Přejít na obsah

Spínač brzdového světla - jak správně vyměnit ?


kukuraj

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám dotaz. Jak správně vyměnit spínač brzdového světla na roomsteru? Našel jsem popis, zmačknout pedál ( mačkal jsem vší silou na doraz), vsadit do otvoru pootočený spínač ( původní byl černý, nový zelený ), otočit až cvakne, pustit pedál, připojit drát. Po tomto postupu mě brzdová světla svítí, ale až je pedál sešlápnutý pakticky na doraz. Jak v prodejnách autodílů, tak v servise mě tvrdili, že se spínač musí nastavit. Samozřejmě nikdo nechtěl říct přesně jak. Buď to nevěděli prakticky, nebo říct nechtěli. Jaký je vlastně princip toho samonastavení spínače? Díky

Editováno: , autor: kukuraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info! Samořejmě jsem postupoval špatně podle posledního příspěvku zde:

Nebo zde http://www.skodaoctavia.cz/brzdovy-spinac-skoda-octavia

Zvláštní je, že když teď hledám znova, tak nacházím i správné postupy z dílenských příruček a ne jen ten špatný postup, co jsem našel na mobilu v garáži :( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Neřešil jste už někdo poruchu brzdového spínače, který je umístěn u brzdového válce?

Mám F2, 2013, 1,2 TSI a tady už není brzdový spínač u pedálu, ale u brzdového válce. Objevuje se mi tato porucha:

00526 - Brake Light Switch (F) 
            008 - Implausible Signal

Musí se demontovat celý vzduchový filtr a pak se dá ke spínači dostat... zatím jsem zkoušel pročistit konektor u spínače, ale to nepomohlo, hláška se objeví znovu...

Nemáte nějaký nápad? Nebo je to opravdu na výměnu spínače?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem postupně vyměnil žárovky, pojistku pro brzdový spínač a nakonec jsem vyměnil i ten brzdový spínač. Porucha 00526 se ale objevuje stále.

Už nevím co s tím...nic mě nenapadá.

Stejný brzdový spínač se používá asi i u O3 nebo G7, na netu jsem nic nenašel... :-(.

Nevěděli byste co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, chtěl bych požádat o radu, jak sundat konektor u FI ze spínače brzdových světel. Vůbec se mi nepodařilo se prsty dostat z obou stran ke konektoru , odjistit ho a sejmout. Jak se to má správně dělat, asi nějakými kleštičkami anebo sundat to větrání? Povolil jsem 1 šroub, ale stále někde drželo. Děkuji za případné info.

Spínač od fmy Borsehung dnes vyměněn, spodní větrání šlo sundat tahem po odjištění šroubu. Po zkoušce se zdá být vše ok.

Editováno: , autor: psurn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nejdříve jsem zakoupil spínač Borsehung, ale po celkem krátké jízdě se rozsvítily kontrolky EPC a emise, tak jsem nakonec zakoupil originální díl made in Malta a snad bude ok.  U toho Borsehungu se mi zdálo, že se spínal téměř při dotyku pedálu a to mohlo způsobovat chyby za jízdy po nerovnostech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...