi Faltaku zjistil čím to je, napiš prosím..  Díky.

Editováno: , autor: czbob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 8. 2018 na 19:17, czbob napsal:

Zdravím, no tak mě se to teď cca týden vůbec neprojevilo. A to jsem s autem jel Frenštát pod Radhoštem  - Brno a zpět do Ostavy. Z Frenu po okreskách do Hranic, kde jsem se napojil na dálnici a frčel si to 130. Zpátky to samé. A žádné "troubení". Za Olomoucí jsem se pak posunoval v koloně, čili řadil 1- 2 stupeň a popojíždel a také  nic.  Tak nevím....  Teď 17.8. jedu do Toskánka a tak budu mít nervy ať vůbec dojedu domů.... Pokud by jsi Faltaku zjistil čím to je, napiš prosím..  Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 8. 2018 na 8:39, FaltakO3 napsal:

Konečně se mi to podařilo nahrát.

Jooo, to je ten zvuk! Nicméně klepu, teď jsem v Itálii, jezdíme sem a tam, kdo zná ví, že uličky v centrech měst a městeček jsou úzké, taloši za volantem nevyzpytatelní a tak to je docela časté řazení a zatím se ten divný zvuk neprojevil. Taktéž klima jede naplno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Tak se mi ten zvuk, stejný jako postoval Faltak, během pár dnů několikrát zase ozval. Jakmile jsem vypnul klimu, přestalo to. Takže asi v háji kompresor... No,auto po záruce, to bude darda. Jinak mi i klima už delší dobu dělá to, že jakoby bzučí, s přidáním plynu, bržděním motoru se ten bzučivý zvuk zesiluje/zeslabuje. Na neutrálu, když stojím na křižovatce tak to sice bzučí také ale ne zas tak moc. Ten zvuk se objeví až když se motor zahřeje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
V 3. 12. 2017 na 23:55, VDufek napsal:

Zdravím,

Vlastním Octavii 3 starou 1,5 roku (1,2Tsi, najeto 27tis.). Poslední dobou slyším při akceleraci na 6 rychlostní stupeň takové jemné pískání. Někdy je slyšet víc, někdy méně, někdy skoro vůbec. Začíná kolem 90km/h, tón se zvyšuje s rychlostí a kolem 120km/h se vytrácí. Jak sundám nohu z plynu, přestane to, při přidání zase píská. Při udržování rychlosti nic slyšet není. Jen při akceleraci. Do kopce je to horší, z kopce zase téměř neslyšitelné. Dělá to jen na šestku. Mám pocit, že je v převodovce načaté nějaké ložisko.

Chystám se do servisu, Auto je ještě v záruce, tak ať se na to podívají. Hlavně, aby mi netvrdili, že nic neslyší. Nebo, že to nic není.

Nemáte se tím také někdo zkušenost?

Mám stejný problém. Bohužel se diskuze pod příspěvkem VDufka stočila k jinému problému. U mě se začne při akceleraci na šestý rychlostní stupeň ozývat slabé pískání. Dělá to pouze od 80 do 110 Km/h. Jakmile sundám nohu z plynu nebo jedu konstantní rychlostí, pískání se ztiší. Je to sotva slyšitelné ale o to víc otravné hlavně na delších cestách. Zvuk podobný píšťalce na fotbal... (1,2Tsi, 50tis)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

(1.2 TSI 77KW)Včera jsem mluvil s technikem z autorizáku a hned věděl co to dělá, kompresor klimatizace. A že se o tom ví a mění se to v rámci záruky. Já už bohužel auto v záruce nemám, takže by to byla finanční darda... 

Editováno: , autor: czbob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Píská mi 4. a 5. stupeň na 1.6 TDI. Dělalo to už v době koupě před třemi lety s nájezdem 50 tis km, teď mám 135 tis bez změny projevu.

Myslel jsem si, že se jedná o vlastnost, postupně se však dostaly do rodiny a ke známým další O3 a u nich jsem si všiml, že mají převodovky zcela tiché. Předpokládám, že oprava asi nebude žádná dvouhodinová operace a že bude muset z auta ven a vyměnit ložiska. .......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...